Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Allegro - Johnnyvodka


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
417 odpowiedzi w tym temacie

#26 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 stycznia 2011 - 13:38

gorzej jak sprawdzą przypadkiem ten "niedrogi" prezent

#27 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 postów
  • SkądPRZEMYŚL - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 14 stycznia 2011 - 14:11

do wartości około 70 dolarów nie ma VATu, a jak już otworzą to wyliczają rynkową wartość sprzętu plus koszty przesyłki o czym warto pamietać.

#28 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 stycznia 2011 - 14:25

Różni się też tym, że refurb ma najprawdopodobniej wadliwe pixele ;) Z jakiegoś powodu stał się refurbem, a najczęsciej ludzie zwracają z powodu pixeli. Potem są one "odnawiane", czyszczone, pakowane w nowe zastępcze pudelka i sprzedawane po niższej cenie jako refurby. Nie polecam takiego kupować, bo masz 100x większe szanse na trafienie irytujących pixeli.


Masz dostęp do danych z jakich zwracają najczęściej?

#29 m@rcinek

m@rcinek
  • 378 postów

Napisano 30 marca 2011 - 20:01

Zamawiał ktoś może u tego Pana iPada 2? Zastanawiam się, ale nie mogę się przekonać do czasu oczekiwania...

#30 Ceno

Ceno
  • 1 postów

Napisano 21 kwietnia 2011 - 22:26

Witam, Trafiłem przypadkiem na to forum i ten post szukając odpowiedzi na identyczne pytanie, jak to, które zadał m@rcinek. Czy może jest ktoś kto doradzi bądź odradzi kupno iPad2 u tego Pana? Pozdrawiam.

#31 kris1992

kris1992
  • 663 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 24 kwietnia 2011 - 11:24

Zaleta: Cena Wada: Czas oczekiwania Niepewność i nerwy czy może mnie nie okradnie... Chociaż każdy pisze ze jest wporzo ale zawsze jest jakiś cień wątpliwości

#32 m@rcinek

m@rcinek
  • 378 postów

Napisano 26 kwietnia 2011 - 14:46

@Ceno dni Jak mi dojdzie iPad 2 w tym tygodniu w całości i będzie wszystko ok, to napiszę. Narazie czekam 26 dni (jak pisze sprzedawca "około 24 dni") a paczka ma przyjść za 3 dni. Dłuuugo się to ciągnie

#33 Mr.P.

Mr.P.
  • 191 postów

Napisano 05 maja 2011 - 23:37

Musi jakoś omijać VAT dlatego, że gwarantuje iż wszystko jest wliczone w cenę i płacimy tyle ile jest na aukcji. Ja osobiście jestem zainteresowany zakupem laptopa od tego allegrowicza głównie ze względu na cenę. Taki MacBook PRO 13 w wersji podstawowej oferuje za 3999 zł gdzie dajmy na to w cortlandzie kosztuje prawie 4800 zł. Z tego co się orientuje obecnie cały asortyment jest nowy. Dodatkowo nie ma problemu z dowodem zakupu, który jest dla mnie podstawą do jakichkolwiek zakupów. Dodatkowo chce zakupić kilka innych akcesoriów i dodatkowy sprzęt, ale na razie czekam czy będzie taka możliwość i jak to cenowo będzie wyglądać.

#34 m@rcinek

m@rcinek
  • 378 postów

Napisano 16 maja 2011 - 20:46

Nie polecam zakupów u tego allegrowicza. Podaje nierealne terminy realizacji i jest nierzetelny.

#35 Poklados

Poklados
  • 92 postów
  • SkądSierpc

Napisano 16 maja 2011 - 21:02

A ten ipad o ktorym pisales 3 tygodnie temu doszedl?

#36 bacaaa

bacaaa
  • 392 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 maja 2011 - 21:12

Termin jest taki długi, bo wysyła paczki drogą morską, żeby nie naliczyli VAT-u.

#37 m@rcinek

m@rcinek
  • 378 postów

Napisano 16 maja 2011 - 21:36

Nie nie doszedł. Po ponad 30 dniach zerzygnowałem z 'usług' tego Pana i kupiłem w Krakowie

#38 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 16 maja 2011 - 22:02

dzieci drogie, niemal każda paczka idąca czy to drogą morską czy powietrzną jest prześwietlana... czasem urząd od razu upomni się o swoje, czasem przypomni się po 4 latach i 11 miesiącach o należny VAT + odsetki (jakieś 13% rocznie) + wspaniałomyślnie kara finansowa. Czy życie w niepewności przez ponad 4 lata warte jest tych kilku stówek a nawet 1-2 tysięcy??? VAT musi płacić każdy, taka karma. Omijanie go to przestępstwo skarbowe i na nic się zda tłumaczenie, że mnie/ciebie/nas nie stać. Sprzedawca z allegro nie będzie tym pierwszym do którego przyśle pismo urząd celny i poprosi o pieniążki.

#39 kubaamm

kubaamm
  • 252 postów
  • SkądPL|USA

Napisano 17 maja 2011 - 07:06

Jotek nie wiem gdzie mieszkasz, kim jesteś ale Proszę Cię nie wypowiadaj się na temat o którym nie masz pojęcia... bo po prostu piszesz rzeczy (chyba) stworzone przez twoją wyobraźnię... NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO ŻE US/UC upomina się po cło/vat po jakimś okresie czasu... prawdą jest że może zostać naliczony podczas tranzytu paczki do polski z innych krajów niż członkowie UE, by nie siać podpuchy i nie robić off'a zapraszam Cię do lektur:

naliczanie cła - Szukaj w Google

[url=http://www.urzad-skarbowy.pl/]Urz

#40 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 maja 2011 - 07:31

Jotek nie wiem gdzie mieszkasz, kim jesteś ale Proszę Cię nie wypowiadaj się na temat o którym nie masz pojęcia... bo po prostu piszesz rzeczy (chyba) stworzone przez twoją wyobraźnię... NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO ŻE US/UC upomina się po cło/vat po jakimś okresie czasu... prawdą jest że może zostać naliczony podczas tranzytu paczki do polski z innych krajów niż członkowie UE, by nie siać podpuchy i nie robić off'a zapraszam Cię do lektur:

naliczanie cła - Szukaj w Google

[url=http://www.urzad-skarbowy.pl/]Urz


On ma racje, wiec sam nie wypowiadaj się na tematy, których nie ogarniasz, a tym bardziej nie upominaj innych.
"Warto jednak pamiętać, że niezależnie od tego, czy zakupu towarów z krajów spoza Wspólnoty dokonuje spółka czy też osoba fizyczna (prowadząca lub nieprowadząca działalności gospodarczej), zawsze importowany towar musi podlegać odprawie celnej i jedynie w określonych przypadkach import może korzystać ze zwolnień od cła i podatków importowych (np. przy przesyłkach o niewielkiej wartości).

5 lat ma urząd celny na przeprowadzenie kontroli w zakresie należności celno-podatkowych"

#41 kubaamm

kubaamm
  • 252 postów
  • SkądPL|USA

Napisano 17 maja 2011 - 07:38

@ działa to w ten sposób jeżeli ktoś nagminnie naciąga przepisy, może jedynie odłam 1-2% osób skontrolują do tych 5 lat "ogarniać" nie muszę- mogę co najwyżej rozumieć i istotnie przepisy interpretować;)- robiłem już wiele zakupów w różnych krajach i mija już dobrych kilka lat i jakoś uc nie robi kontroli w zakresie należności celno-podatkowych- więc może troszeczkę doświadczenia, niż same książkowe cytaty;)

#42 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 maja 2011 - 08:05

To przeczytaj kilka ostatnich postów i spróbuj zrozumieć, że nie masz racji. A teraz zasłaniasz sie, że nie skontrolują wszystkich. Kolega nie pisał, że skontrolują każdego ale, że jest taka możliwość bo skanują każdą przesyłkę. Sam rownież dostaje co miesiąc paczkę z US i czasem mam pecha, czasem nie. Poczta zainwestowała mnóstwo kasy w super sprzęt, i te skanery to nie bajeczki, na szczęście tego jest tak dużo, żę nie ogarniają tematu. Lecz ryzyko zawsze jest ;)

#43 MacFan

MacFan
  • 97 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 maja 2011 - 09:15

Do mnie paczka z nowym MBP13 dotarła po 57 dniach zamiast deklarowanych 28 i była wysłana z Warszawy od osoby prywatnej.

Sprzęt był nowy (dokładnie sprawdzone!), choć karton był otwierany (służby USA mają prawo sprawdzać paczki).
Matryca bez badpixeli.
Klawiatura w układzie US (dla mnie większy enter to zaleta). Jedynie trzeba dokupić przejściówkę na amerykańską wtyczkę (koszt: kilka zł)

Bez żadnego problemu zarejestrowałem go aby mieć międzynarodową gwarancję Apple.

U Jasia można też dokupić Apple Care Protection Plan (oczywiście w dobrej cenie).

Kontakt ze sprzedającym bardzo sprawny. W ramach długiego oczekiwania dostałem jako bonus neoprenowy pokrowiec do tego maczka.

Generalnie jak macie czas albo ograniczony budżet to polecam.

#44 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 maja 2011 - 10:18

2 miesiące to dość długo. W tym czasie już ceny potrafią spaść.

#45 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 17 maja 2011 - 11:09

... NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO ŻE US/UC upomina się po cło/vat po jakimś okresie czasu...

Utrzymuj się w tym stanie błogiego przeświadczenia do woli jednak twarde zderzenie z rzeczywistością może być bolesne a zaskoczenie po kilku latach może dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Dla jasności, import komputerów czy osprzętu komputerowego nie jest zwolniony z cła ale stawka celna wynosi 0%, natomiast występuje podatek VAT z tytułu importu do krajów wspólnoty. Towar MUSI być poddany odprawie celnej, za jej ominięcie grożą dość dotkliwe sankcje. Niektórzy "handlarze" z Allegro omijają to przewożąc towar "dla siebie" lub korzystając z usług osób podróżujących a następnie odsprzedając. Wątpię by to służyło lepszej pozycji Apple w Polsce a już na pewno nie sprzyja postrzeganiu Polski jako kraju, w którym szanuje się prawo.

---------- Wpis dodano o 12:09 ---------- Poprzedni wpis dodano o 12:05 ----------

@Filip, śmiem twierdzić, że przez miesiąc większość z kupujących jest w stanie zarobić extra równowartość różnicy w cenie i cieszyć się sprzętem... pomijając już fakt spokojnego sumienia i wkłądu w rozwój lokalnego biznesu.

#46 MacFan

MacFan
  • 97 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 maja 2011 - 13:07

[QUOTE=Filip Rychlik;1591895]2 miesiące to dość długo. W tym czasie już ceny potrafią spaść.[/QUOTE]

Może i tak, ALE nie do poziomu 4k zł!
Mój przypadek jest akurat skrajny. Według sprzedawcy większość paczek dociera w terminie 5-6 tygodni.

---------- Wpis dodano o 14:07 ---------- Poprzedni wpis dodano o 13:57 ----------

[/COLOR]@Filip, śmiem twierdzić, że przez miesiąc większość z kupujących jest w stanie zarobić extra równowartość różnicy w cenie i cieszyć się sprzętem... pomijając już fakt spokojnego sumienia i wkłądu w rozwój lokalnego biznesu.[/QUOTE]

Co do takich szacunków to podchodziłbym ostrożnie. Osobiście różnicę wolałbym wydać na inne rzeczy. Każdy mierzy swoją miarką.

#47 kubaamm

kubaamm
  • 252 postów
  • SkądPL|USA

Napisano 18 maja 2011 - 20:25

@artucisz nie będę wchodził z tobą w sprzeczki , jutro akurat będę w służbie celnej i (o ilę zastanę) to poproszę rzecznika by przedstawił mi na piśmie swoje oświadczenie w tej sprawie. Pozdrawiam z "wschodu polski:)"

#48 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 maja 2011 - 20:32

Ja również nie zamierzam wchodzić w sprzeczki, przedstawiłem tylko stan prawny obowiązujący w Polsce.

#49 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 postów
  • SkądPRZEMYŚL - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 18 maja 2011 - 20:33

ja za bardzo nie ogarniam, w jaki sposób UC ma niby wpaść po kilku latach i stwierdzić,że ja np kupiłem 3 komputery i udało mi się wysłać jest bez płacenia VAT'u. Skoro dopuścili przesyłkę to jest z nią wszystko w porządku, natomiast jeżeli zatrzymali to muszę zapłacić VAT. Nie przepuszcza się paczki, z której później po kilku latach nie wiem na jakich zasadach ma się płacić podatek...bzdura, wiec w tym aspekcie zgadzam się z kubaamm

#50 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 maja 2011 - 20:39

ja za bardzo nie ogarniam, w jaki sposób UC ma niby wpaść po kilku latach i stwierdzić,że ja np kupiłem 3 komputery i udało mi się wysłać jest bez płacenia VAT'u. Skoro dopuścili przesyłkę to jest z nią wszystko w porządku, natomiast jeżeli zatrzymali to muszę zapłacić VAT. Nie przepuszcza się paczki, z której później po kilku latach nie wiem na jakich zasadach ma się płacić podatek...bzdura, wiec w tym aspekcie zgadzam się z kubaamm


To nie jest kwestia czy Ty się zgadzasz, czy nie zgadzasz. Przepisy prawa to umożliwiają i tyle. Pamiętaj, nieznajomość prawa szkodzi :)
Sam nie będę udawał, że wszystko co kupuje zgłaszam sam do oclenia, również czekam, czy mam pecha i mnie wezwą czy dostane paczkę. Co nie zmienia stanu prawnego, że istnieje taka możliwość.
Fiskus żąda zapłaty VAT i cła od niedostarczonych przesyłek - Podatki w Onet.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych