Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Allegro - Johnnyvodka


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
417 odpowiedzi w tym temacie

#126 qwerty11

qwerty11
  • 2 postów

Napisano 05 października 2012 - 11:22

A czy to nie jest tak, że gwarancja rozpoczyna się z dniem zarejestrowanie sprzętu w bazie Appla, co następuje dopiero przy pierwszym uruchomieniu laptopa, czy innego sprzętu?

#127 Patrycja_

Patrycja_
  • 138 postów
  • Płeć:

Napisano 05 października 2012 - 11:36

A czy to nie jest tak, że gwarancja rozpoczyna się z dniem zarejestrowanie sprzętu w bazie Appla, co następuje dopiero przy pierwszym uruchomieniu laptopa, czy innego sprzętu?


To nie iPhone że go aktywujesz ;)
Ja moge polecić tego pana

http://allegro.pl/sh...php?uid=5215202

3 tygodnie i macbook w domu ;)))

#128 qwerty11

qwerty11
  • 2 postów

Napisano 05 października 2012 - 12:48

To jak w końcu jest z tą gwarancją na MacBooki? Zaczyna się od dnia zakupu, czy od dnia zarejestrowania na platformie Apple? Jest to o tyle istotne, że jeśli Johnnyvodka kupił laptopa np. pół roku temu i sprzedaje go teraz na Allegro, to znaczy, że w momencie otrzymania laptopa rzeczywisty czas gwarancji będzie wynosić kilka miesięcy...

#129 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 października 2012 - 14:25

To jak w końcu jest z tą gwarancją na MacBooki? Zaczyna się od dnia zakupu, czy od dnia zarejestrowania na platformie Apple? Jest to o tyle istotne, że jeśli Johnnyvodka kupił laptopa np. pół roku temu i sprzedaje go teraz na Allegro, to znaczy, że w momencie otrzymania laptopa rzeczywisty czas gwarancji będzie wynosić kilka miesięcy...


No pomyśl. Przecież to logiczne, że data pierwszego zakupu.

#130 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 05 października 2012 - 14:35

To jak w końcu jest z tą gwarancją na MacBooki? Zaczyna się od dnia zakupu, czy od dnia zarejestrowania na platformie Apple? Jest to o tyle istotne, że jeśli Johnnyvodka kupił laptopa np. pół roku temu i sprzedaje go teraz na Allegro, to znaczy, że w momencie otrzymania laptopa rzeczywisty czas gwarancji będzie wynosić kilka miesięcy...


Gwarancja zaczyna lecieć od momentu zakupu w sklepie lub u autoryzowanego sprzedawcy produktów Apple. NIe ma czegoś takiego jak od momentu aktywacji/włączenia/rejestracji. Więc jest tak jak piszesz - po otrzymaniu sprzętu moze się okazać, że chociaż masz sprzęt nowy fabrycznie zapakowany gwarancji zostało np. 6 miesięcy.

#131 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2012 - 19:42

To jak w końcu jest z tą gwarancją na MacBooki? Zaczyna się od dnia zakupu, czy od dnia zarejestrowania na platformie Apple? Jest to o tyle istotne, że jeśli Johnnyvodka kupił laptopa np. pół roku temu i sprzedaje go teraz na Allegro, to znaczy, że w momencie otrzymania laptopa rzeczywisty czas gwarancji będzie wynosić kilka miesięcy...



Spokojnie. Dostalem juz pare macbookow ze stanow ktore byly kupione pare miesiecy wczesniej ale nie otwierane itd. Sam je rejestrowalem i zawsze musialem podac date okolo 7 dni wstecz od dnia rejestracji. Nie ma z tym zadnego problemu. Zadnych miesiecy wstecz czy innych dziwctw nie było. Co prawda bylo to około 6 miesięcy temu ale nie spodziewłbym się że dużo sie zmieniło w tym względzie.

#132 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 07 października 2012 - 21:36

Spokojnie. Dostalem juz pare macbookow ze stanow ktore byly kupione pare miesiecy wczesniej ale nie otwierane itd. Sam je rejestrowalem i zawsze musialem podac date okolo 7 dni wstecz od dnia rejestracji. Nie ma z tym zadnego problemu. Zadnych miesiecy wstecz czy innych dziwctw nie było. Co prawda bylo to około 6 miesięcy temu ale nie spodziewłbym się że dużo sie zmieniło w tym względzie.


No nie wiem czy tak to jest.....Sam rejestrowałem w ciągu ostatnich paru miesięcy parę sztuk z USA i sytuacja wyglądała tak: po telefonie do apple polska i po podaniu nr seryjnego laptopa pani/pan podawali mi datę od kiedy biegnie gwarancja. Jeżeli zgadzała sie z datą zakupu na paragonie to wszystko było ok. a jeżeli podawali mi datę wcześniejszą to kazali wysłać mailem kopie rachunku i wtedy poprawiali datę rozpoczęcia gwarancji na tą właściwą z rachunku. Jeżeli nie miałbym rachunku to zarejestrowaliby laptopa z datą jaką im system pokazał. Więc najpewniej będzie jak masz nr seryjny i zadzwonisz do apple i się dokładnie dowiesz po podaniu nr seryjnego.

#133 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2012 - 21:54

a po co na dzień dobry dzwonić do apple? Ja wchodziłem aby się zarejestrować i wpisywałem co mi się tylko podobało. Testowałem daty aż najbliższa została zaakceptowana. Nigdy paragonow nie mialem. Istnieje też możliwość, że miałem niesamowite szczęście kiedy mogłem podać date zakupu SAM przy chyba 4 makach. Jak rozumiem Ty datę po wpisaniu nr seryjnego miałeś już wbitą?

#134 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 07 października 2012 - 21:58

a po co na dzień dobry dzwonić do apple? Ja wchodziłem aby się zarejestrować i wpisywałem co mi się tylko podobało. Testowałem daty aż najbliższa została zaakceptowana. Nigdy paragonow nie mialem.


Tak też można oczywiście robić - tylko gorzej jak z tym trafianiem nie będzie tak udanie. I gwarancja będzie troszkę krótsza. Oczywiście decyzja zakupu gdzie i od kogo zawsze zależy od kupującego.

#135 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2012 - 22:08

Ty miałeś zawsze date wbitą po wpisaniu nr ser? Co do trafienia no to oczywiście zaczynasz od dnia kiedy Ty pierwszy raz włączyłeś maka i jak nie zaakceptuje to zmieniasz datę na jeden dzień wcześniej i tak w kółko aż zaskoczy. Gwarancja będzie ( przy zakupie z usa i oczekiwaniu 2 miesiecy) na naszą korzyść czyli nie od faktycznego dnia zakupu tylko bardziej zbliżona do pierwszego uruchomienia komputera.

#136 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 08 października 2012 - 06:17

Ty miałeś zawsze date wbitą po wpisaniu nr ser?

Co do trafienia no to oczywiście zaczynasz od dnia kiedy Ty pierwszy raz włączyłeś maka i jak nie zaakceptuje to zmieniasz datę na jeden dzień wcześniej i tak w kółko aż zaskoczy. Gwarancja będzie ( przy zakupie z usa i oczekiwaniu 2 miesiecy) na naszą korzyść czyli nie od faktycznego dnia zakupu tylko bardziej zbliżona do pierwszego uruchomienia komputera.


Ja zawsze rejestrowałem telefonicznie ponieważ zawsze miałem rachunek zakupu. I przy rejestracji telefonicznej niestety gwarancja byłaby na moją niekorzyść gdybym nie miał rachunku - system w apple zawsze pokazywał datę rozpoczęcia gwarancji wcześniejszą. Ale po wysłaniu mailem skanu rachunku poprawiali datę na tą z rachunku zakupu. Chyba nie mówisz, że gwarancja zaczyna sie od momentu włączenia/uruchomienia laptopa? Bo to już tu było przerabiane i akurat sam miałem podobny przypadek z iPadem, który nadal leży u szwagra fabrycznie zapakowany ponad 2 lata i niestety gwarancja już wygasła - co prawda dzwoniłem a nie rejestrowałem go on-line.

#137 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 października 2012 - 07:49


Istnieje też możliwość, że miałem niesamowite szczęście kiedy mogłem podać date zakupu SAM przy chyba 4 makach.

Niesamowite, bo to trzeba potwierdzić rachunkiem...

#138 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 października 2012 - 11:17

Nie. Juz pisalem wczesniej. Za kazdym razem jak dostwalem komputer po wpisaniu nr seryjnego moglem SAM wybrac date. Nic tam nie bylo wpisane. Oczywiscie nie twierdzę, że gwarancja rozpoczyna się od pierwszego uruchomienia komputera ( tylko od daty zakupu ), ale zawsze dało się to mocno nagiąć na stronę użytkownika i to bez żadnych telefonów i kombinacj oraz co najważniejsze - bez żadnych papierów na komputer.

#139 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 08 października 2012 - 13:34

Nie. Juz pisalem wczesniej.

Za kazdym razem jak dostwalem komputer po wpisaniu nr seryjnego moglem SAM wybrac date. Nic tam nie bylo wpisane. Oczywiscie nie twierdzę, że gwarancja rozpoczyna się od pierwszego uruchomienia komputera ( tylko od daty zakupu ), ale zawsze dało się to mocno nagiąć na stronę użytkownika i to bez żadnych telefonów i kombinacj oraz co najważniejsze - bez żadnych papierów na komputer.


Nie będę się upierał, że tak nie jest ponieważ zawsze rejestrowałem telefonicznie. I jeżeli data rozpoczęcia gwarancji nie pokrywała się z datą z rachunku z tą z bazy danych apple to wysyłałem maila z kopią rachunku. Ale nie chce mi się wierzyć, że np laptop został kupiony pół roku temu i podczas rejestracji możemy podać datę zakupu np. z zeszłego tygodnia. Ja rozumiem, że można nagiąć gwarancję na parę tygodni może nawet trochę dłużej ale na parę miesiecy to już chyba nie za bardzo. No ale nie będę się kłócił. Pozdrawiam

#140 Jin

Jin
  • 33 postów

Napisano 27 października 2012 - 14:09

Czy mógłby mnie ktoś upewnić, czy sprzęt sprzedawany przez Johnego jest Nowy (nie refubrished) i czy nie płaci się dodatkowo podatku VAT ani cła? Proszę o odpowiedź kogoś kto już robił nie jedne zakupy u tego Allegrowicza. Pozdrawiam

#141 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 27 października 2012 - 14:23

Sprzęt od niego jest nowy, cło itp bierze na siebie, paczka idzie najpierw do kogoś innego. Dopiero potem wysyłka do kupującego jest z Polski.

Niby wszystko ok ale czekać to możesz nawet pół roku.

---------- Wpis dodano o 15:23 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:22 ----------

Znajomy kupił MBP 15'' Late 2011 a nim dostał paczkę pojawiły się nowe modele. A jakoś w kwietniu kupował.

#142 Jin

Jin
  • 33 postów

Napisano 27 października 2012 - 15:19

Sprzęt od niego jest nowy, cło itp bierze na siebie, paczka idzie najpierw do kogoś innego. Dopiero potem wysyłka do kupującego jest z Polski.

Niby wszystko ok ale czekać to możesz nawet pół roku.

---------- Wpis dodano o 15:23 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:22 ----------

Znajomy kupił MBP 15'' Late 2011 a nim dostał paczkę pojawiły się nowe modele. A jakoś w kwietniu kupował.

Dziękuję za odpowiedź

#143 Asiron

Asiron
  • 7 postów

Napisano 02 listopada 2012 - 23:43

Dzisiaj dostałem Macbooka Air 13" 1,8Ghz 4GB 128GB. Kupiłem go 10 lipca, a wysyłka była z opcją 2 miesiące, także czekałem prawie 4 miesiące, ale zaoszczędziłem 1400 zł u tego Pana. Jeżeli ktoś chce sporo zaoszczedzić i ma czas to bardzo polecam. Paczka przyszła z Warszawy, 0 cła i podatków, a gwarancje automat mi wykrył od 9 Października, także nie jest źle bo mam tylko 3 tyg. w plecy. Generalnie bardzo dobry kontakt ze sprzedawcą, opisuje na maile zakładając inną strefę czasową. Aha no i wgrany juz byl ML od początku.

#144 Vito72

Vito72
  • 91 postów

Napisano 03 listopada 2012 - 00:28

3 miesiące różnicy w gwarancji? Ciekawe .

#145 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 03 listopada 2012 - 14:12

Dzisiaj dostałem Macbooka Air 13" 1,8Ghz 4GB 128GB. Kupiłem go 10 lipca, a wysyłka była z opcją 2 miesiące, także czekałem prawie 4 miesiące, ale zaoszczędziłem 1400 zł u tego Pana. Jeżeli ktoś chce sporo zaoszczedzić i ma czas to bardzo polecam. Paczka przyszła z Warszawy, 0 cła i podatków, a gwarancje automat mi wykrył od 9 Października, także nie jest źle bo mam tylko 3 tyg. w plecy. Generalnie bardzo dobry kontakt ze sprzedawcą, opisuje na maile zakładając inną strefę czasową. Aha no i wgrany juz byl ML od początku.


No to super i tylko pogratulować. Czyli wychodzi, że wpłaciłeś kasę 10 lipca i teraz pytanie jest gdzie były Twoje pieniążki - bo chyba nie wierzysz, że laptop został zakupiony natychmiast po Twojej wpłacie. Ciekawe czy gdybyś poprosił o skan rachunku to byś go dostał i jaka data tam widnieje. Dlaczego tak sądzę? Po pierwsze, przesyłka morska idzie z USA do 6 tyg. max - wiem to z pierwszej ręki Więc nawet podoliczeniu paru dni na to, żeby sprzęt doszedł do Niego w USA i pare dni już w Polsce to niech będzie max 2 miesiące. Po drugie ciężko mi uwierzyć, że równica może być w gwarancji nawet 3 miesiące. Więc napewno laptop był zakupiony dużo póżniej niż wpłaciłeś kase. Po trzecie jeżeli był już wgrany ML to też raczej pewne, że latop był kupiony póżniej. No i poślizg w dostawie ok 2 miesięcy to ....no cóż jak ktoś chce czekać to oczywiście można. Co do zaoszczędzonych pieniędzy to też super i gratuluję. Nie chcę być posądzony o krytykę tego sprzedawcy - ponieważ nie mam nic do niego i sprzęt ma w dobrych cenach tylko chodzi mi o wyjaśnienie pary rzeczy dla może mniej wtajemniczonych zakupem sprzętu z USA. Czyli chodzi o czas dostawy i gwarancji. Ale oczywiście każdy kupuje gdzie chce. Pozdrawiam

#146 Asiron

Asiron
  • 7 postów

Napisano 03 listopada 2012 - 17:22

Moja teza jest taka, że albo obraca gdzieś kasą, albo nie ma dostępnych towarów z miejsca, tudzież ma jakąś zniżkę pracowników Apple.

#147 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 03 listopada 2012 - 18:51

Moja teza jest taka, że albo obraca gdzieś kasą, albo nie ma dostępnych towarów z miejsca, tudzież ma jakąś zniżkę pracowników Apple.


Moja teza jest taka, że może jest pracownikiem Apple i ma dużą zniżkę - tylko że taka zniżka jest w określonej wielkości np. na każdy miesiąc i czasami trzeba czekać, aż zniżka przysługuje. Ale to jest moje prywatne zdanie - a troszkę wiem jak to się ma w praktyce z racji, że przebywałem w USA dosyć długo. Pozdrawiam

#148 coche

coche
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2012 - 11:57

To nie iPhone że go aktywujesz ;)
Ja moge polecić tego pana

[url=http://allegro.pl/show_user.php?uid=5215202]Informacje o Użytkowniku neodammerung[/url]

3 tygodnie i macbook w domu ;)))


Ja równiez ze swojej strony moge polecic sprzedawcę neodammerung, sprzęt otrzymałem w deklarowanym czasie, nowiutki, z dowodem zakupu, gwarancja obowiązuje z chwilą zakupu na Allegro, wysyłka z Polski. Z tego co się zorientowałem to facet jest z Warszawy, można odebrać osobiście sprzęt.

To bardzo ciekawe, co piszesz. Dlaczego zatem masz to samo IP co użytkownik o takim właśnie nicku na naszym forum? Jeszcze jeden taki wybryk panie neodammerung i pożegnamy się na zawsze. Bez żalu. renqien

#149 Dusiek

Dusiek
  • 541 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 listopada 2012 - 12:19

No to super i tylko pogratulować. Czyli wychodzi, że wpłaciłeś kasę 10 lipca i teraz pytanie jest gdzie były Twoje pieniążki - bo chyba nie wierzysz, że laptop został zakupiony natychmiast po Twojej wpłacie. Ciekawe czy gdybyś poprosił o skan rachunku to byś go dostał i jaka data tam widnieje. Dlaczego tak sądzę? Po pierwsze, przesyłka morska idzie z USA do 6 tyg. max - wiem to z pierwszej ręki Więc nawet podoliczeniu paru dni na to, żeby sprzęt doszedł do Niego w USA i pare dni już w Polsce to niech będzie max 2 miesiące. Po drugie ciężko mi uwierzyć, że równica może być w gwarancji nawet 3 miesiące. Więc napewno laptop był zakupiony dużo póżniej niż wpłaciłeś kase. Po trzecie jeżeli był już wgrany ML to też raczej pewne, że latop był kupiony póżniej. No i poślizg w dostawie ok 2 miesięcy to ....no cóż jak ktoś chce czekać to oczywiście można. Co do zaoszczędzonych pieniędzy to też super i gratuluję. Nie chcę być posądzony o krytykę tego sprzedawcy - ponieważ nie mam nic do niego i sprzęt ma w dobrych cenach tylko chodzi mi o wyjaśnienie pary rzeczy dla może mniej wtajemniczonych zakupem sprzętu z USA. Czyli chodzi o czas dostawy i gwarancji. Ale oczywiście każdy kupuje gdzie chce. Pozdrawiam


Jeśli dobrze rozumiem uwiera Cię fakt, że ktoś inny dotyka Twoich pieniędzy. Skoro obie strony umawiają się na określone warunki, wszystkim to pasuje i każdy się wywiązuje to w czym właściwie widzisz problem?

#150 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 04 listopada 2012 - 19:11

Jeśli dobrze rozumiem uwiera Cię fakt, że ktoś inny dotyka Twoich pieniędzy. Skoro obie strony umawiają się na określone warunki, wszystkim to pasuje i każdy się wywiązuje to w czym właściwie widzisz problem?


No to jeżeli różnica w dostawie towaru o 2 miesiące to jest dotrzymywanie umowy to ja gratuluję. Skoro w opisie aukcji jest czas oczekiwania 2 miesiace a gość czeka 4 miesiace to wg. Ciebie to jest dotrzymywanie umowy to ponownie gratuluję. I nie martw się nic mnie nie uwiera ponieważ nie moje pieniądze i nie moje nerwy przy czekaniu tyle czasu na sprzęt za taką kasę. Jak pisałem wcześniej nic nie mam do sprzedającego bo oprócz przeciągania z czasem dostawy to wszystko jest super. I jak pisałem wcześniej każdy wydaje pieniadze tam gdzie chce. Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych