Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Allegro - Johnnyvodka


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
417 odpowiedzi w tym temacie

#101 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 października 2011 - 23:05

Spokojnie spokojnie. Opoznienia u niego to normalna rzecz ale napewno wysyla. Robi to sprytnie bo Ty juz nie dostajesz przesylki z usa tylko z jakiegos kraju ue. Nie obchodzi Cie vat.


Daj prosze znać jak dojdzie i w jakim stanie. Jestem ciekawy czy dostaniesz oryginalne pudlo itd.

#102 pitexlatex

pitexlatex
  • 60 postów
  • SkądGdynia

Napisano 06 października 2011 - 07:08

okej, nie ma problemu.

#103 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 października 2011 - 07:44

Dzięki. Będę czekał. Chyba teraz tak samo jak Ty. :)

#104 highend

highend
  • 200 postów

Napisano 08 października 2011 - 16:59

kto skasował mojego posta?

#105 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 08 października 2011 - 17:40

kto skasował mojego posta?


Zapewne ABW. Daj już sobie spokój.

#106 highend

highend
  • 200 postów

Napisano 08 października 2011 - 18:56

chyba spokój.... widzę, że to kolejne forum wzajemnej adoracji.... jedno już takie znałem... bez sensu. moderator zamknął temat bo news podał ONET? żenua... przecież mogłem z innego serwisu wkleić linka.

#107 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 08 października 2011 - 19:36

Proponuję to dla Ciebie.

#108 Jabba

Jabba
  • 34 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2011 - 00:02

Witam :-) Przyznam szczerze, że nie przeczytałem całego wątku, ale chciałbym się podzielić moim doświadczeniem z zakupami u Johnyvoodki :-) Zamówiłem MacBooka Pro 15", wersję CTO. Czas oczekiwania trochę ponad 2 miesiące (zamówiony 2.08, odebrany osobiście w Warszawie 8.10), ale w końcu komputerek do mnie dotarł. Sprzęt jest nowy (nie refurbished), elegancko oryginalnie zapakowany i wszystko jest w jak najlepszym porządku :-) Poza czasem oczekiwania, nie ma się do czego przyczepić, ale z drugiej strony, żeby było taniej (o tak! Ceny są na prawdę super) sprzęt jest zazwyczaj wysyłany statkiem. Kontakt mailowy z Jonnym bardzo dobry. Zawsze odpisuje, jak nie tego samego dnia, to następnego. Trzeba wziąć poprawkę na różnicę czasową między PL a US :-) Ostatnio wprawdzie trochę podrożało, ale winny jest tutaj kurs $$, więc podwyżka jest oczywista. Mi się udało kupić jeszcze jak $ był po 2,70. Cena, jak napisane w aukcji jest ceną ostateczną i zawiera wszystkie opłaty. Z czystym sumieniem mogę polecić Johnnego. Myślę, że jak będę miał kolejną potrzebę na zakup sprzętu Appla, wiem gdzie się udam :-) Pozdrawiam!

#109 pitexlatex

pitexlatex
  • 60 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 października 2011 - 20:10

Dostalem wreszcie komputer. Po 2 miesiacach (i 1 dzien) w koncu do mnie doszedl. Wszystko działa cacy, oryginalnie zapakowany i oczywiscie zero kwitów z urzedu celnego.

#110 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 26 października 2011 - 20:13

2 miesiące oczekiwania :eek:

#111 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2011 - 21:24

Dostalem wreszcie komputer. Po 2 miesiacach (i 1 dzien) w koncu do mnie doszedl. Wszystko działa cacy, oryginalnie zapakowany i oczywiscie zero kwitów z urzedu celnego.



Dziekuje za informacje. Chyba tez u niego zamowie i5 2.3

#112 Luk

Luk
  • 108 postów
  • SkądTychy

Napisano 27 listopada 2011 - 13:40

Witam! Odświeżę może trochę temat. Byłbym zainteresowany kupieniem macbook'a 13" u tego Allegrowicza.

1. Apple MacBook Pro 13" i5 2.3GHz/8GB/320GB/HD/ (1957604215) - Aukcje internetowe Allegro
2. Apple MacBook Pro 13" i5 2.3GHz/4GB/320GB/HD/ (1959974086) - Aukcje internetowe Allegro

jak widać różnią się pamięcią ram ale nie tylko... chodzi mi główni o podpis pod aukcją:

1. Urządzenie jest nowe oraz oryginalne, gwarancja 12 miesięcy.
Wysyłka z USA, czas oczekiwania to ok. 2 miesiące od momentu zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym.
Gwarancja najniższej ceny!!!!!!!!! Tylko 2 sztuki w tej cenie!

2. Urządzenie jest nowe oraz oryginalne, gwarancja 12 miesięcy.
Czas oczekiwania to ok. 5 tyg od momentu zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym.
Gwarancja najniższej ceny!!!!!!!!!

W którym przypadku coś muszę dopłacić tzn te cła/vat itp. Mam już totalny mętlik w głowie związany z zakupem u tego Pana. Pytam najpierw Was, ewentualnie później wyślę zapytanie do sprzedającego.

Dzięki wielkie.

#113 nygus

nygus
  • 10 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 27 listopada 2011 - 14:44

Niedawno doszedł do mnie MacBook Pro kupiony na aukcji tego Pana. Czasu przesyłki nie należy traktować poważnie, przynajmniej 2x dłużej się czeka. Prawdą jest jednak, że cena jest atrakcyjna i nie trzeba nic dopłacać. Tylko tyle ile jest napisane na aukcji. Pzdr,

#114 demas1

demas1
  • 31 postów

Napisano 14 grudnia 2011 - 10:57

witajcie, sam zakupiłem MBP u tego Pana, i mogę tylko polecić. Czas oczekiwania - 2x dłuższy, ale to chyba zależy od zamównień jakie ma by mógł wysyłać więcej na raz w jednej paczce. ws, podatku nie ma sie o co martwić ma tutaj człowieka który to ogarnia na miejscu, my dostajemy paczke pocztą polską. kontakt? - bardzo dobry. @. Opłaca się po prostu, więc warto poczekać i zaoszczędzić, ja zaoszczędziłem ok. 1500zł w porównaniu do polskich sklepów, można? można. Polecam i pozdrawiam czytelników D1

#115 humanoidal

humanoidal
  • 287 postów

Napisano 15 stycznia 2012 - 18:19

Ostatnio w aukcjach tego użytkownika pojawia się informacja o czasie oczekiwania 2 miesiące. A paczki ze stanów idą max 2 tygodnie. Jak myślicie, co robi z tą kasą? Giełda? :)

#116 Sawom

Sawom
  • 83 postów

Napisano 15 stycznia 2012 - 18:25

gdyby obracał kasą na giełdzie to już by go nie było na allegro przy sytuacji która ma miejsce na giełdzie przez ostatnie kilka miesięcy.

#117 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 22 lutego 2012 - 11:47

Czytając Wasze posty nikt nie wspomniał o obowiązku podatkowym w przypadku zakupu sprzętu powyżej 1000zł z aukcji - allegro kupujący ma obowiązek odprowadzić podatek.

"http://www.money.pl/podatki/poradniki/artykul/poradnik;podatki;od;sprzedazy;na;allegro,48,0,314928.html
W roku 2007 zmieniły się natomiast zasady w podatku od czynności cywilnoprawnych. Kupując na aukcji od osoby fizycznej przedmiot droższy niż 1000 złotych, trzeba zapłacić podatek PCC. Obowiązek - w odróżnieniu od poprzednich lat - spoczywa na kupującym, a sprzedawca nie zawsze informuje o tym w opisie aukcji."



#118 coche

coche
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 marca 2012 - 21:35

Ostatnio w aukcjach tego użytkownika pojawia się informacja o czasie oczekiwania 2 miesiące. A paczki ze stanów idą max 2 tygodnie. Jak myślicie, co robi z tą kasą? Giełda? :)


jak wysyła paczki drogą morską to idą 2 miesiące...jeżeli wysyłasz za 100$ to masz w dwa tygodnie...

#119 zakup86

zakup86
  • 15 postów

Napisano 04 lipca 2012 - 06:58

Cześć!

Zastanawiam się nad kupnem Maca u tego Allegrowicza.

Rozważam dwie opcje:
1.[url=http://allegro.pl/apple-mac-mini-i5-2-5-4gb-500gb-hd-6630m-nowosc-i2436818206.html]Apple Mac Mini i5 2.5/4GB/500GB/HD 6630M/NOWOSC!! (2436818206) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.[/url]
2.[url=http://allegro.pl/apple-macbook-pro-13-i5-2-4ghz-16gb-500gb-hd-i2448404476.html]Apple MacBook Pro 13" i5 2.4GHz/16GB/500GB/HD (2448404476) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.[/url]

I teraz mam pytanie do osób, które zakupiły u niego sprzęt. Czy sprzęt jest nowy i czy doszły Wam jakieś dodatkowe koszty?


CIACH Jest wątek na forum jaki sprzęt wybrać, nie rób to OT. Dwa posty wyżej masz napisane że nie am dodatkowych kosztów naprawdę czytanie nie boli.

#120 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 lipca 2012 - 07:40

Ostatnio w aukcjach tego użytkownika pojawia się informacja o czasie oczekiwania 2 miesiące. A paczki ze stanów idą max 2 tygodnie. Jak myślicie, co robi z tą kasą? Giełda? :)


Wysyła je morzem i dlatego tyle to trwa.

#121 mihauu1983

mihauu1983
  • 124 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 08 lipca 2012 - 10:11

[CIACH]

Twój wpis został usunięty jako zupełnie niezwiązany z tematem wątku. Proszę znaleźć wątek traktujący o Twoim problemie i w nim zadać pytanie. renqien

#122 Asiron

Asiron
  • 7 postów

Napisano 28 września 2012 - 16:01

Zamówiłem 10 lipca nowego Macbooka Air 13" mid-2012, i czekam już ponad 2,5 miesiąca z przedwidywanych 2 miesięcy, i powiem szczerze, że zaczyna mi się to nie podobać, bo dostałem już dwa razy odpowiedź od niego, że ta przesyłka jest najtańszą formą wysyłki i może dojść w każdej chwilii, tylko, że minęły juz ponad 2 tygodnie...

#123 stroner30

stroner30
  • 747 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 28 września 2012 - 16:39

to u niego norma ;) miesiąc do deklarowanego terminu dodać zawsze trzeba :)

#124 Asiron

Asiron
  • 7 postów

Napisano 28 września 2012 - 16:57

Aha ;)
Mam jeszcze jedno pytanie dlatego, że kupiłem u niego z opcją Wysłka z USA tzn. na dole było napisane:

Urządzenie jest nowe oraz oryginalne, gwarancja 12 miesięcy.

Wysylka z USA, czas oczekiwania to okolo +/- 2 miesiące od momentu zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym.

Na innych aukcjach mamy ten model z krotszym czasem oczekiwania.


Czy jest tu ktoś, kto kupił z tą samą opcją, i musiał płacić VAT/Cło ? W mailu dostałem odpowiedź, że w cenę są wliczone wszystkie koszty, ale po przeczytaniu paru postów zaczynam się martwić.

#125 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 29 września 2012 - 15:12

Aha ;)
Mam jeszcze jedno pytanie dlatego, że kupiłem u niego z opcją Wysłka z USA tzn. na dole było napisane:

Urządzenie jest nowe oraz oryginalne, gwarancja 12 miesięcy.

Wysylka z USA, czas oczekiwania to okolo +/- 2 miesiące od momentu zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym.

Na innych aukcjach mamy ten model z krotszym czasem oczekiwania.


Czy jest tu ktoś, kto kupił z tą samą opcją, i musiał płacić VAT/Cło ? W mailu dostałem odpowiedź, że w cenę są wliczone wszystkie koszty, ale po przeczytaniu paru postów zaczynam się martwić.


Gwarancja będzie oczywiście. Tylko pomniejszona o czas oczekiwania na laptop czyli już przynajmniej 2,5 miesiąca. Co do dotakowych opłat związanych z wysyłką to masz 2 opcje. Jeżeli wysyłka jest bezpośrednio na Twoje dane to masz 50/50 szansy. To płynie wodą więc paczki morskie są średnio sprawdzane i otwierane....ale jak się jakiś nadgorliwy celnik znajdzie to będzie vat 23 %. Cła na laptopy nie ma. A jak nie otworzą to nie masz dodatkowych kosztów. Jeżeli wysyła na kogoś innego w Polsce i do Ciebie laptop jest wysyłany z Polski to spokojnie - nie powinno być dodatkowych kosztów. Co do terminu dostawy - no cóż - wcześniej już forumowicze się wypowiedzieli ile się czeka. Choć do końca nie wiem dlaczego tak długo. Znajomi jak mi coś wysyłają to idzie max 4-5 tyg - drogą morską. No ale moze inna firma wysyłkowa jest zaangażowana.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych