Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Allegro - Johnnyvodka


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
417 odpowiedzi w tym temacie

#51 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 postów
  • SkądPRZEMYŚL - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 18 maja 2011 - 21:01

martwy przepis... nikt mi przecież do domu nie wejdzie i nie zacznie sprawdzać...artykuł wyraźnie stwierdza, ze musi być jakieś domniemanie... natomiast UC nie prowadzi rejestru przesyłek czyli ile przesyłek i do kogo przychodzi np. z Chin czy USA :)

#52 Mr.P.

Mr.P.
  • 191 postów

Napisano 18 maja 2011 - 21:19

No i teraz sam nie wiem. Byłem nastawiony wziąć macbooka od tego jegomościa, ale niektóre posty dają jednak do myślenia. Jeżeli faktycznie jest tak z VATEM to nie wiem czy jest sens ryzykować. Bo loterii tutaj jako takiej nie ma bo sprzedawca gwarantuje, że wszystko jest opłacone. Tak więc pozostaje kwestia ewentualnego ściągnięcia VATU po tych przykładowych kilku latach.

#53 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 maja 2011 - 21:20

Prowadzi, sam się zdziwiłem jak się kiedyś odezwali.

#54 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 maja 2011 - 21:20

No i teraz sam nie wiem. Byłem nastawiony wziąć macbooka od tego jegomościa, ale niektóre posty dają jednak do myślenia. Jeżeli faktycznie jest tak z VATEM to nie wiem czy jest sens ryzykować. Bo loterii tutaj jako takiej nie ma bo sprzedawca gwarantuje, że wszystko jest opłacone. Tak więc pozostaje kwestia ewentualnego ściągnięcia VATU po tych przykładowych kilku latach.


NIE< NIE NIE i JESZCZE RAZ NIE
on wysyła z Polski!

#55 www007

www007
  • 408 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 maja 2011 - 21:33

Kupiłem prawie rok temu ipada, nie od tego użytkownika, ale od innego który sprzedaje w ten sam sposób. Dostawa się przedłużyła, miało być ok 20 dni roboczych, było prawie półtora miesiąca. Co do vatu to nikt się do mnie nie przyczepi, ponieważ nie widniałem jako odbiorca przesyłki z USA, paczka przeszła przez ręce pośrednika w Polsce zanim trafiła do mnie. Podsumowując drugi raz się nie skuszę, to był jeden z dłuższych miesięcy w moim życiu.

#56 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 maja 2011 - 21:44

To jeszcze dodam, że warto uważać na takich delikwentów, którzy sporo handlują na allegro i nie płacą VATu. Wbrew pozorom Urząd Skarbowy może się nimi zainteresować.

#57 Mr.P.

Mr.P.
  • 191 postów

Napisano 18 maja 2011 - 21:47

To jeszcze dodam, że warto uważać na takich delikwentów, którzy sporo handlują na allegro i nie płacą VATu. Wbrew pozorom Urząd Skarbowy może się nimi zainteresować.


Tylko wtedy wychodzi na to, że potencjalny odbiorca nie ma się czego obawiać. Fakt cena kusi, ale może jednak warto zainwestować w czas i spokój:)

#58 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 maja 2011 - 21:49

Ma czego się obawiać. Jak mu zabiorą sprzęt jako dowód w sprawie.

#59 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 postów
  • SkądPRZEMYŚL - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 18 maja 2011 - 21:54

przestańcie ludzi straszyć... najlepiej siedzieć w domu i nie wychodzić bo można nogę złamać na krzywym chodniku...masakra jakaś... a tak btw to pieniądze najlepiej w skarpecie trzymać...ogarnijcie się...

#60 realista

realista
  • 112 postów

Napisano 18 maja 2011 - 22:01

Z wlasnego doswiadczenia cos napisze - choc sprawa z przed wielu lat, moze sie przepisy zmienily. Z tym, ze to dotyczylo dzialalnosci gospodarczej: Zakupilismy sprzet komputerowy, po jakims czasie przyszla kontrola US, niby wszystko OK, a po jakims czasie sie okazalo, ze zrobili "krzyzowke" z firma od ktorej kupilismy sprzet, potem poszli do firmy od ktorej tamta firma zakupila ten sprzet, okazalo sie cos byly jakies jaja z vatem/odprawa celna. Jakies dziwne sprawy. W kazdym badz razie po jakis 2 latach dostalismy wezwanie do zaplaty vatu, cla, kar, odsetek i bog wie czego - bo firma ktora wprowadzila w polsce towar do obrotu tego nie zrobila - a wszyskie urzedy ze swoimi naleznosciami uderzyly do nas, jako do ostatniego uzytkownika sprzetu i w sumie jdynego z ktorego mozna bylo to naleznosci sciagnac na rzeczy Panstwa. Pare lat sie sadzilismy, skonczylo sie na NSA - nie musielismy tego placic - ale pare lat procesow, czasu, kosztow :P Ale to przypadek ekstremalny - tutaj rozumiem ze sa transkacje bez papieru, trudno kogos potem scigac, chyba ze sprzedawca prowadzi sobie zapiski co komu i kiedy i za ile sprzedal i to wpadnie w rece cla/us, no to wtedy pech :)

#61 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 maja 2011 - 22:05

My tylko piszemy jak może cała sprawa wyglądać. Jakbyś handlował taką ilością sprzętu, to możesz być pewien, że US się tobą zainteresuje, zwłaszcza jeśli nie płacisz VAT i dochodowego. Chyba nie myślisz, że ma tak niskie ceny płacąc podatki.

---------- Wpis dodano o 23:05 ---------- Poprzedni wpis dodano o 23:03 ----------


Ale to przypadek ekstremalny - tutaj rozumiem ze sa transkacje bez papieru, trudno kogos potem scigac, chyba ze sprzedawca prowadzi sobie zapiski co komu i kiedy i za ile sprzedal i to wpadnie w rece cla/us, no to wtedy pech :)


Allegro notuje dane użytkowników, więc nie ma problemu ze ściągnięciem. Poza tym jak już policja skarbowa zacznie się bawić, to może sprawdzić też wszelaki firmy transportowe itp.

#62 Paulus77

Paulus77
  • 48 postów

Napisano 18 maja 2011 - 22:16

Ja kupilem kiedys do firmy kilka licencji na winde i office'a. Po 2 latach odwiedzila nas policja z informacja, ze programy pochodza ze zrodla nie do konca legalnego i nie obchodza ich faktury zakupu, fakt ze facet w sumie tez nie wiedzial czym handluje a konto na allezgro mial kilka lat. Zabrali programy (na szczescie bez naklejek) i tyle. Sprawe umorzyli bo facet trafil do aresztu gdzie wykitowal na serce. Inna sytuacja to jak chcieli ode mnie jakies stare pokrowce do auta bo facet co je produkowal wyszywal znaki firmowe bez zezwolenia :)

#63 nemesis

nemesis
  • 364 postów
  • SkądPoznań/Berlin

Napisano 21 lipca 2011 - 20:15

Witam Chcialem sie zapytac ile srednio czekacie na produkty od tego pana i co zamawialiscie, i czy faktycznie ktos dostal odrazu wezwanie do zaplaty vatu czy cla nie wiem czy ktos poprostu nie dostal pczaki bezposrednio do domu. Pozdro

#64 maew

maew
  • 37 postów
  • SkądKrakow

Napisano 21 lipca 2011 - 20:19

W grudniu kupowałem od tego użytkownika iPada i paczka szła coś około 3 tygodnie.

#65 nemesis

nemesis
  • 364 postów
  • SkądPoznań/Berlin

Napisano 21 lipca 2011 - 20:22

Bo zastanawiam sie poprostu nad zakupem lapka od niego, nigdzie nie znajde takiej ceny jak u niego ale zastanawiam sie czy dam rade 5 tygodni czekac :D

#66 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 21 lipca 2011 - 20:29

uczciwa osoba tylko trzeba długo czekać

#67 skewendzer

skewendzer
  • 40 postów
  • SkądKwidzyn

Napisano 21 lipca 2011 - 20:30

Czekałem jakieś 5 tygodni.

#68 highend

highend
  • 200 postów

Napisano 22 lipca 2011 - 22:07

skoro gość ściąga sprzęt z US (United States), to może by teraz US (Urząd Skarbowy) ściągnął coś od niego? bo mnie wk*** tacy delikwenci (jeszcze polish_superstar i noname2004 i może ktoś jeszcze na allegro), którzy omijają podatki i normalne firmy nie są w stanie z nimi konkurować. Czy to jest fair? Pewnie - kupujący ma taniej. W takim UK ludzie chcą i płacą podatki - bo widzą ich efekty na żywo. W PL? Podatki znikają na jakieś pensje i premie. Resztę sobie dopowiedzcie sami

#69 grazdanin

grazdanin
  • 51 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 22 lipca 2011 - 22:32

skoro gość ściąga sprzęt z US (United States), to może by teraz US (Urząd Skarbowy) ściągnął coś od niego?
bo mnie wk*** tacy delikwenci (jeszcze polish_superstar i noname2004 i może ktoś jeszcze na allegro), którzy omijają podatki i normalne firmy nie są w stanie z nimi konkurować. Czy to jest fair?

Pewnie - kupujący ma taniej. W takim UK ludzie chcą i płacą podatki - bo widzą ich efekty na żywo. W PL? Podatki znikają na jakieś pensje i premie. Resztę sobie dopowiedzcie sami

Nie ma to jak Polska mentalność. Ktoś umniejsza obejść chory system i na tym zarabia a inni, którzy nie mają możliwości lub wiedzy aby tak robić życzą innemu żeby mu to niewychodzilo. Jest jeszcze wersja ze denerwuje Cię to iż inni oszczedzili trochę kasy.

#70 www007

www007
  • 408 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2011 - 22:35

mnie jako potencjalnego kupca guzik obchodzi czy płaci podatki czy nie, mam nowy sprzęt na gwarancji i do tego taniej. Z jakiego powodu mam płacić dwa razy podatek z zarobionych pieniądzy.

#71 Mercz

Mercz
  • 2 783 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 22 lipca 2011 - 23:10

Znajomy kupował od tego użytkownika-wszytko okey tylko wiadomo czas oczekiwania:/

#72 highend

highend
  • 200 postów

Napisano 23 lipca 2011 - 12:59

dlaczego chory system? jaka polska mentalność? to właśnie Wasza mentalność jest "kupić taniej/okraść system/wyłudzić podatek". w każdym kraju UE są podatki. Myślicie, że ja nie moge zrobić tak samo jak ten koleś i sprzedawać z USA? Baaa... mogę zrobić taki przekręt, że będę miał jeszcze taniej od niego (kupno bez VAT na np. Cypr, ale sprzedaż "po drodze" w Polsce. Wówczas można sprzedawać sprzęt jeszcze taniej niż JohnyVodka. Znam paru co tak robią. Jeden nawet sprzedaje tak na allegro. Ale ja tak nie chcę. dlaczego zatem sami nie kupujecie z USA tylko dajecie zarobić cwaniaczkowi o ksywie johny_vodka? a wieeem.... boicie się urzędu celnego i VATu.... no przecież "chory system" - zatem wynocha do USA :) wasze podejście porównam do kupna na bazarze/giełdzie radia samochodowego po okazyjnej cenie. A to, że może pochodzić z kradzieży? Panie - to chory system, przecież mam taniej to radio ;) - w sklepiej jest 40% droższe.... Niestety ludzie nie rozumieją, że taki johnyvodka zarabia na sprzęcie nawet więcej niż uczciwa firma, która musi odprowadzić podatek. A taka firma nie jest w stanie z nim konkurować bo musiałaby sprzedawać poniżej kosztów zakupu. Prawo jest po to aby go przestrzegać. Chory system? Chory kraj? Wyprowadźcie się do USA. Chcecie w Polsce lepiej? to najpierw zacznijcie od siebie.

#73 tkirmuc

tkirmuc
  • 108 postów

Napisano 14 sierpnia 2011 - 13:01

A Ty to z Urzędu Skarbowego, Urzędu Celnego czy może z rządu? Mało podatków płacisz w tym kraju? Ile z tego masz? Ja się nie dziwię, że Anglicy z przyjemnością płacą podatki, bo widzą efekty ich spożytkowania codzienne. A u nas? Jakoś doczekać się nie mogę a życie ucieka. Porównanie kupna komputera w Stanach z kupnem kradzionego radio na bazarze jest nietrafione. Tutaj nikt tego komputera nikomu nie kradnie. Płacę podatki tylko tam gdzie muszę i ani grosza więcej. Jeżeli można legalnie na czymś oszczędzić - jest to zdroworozsądkowym obowiązkiem. Ceny Apple u nas w kraju są z sufitu. Mogę zrozumieć cenę nowojorską + VAT ale nie takie dysproporcje jak teraz. Jeszcze, żeby to był produkt wytworzony w Kaliforni ale to przecież chińszczyzna z Foxconn. Nie ma uzasadnienia dla takich cen.

#74 highend

highend
  • 200 postów

Napisano 14 sierpnia 2011 - 21:16

dostajesz od sprzedającego dowód zakupu? paragon lub fakture vat? NIE. To udowodnij, że sprzęt nie jest kradziony. Porównanie z radiem z bazaru jest trafione. Tam też nie ma paragonu/fvat. Poza tym facet prowadzi niezarejestrowaną działalność gospodarczą. Wystarczy spisać numery aukcji - wysłać do US, facet leży. Nie wierzysz?

#75 kris1992

kris1992
  • 663 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 15 sierpnia 2011 - 08:32

Ja piernicze... Masz hajs kupuj w PL i płać podatek dla m.in: -więźniów -polityków -państwowych urzędników A inni są madrzejsi i tyle... Żal Ci dupę ściska? Bo ty zaplaciles 2000 a inny 1800 czy mniej? Przyznaje racje @tkirmuc A ty highend to chyba polityk lub urzędnik :/ Dlaczego Ci co mieszkają pod granica jeżdżą tam tankować paliwo? Bo PL to chory kraj... Wszędzie podatki i akcyzy... Dam przykład... Zarobie 2000 zł na rękę a reszta jest to podatek do państwa ... OK... a dlaczego kupując mieszkanie z OPODATKOWANYCH pieniędzy płace jeszcze jeden podatek? Mógłbym tak wymieniać... Kto ma kasę niech płaci podatki dla ww. A kto nie ma ten kombinuje ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych