Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iTunes nielegalny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#76 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 20:35

Jak jednak Tworca (czy wlasciciel dziela audio/video) moze zabezpieczyc sie przed nieuprawnionym kopiowaniem i powielaniem, jak nie jedynie ograniczajac prawa "ogladu" czy "odsluchu" dziela do komputera tego, kto owe prawa zakupi? Jak inaczej mozna to skontrolowac?


A po co kontrolować? Muzykę można wypalić na płytce, czemu nie filmy?
A kto kontroluje kontrolującego?

#77 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 20:39

A po co kontrolować? Muzykę można wypalić na płytce, czemu nie filmy?
A kto kontroluje kontrolującego?


Zwykle kontrolujacy jest wlascicielem praw do dziela.. w jakim celu wiec kontrola wlasciciela?

Moze filmy latwiej jest zabezpieczyc przed kopiowaniem? NIe znam sie na tym.

#78 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 stycznia 2007 - 20:49

Starczy VGA i kabelek odpowiedni.


Starczy. Ale nie wszyscy maja, to raz. Dwa, ze po co skoro ma sie zestaw kina domowego?

#79 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 20:50

ja to po co, zeby nie moc dysponowac SWOIM filmem tak jak sie chce :D i zeby kupic japcoTV :D

#80 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 20:51

Starczy. Ale nie wszyscy maja, to raz. Dwa, ze po co skoro ma sie zestaw kina domowego?


No to sie wtedy kupuje plyte DVD z filmem hmm? ;)

#81 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 stycznia 2007 - 20:53

No to sie wtedy kupuje plyte DVD z filmem hmm? ;)


A po co dzieci sasiadow maja kupowac swoja kopie skoro moga film pozyczyc ode mnie i obejrzec? :)

#82 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 20:56

ja to po co, zeby nie moc dysponowac SWOIM filmem tak jak sie chce :D i zeby kupic japcoTV :D


hmm niby film jest TWOJ - ale kupujesz go zobowiazujac sie jednoczesnie do przestrzegania prawa (m.in. prawa autorskiego osobistego i majatkowego) - czyli zgadzasz sie na rezygnacje z pewnych dzialan (np. rozpowszechniania) - nie mozesz wiec zrobic z TWOIM filmem co chcesz ;)

---- Dodano 26-01-2007 o godzinie 20:57 ----

A po co dzieci sasiadow maja kupowac swoja kopie skoro moga film pozyczyc ode mnie i obejrzec? :)


a jak zagwarantowac, ze nie pozycza filmu swoim sasiadom, a ci swoim sasiadom a ci kolejnym?

#83 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 21:00

jak to niby ?? zaplacilem za niego wiec jest MOJ !! a jezeli ktos wprowadza takie ograniczenia to mam go gdzies i nic od niego nie kupie, tylko majac ipoda i chcac wykorzystac jego mozliwosci powinienem moc to robic tylko ty majac klapki nie rozumiesz o co chodzi z kupowaniem czegos za TWOJE pieniadze nie WYPOZYCZANIE tylko kupowanie ja bym chcial sobie obejzec piec razy tylko np na dvd to bym sobie WYPOZYCZYL a nie kupowal NA WLASNOSC

#84 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 stycznia 2007 - 21:06

a jak zagwarantowac, ze nie pozycza filmu swoim sasiadom, a ci swoim sasiadom a ci kolejnym?


Wiesz... 4 latki raczej nie kopiuja filmu na lewo i prawo. A moj syn, gdy sklada wizyte sasiadom chcialby przyniesc ze soba film i obejrzec wspolnie podczas gdy rodzice rozmawiaja ze soba przy grzanym piwku z miodem :) Srednio to podpada pod rozpowszechnianie i zagrozenie prawom majatkowym. Raczej taki stan jak jest temu zagraza bo ja juz filmu w iTS nie kupie. :)

#85 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 21:06

jak to niby ?? zaplacilem za niego wiec jest MOJ !! a jezeli ktos wprowadza takie ograniczenia to mam go gdzies i nic od niego nie kupie, tylko majac ipoda i chcac wykorzystac jego mozliwosci powinienem moc to robic tylko ty majac klapki nie rozumiesz o co chodzi z kupowaniem czegos za TWOJE pieniadze nie WYPOZYCZANIE tylko kupowanie ja bym chcial sobie obejzec piec razy tylko np na dvd to bym sobie WYPOZYCZYL a nie kupowal NA WLASNOSC


Czlowieku.. ochlon i poczytaj o prawie autorskim. Stajesz sie wlascicielem KOPII filmu a nie jego samego i praw do niego. Wyluzuj z tymi klapkami i ipodami i Applem bo nie o tym teraz mowa. Mowie o prawie autorskim i tym do czego zobowiazujesz sie kupujac TWOJ film. Nie zgadzasz sie na takie prawo? No to jak slusznie zauwazyles - nie kupuj! Idz do kina! Albo wypozycz jak sam mowiles. Powtarza,m - To, ze posiadasz KOPIE filmu nie oznacza, ze posiadasz SAM FILM i prawa do niego.

---- Dodano 26-01-2007 o godzinie 21:10 ----

Wiesz... 4 latki raczej nie kopiuja filmu na lewo i prawo. A moj syn, gdy sklada wizyte sasiadom chcialby przyniesc ze soba film i obejrzec wspolnie podczas gdy rodzice rozmawiaja ze soba przy grzanym piwku z miodem :) Srednio to podpada pod rozpowszechnianie i zagrozenie prawom majatkowym. Raczej taki stan jak jest temu zagraza bo ja juz filmu w iTS nie kupie. :)


Czyli filmy dla czterolatkow powinny byc z takich obostrzen zwolnione? ;)
Jasne - to jest problem. Co zrobic, kiedy ktos kupuje "wydawnictwo" w dobrej wierze i nie naruszy prawa - podskoczy do znajomych i chce ogladnac film z nimi. Wydawcy jednak zakladaja zla wole kupujacych - chroniac swoje interesy. To troche jak z zakazem przechodzenia przez jezdnie. Obowiazuje, a jednak w niektorych miejscach (tym szczegolnie niebezpiecznych) instaluje sie plotki zabezpieczajace przed wchodzeniem na droge. Niby zakaz obowiazuje - zaklada sie jednak zla wole pieszych.

#86 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 21:12

>>dundrub sluchal chlopcze od garow, nie lap mnie za slowka bo jasne jest ze pisze o kopii a nie prawach do filmu w ogole to po pierwsze. po drugie to ze jakis palant wymyslil reglamentowanie uzycia rowniez nie swojego filmu bo SJ nie jest wlascielem praw W OGOLE tylko posrednikiem to uwazasz ze jest w porzadku ? ja rozumiem ze tworzysz jakas muzyke i jestes wielkim tworca i troche ci sie w dupie poprzewracalo ale zluzuj bo troche sie rozpedziles i piszesz juz takie glupoty ze glowa boli ps ja tez jestem tworca, akurat nie AV tylko softu, wiec nie ucz ojca dzieci robic

#87 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 21:17

>>dundrub

sluchal chlopcze od garow, nie lap mnie za slowka bo jasne jest ze pisze o kopii a nie prawach do filmu w ogole to po pierwsze. po drugie to ze jakis palant wymyslil reglamentowanie uzycia rowniez nie swojego filmu bo SJ nie jest wlascielem praw W OGOLE tylko posrednikiem to uwazasz ze jest w porzadku ? ja rozumiem ze tworzysz jakas muzyke i jestes wielkim tworca i troche ci sie w dupie poprzewracalo ale zluzuj bo troche sie rozpedziles i piszesz juz takie glupoty ze glowa boli

ps ja tez jestem tworca, akurat nie AV tylko softu, wiec nie ucz ojca dzieci robic


wyluzuj sie - i nie obrazaj mnie. chcesz podyskutowac o prawie autorskim? prosze uprzejmie. ale zluzuj osobiste teksty - nie pozwole sobie na takie traktowanie. widze, ze nie odrozniasz praw autorskich osobistych od majatkowych i niewiele wiesz o mozliwosciach zbycia ich - warto by jednak bylo sie a propos robienia dzieci douczyc.

#88 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 21:21

nie to ty dalej wszystko mieszasz , bo wg end usera film kupiony na dvd nie powinien sie roznic niczym od tego sciagnietego w formie elektronicznej i tyle a ze jest inaczej to tylko robienie w konia tych co placa i o to caly czas chodzi koniec kropka IGNOR

#89 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 21:26

nie to ty dalej wszystko mieszasz , bo wg end usera film kupiony na dvd nie powinien sie roznic niczym od tego sciagnietego w formie elektronicznej i tyle a ze jest inaczej to tylko robienie w konia tych co placa i o to caly czas chodzi koniec kropka IGNOR


Niczym sie nie rozn pod wzgledem prawa.. i jednego i drugiego nie wolno ci rozpowszechniac, kopiowac itd.. i zwykle obydwa sa przed takimi dzialaniami zabezpieczone. A to, ze w inny nieco sposob, coz.. takie mozliwosci daje wspolczesna technika.
Sciagajac film w formie elektronicznej zgadzasz sie na dodatkowe obostrzenie (np. mozliwosc odtwarzania jedynei na swoim komputerze) - m.in. dlatego wydawnictwa elektroniczne sa tansze.

#90 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 stycznia 2007 - 21:43

Dundrub: ciagle jednak muzyke z iTS moge sobie wypalic na cd i posluchac z zona w sypialni gdzie nie ma komputera tylko zestaw stereo :) Nie moge jednak w pelni usatysfakcjonowac syna, ktory , gdy zakupiony film mu sie spodoba, chce go pokazac znajomym dzieciakom z sasiedztwa. Jesli chodzi o roznice cenowe: to tylko teoria. Dowod: film "Cars", pelne pudelkowe wydanie DVD, tekturowe pudelko plus dodatki na plycie, Price Chopper niedaleko mojego domu oferuje w promocji za 15,99 $. iTS - bez dodatkow, bez napisow, sam download: 14,99 plus tax zalezny od stanu. Roznica dolara. Plyte DVD dzieci moga uzyc do wspolnej projekcji, wersji m4v juz nie. Licencja ta sama. MODERATOR MODE ON: Kadargo, takie zachowanie na forum grozi ostrzezeniem lub wyslaniem na przymusowy urlop. MOD MODE OFF.

#91 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 21:51

Dundrub: ciagle jednak muzyke z iTS moge sobie wypalic na cd i posluchac z zona w sypialni gdzie nie ma komputera tylko zestaw stereo :) Nie moge jednak w pelni usatysfakcjonowac syna, ktory , gdy zakupiony film mu sie spodoba, chce go pokazac znajomym dzieciakom z sasiedztwa. Jesli chodzi o roznice cenowe: to tylko teoria. Dowod: film "Cars", pelne pudelkowe wydanie DVD, tekturowe pudelko plus dodatki na plycie, Proce Chopper niedaleko mojego domu oferuje w promocji za 15,99 $. iTS - bez dodatkow, bez napisow, sam download: 14,99 plus tax zalezny od stanu. Roznica dolara. Plyte DVD dzieci moga uzyc do wspolnej projekcji, wersji m4v juz nie. Licencja ta sama.
.


Nie wiem, czemu nie zabezpiecza sie muzyki (spotyka sie co prawda zabezpieczone przed kopiowaniem wydawnictwa ale to sa wydawnictwa plytowe a nie elektroniczne). Moze dlatego, ze wypalajac na plycie zmieniasz jednoczesnie format? Dlasza "dystrybucja" w formie .mp3 znaczylaby utrate jakosci a to wg dystrybutora czy wlasciciela mogloby oznaczac, ze nie oplaca sie taka kolejna konwersja (vide wzgledem jakosci nagrania: mp3 - cd format - mp3 ponownie)Nie mam pojecia co i jak. A moze dlatego, ze w przypadku filmow straty dla wlasciciela praw sa o wiele wieksze? Nie wiem.

#92 bLiNd

bLiNd
  • 10 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 26 stycznia 2007 - 22:01

W każdym bądź razie powinna być możliwość nagrania filmu na dvd powiedzmy... 3 razy? Tyle że nie wiem czy da się wgrać na te płyty zabezpieczenia przed ich kopiowaniem. Nie znam się na tym. Jednak także uważam, że taka możliwość powinna być.

#93 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 stycznia 2007 - 01:06

Nie wiem, czemu nie zabezpiecza sie muzyki (spotyka sie co prawda zabezpieczone przed kopiowaniem wydawnictwa ale to sa wydawnictwa plytowe a nie elektroniczne). Moze dlatego, ze wypalajac na plycie zmieniasz jednoczesnie format? Dlasza "dystrybucja" w formie .mp3 znaczylaby utrate jakosci a to wg dystrybutora czy wlasciciela mogloby oznaczac, ze nie oplaca sie taka kolejna konwersja (vide wzgledem jakosci nagrania: mp3 - cd format - mp3 ponownie)Nie mam pojecia co i jak. A moze dlatego, ze w przypadku filmow straty dla wlasciciela praw sa o wiele wieksze? Nie wiem.


plyty cd z muzyka zabezpieczone "wspanialymi" zabezpieczeniami przez wydawcow nie moga byc odtwarzane na duzej czesci stacjonarnych odtwarzaczow (tzw zapychanie analogowej dziory w dmca) to proba odtwarzania ich na komputerze moze skonczyc sie tragicznie (patrz sony rookit)

apple probuje sprowadzic cala fizyczna otoczke filmu, dodatki pudelko plakat itp gadzety do dolara roznicy w cenie miedzy plyta a cyfrowym filmem (ba apple nie palci nawet za nosnik pudelko itp a nawet nie musi placic za promocje bo przeciez kazdy kto chce uzywac ipoda musi uzywac itunes wiec soila rzeczy zajrzy do itunes store... powinno byc taniej na zdrowy rozsadek a nie jest...), ale w ramch bonusu dostajesz drm, czyli placisz wiecej za to samo... i to ze "mozesz nie kupowac" to nie jest argument bo skoro stado owiec ktorym sa urzytkownicy bedzie nieswiadome kupowac tak okaleczone produkty to predzej czy pozniej ten model biznesu zdominuje rynek i ty takze nie bedziesz mial wyboru, bedziesz musial kupic wersje z drm lub nie kupowac wcale, no i oczywiscie pozostaje ci nielegalna opcja usuniecia drm... ale to jest nielegalne wiec jest fe...

w 100% zgadzam sie z kadargo - kupujac film uwazam ze moge z nim zrobic co zechce, obejrzec sam, z przyjaciolmi, pozyczyc komus, a przed wszystkim mam prawo obejrzec go na wybranym przezemnie sprzecie nalezacym do mnie, zadne sztucznie stworzone prawa nie powstrzymaja mnie przed zrobieniem kopii plyty dvd i wrzuceniem jej na ipoda, pewnie ze to nielegalne, i co z tego? to jest legalne biorac pod uwage zdrowy rozsadek, nie zarabiamna tym, producent na tym nie traci... acha no fakt traci bo moglbym kupic po jednej kopii na kazde urzadzenie na ktorym bym chcial obejrzec film... ale zaraz mam placic producentowi kilka razy za to samo? chyba cos jest nie tak nie uwazacie?

wlasnie w ten sposob sa liczone straty przez wszelkich producentow czy to filmow muzyki czy oprogramowania - zaklada sie za kazdy kto ma nielegalna kopie kupilby orginal i stad wychodza tak horrendalne kwoty strat, bzdura moze 25% z tych kwot to dobry szacunek, ale nie sadze ze nawet tyle

zreszta mialem dluuuga rozmowe z imrikiem na podobny temat gdzie wyluszczylem wszystkie argumenty za i przeciw praktyce apple

a calego tego zamieszania daloby sie uniknac jednym prostym posunieciem - udostepnieniem mozliwosci kupna, podkreslam KUPNA nie odstapienia za dramo czy za psie pieniadze tylko za cene jaka zazyczy sobie apple (w granicach rozadku) technologii drm stosowanej w its, i to wszystko, niwiele prawda? kosztem monopolu na sklep its i ciaglych narzekan na dodaany tam drm otwarloby sie rynek na nowe firmy, apple dostaloby przyplyw kasy za drm, pojawilaby sie konkurencja i zyskalby uzytkownik...

w kwesti tego dlaczego na ip/it nie mozna odtwarzac plikow z drm by m$ - daltego ze apple nie wykupilo licencji, moglo ale tego nie zrobilo i tyle

ps dla tych ktorzy wciaz sa zagorzalymi zwolennikami drm polecam poczytac ostatnie artykuly z times'a dotyczace iphone jak rowniez informacje w serwisach internetowych dotyczace drm stosowanego w winv, historii playfor sure (niezla ironia z ta nazwa)
  • MacDada i kadargo lubią to

#94 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 stycznia 2007 - 01:30

Pelna zgoda. Dodam do tego co napisalem wczesniej i co ladnie i przejrzyscie ujal migrena , ze decydujac sie na zakup filmu darze tworcow szacunkiem i zaufaniem. Wybieram ich dzielo, place za nie w dodatku z gory, przed obejrzeniem. W zamian tworca traktuje mnie jak zlodzieja , ktory ma wobec niego same zle zamiary, czestuje ograniczeniami wykraczajacymi poza zakres zdrowego rozsadku. Mnie zakup filmu "Cars" w iTS wyszedl bokiem, zdecydowalem sie tylko dlatego, ze syn byl chory i nie chcialem go zostawiac w domu a film z iTS dostepny byl prawie "od zaraz" (mam szybkie lacze). Nastepnym razem jednak kupie plyte.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych