Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iTunes nielegalny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#1 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 26 stycznia 2007 - 11:11

Grupy konsumenckie z pięciu europejskich krajów żądają zmian w iTunes firmy Apple

Francuskie i niemieckie grupy konsumenckie dołączyły do Norwegów, Duńczyków i Szwedów w sporze z Apple. Klienci chcą zmusić firmę do otwarcia stosowanego przez nią systemu DRM tak, aby muzyka zakupiona na iTunes mogła być odtwarzana nie tylko na iPodach.

Zarówno Francja jak i Niemcy to olbrzymie rynki muzyki cyfrowej, także protest ma wysokie szanse powodzenia. Apple jak dotąd nie ustosunkował się do sytuacji.

Norwegia, Dania i Szwecja protestują już od czerwca ubiegłego roku. Jak dotąd odbyły się dwa spotkania z przedstawicielami Apple’a. Francja uchwaliła nawet ustawę mającą zmusić firmę do udostępnienia utworów w formacie kompatybilnym dla innych odtwarzaczy.

http://newsroom.chip...ews_178050.html

:roll:

#2 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 11:25

Tylko przyklasnąć.

#3 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 26 stycznia 2007 - 11:32

Tylko przyklasnąć.

Czy ktos zmusza posiadacza Zune czy tez innego szajsunga do zakupow w iTunes Store? NIE. iTunes to jest dodatek do iPoda. To wlasnie uzytkownikom iPodow zostala udostepniona mozliwosc odplatnego sciagania muzyki. Taki byl caly zamysl. Nie rozumiem o co ten szum? To tak jakby oskarzyc Autodesk o to, ze nie wydaje 3DSMAX na maka albo posadzic Apple za to, ze nie mozna instalowac OS X na pecetach.

#4 Przemo_c

Przemo_c
  • 254 postów
  • SkądPoznań/Warszawa

Napisano 26 stycznia 2007 - 11:33

No ja bym właśnie nie klaskał, bo i dlaczego?! Skoro Apple zainwestował, to niech teraz zbiera śmietankę. P.

#5 tejot

tejot
  • 28 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 26 stycznia 2007 - 11:45

Nie wiadomo jak duże są te "grupy konsumenckie". Może to kilkuset ludzi, którzy protestują "dla zasady" bo takie mają hobby:-) i nie biorą pod uwagę argumentów, które słusznie zresztą przytoczyliście. A co z Zune - jak ostatnio przeczytałem gdzieś o nim artykuł to tam dopiero ogranicza się użytkownika i pewnie też stąd biorą się ich wyniki sprzedaży... Myślę, że zawsze znajdą się ludzie niezadowoleni - trzeba robić swoje:-) mi akurat DRM nie przeszkadza - kupuję płyty raz na jakiś czas i z nich robię sobie mp3 a płytka jako dowód legalności trafia na półkę:-)

#6 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 11:46

Czy ktos zmusza posiadacza Zune czy tez innego szajsunga do zakupow w iTunes Store? NIE. iTunes to jest dodatek do iPoda. To wlasnie uzytkownikom iPodow zostala udostepniona mozliwosc odplatnego sciagania muzyki. Taki byl caly zamysl. Nie rozumiem o co ten szum? To tak jakby oskarzyc Autodesk o to, ze nie wydaje 3DSMAX na maka albo posadzic Apple za to, ze nie mozna instalowac OS X na pecetach.


Microsoft został skazany za to, że instaluje swój program w swoim systemie.
TP została zmuszona do udostępnienia swojej infrastruktury innym podmiotom.
Czemu Apple czy Autodesk mają mieć taryfę ulgową?
Czy pozbawienie drm'a plików z iTunes w jakiś sposób zaszkodzi konsumentowi?

Skoro Apple zainwestował, to niech teraz zbiera śmietankę.


Czy możliwość odtwarzania zabezpieczonych mp3 na innych niż iPod odtwarzaczach w jakiś negatywny sposób wpłynęłaby na zyski z iTunes Store? Śmiem wątpić. No chyba, że ktoś się boi o sprzedaż iPodów, ale te powinny się chyba same bronić, skoro rzekomo są takie świetne.

#7 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 11:47

Analogicznie oprogramowanie Zune też powinno udostępniać utwory iPodom a nie tylko tym z DRM, a jakoś nie słychać głosów protestów :) To przypomina mi jak rządano od MS by usunął z XP Windows Media Player, no i wyszła wersja "N". No i co, ktoś słyszał, ktoś to kupił? Apple zagrozi że wycofa się z tych krajów, i będą inne protesty.

#8 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 11:51

Analogicznie oprogramowanie Zune też powinno udostępniać utwory iPodom a nie tylko tym z DRM, a jakoś nie słychać głosów protestów :) To przypomina mi jak rządano od MS by usunął z XP Windows Media Player, no i wyszła wersja "N". No i co, ktoś słyszał, ktoś to kupił? Apple zagrozi że wycofa się z tych krajów, i będą inne protesty.


Oczywiście, że tak.
Nie wiem czy ktoś to kupił, wiem natomiast, że u Appla już nie można nawet iTunes bez Quicktime'a pobrać...

#9 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 26 stycznia 2007 - 11:56

Nie wiem czy ktoś to kupił, wiem natomiast, że u Appla już nie można nawet iTunes bez Quicktime'a pobrać...

Wiesz, to wszystko dla dobra uzytkownika ;) (chodzi o filmy, ktore sa odtwarzane w iT - korzystaja one z QT)

#10 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 12:03

Wiesz, to wszystko dla dobra uzytkownika ;) (chodzi o filmy, ktore sa odtwarzane w iT - korzystaja one z QT)


Pewnie, że dla dobra użytkownika (zwłaszcza użytkownika shuffelki w Polsce, który filmu ani nie kupi ani na ipodzie nie odtworzy). Tylko dlaczego argumentu dobra użytkownika nie weźmiesz pod uwagę rozpatrując kwestię DRM w iTS?

#11 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 26 stycznia 2007 - 12:05

Tylko dlaczego argumentu dobra użytkownika nie weźmiesz pod uwagę rozpatrując kwestię DRM w iTS?

Hmm, bo DRM uzytkownikom iPodow w niczym nie przeszkadza? ;)

#12 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 12:15

Hmm, bo DRM uzytkownikom iPodow w niczym nie przeszkadza? ;)


Poza zgrywaniem muzyki z iPoda na komputer?
Mi przeszkadza, że przy każdym updejcie iTunes muszę zassać jeszcze QT i dodatkowo potworzy mi skróty wszędzie gdzie tylko się da, ale o mnie nikt nie dba :(.

Edit: Windows Media Player tez użytkownikom nie przeszkadzał, tylko konkurencji.

#13 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 26 stycznia 2007 - 12:17

Kup sobie maka, tam nie ma takich problemow ;)

#14 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 26 stycznia 2007 - 12:18

Nie tyle grupy konsumenckie, a rzecznicy praw obywatelskich. Wczoraj dołączył holenderski.

#15 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 12:28

Kup sobie maka, tam nie ma takich problemow ;)


Prędzej kupie sobie zestaw "mały muzyk" i sam sobie pobrzdęgole na gitarce niż z takiego powodu maka kupie :-)

#16 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 13:01

Poza zgrywaniem muzyki z iPoda na komputer?
Mi przeszkadza, że przy każdym updejcie iTunes muszę zassać jeszcze QT i dodatkowo potworzy mi skróty wszędzie gdzie tylko się da, ale o mnie nikt nie dba :(.


Zadna Windowsowa aplikacja nie "dosysa" nic ponad swoj update? Zadne tam nowe Directy? Javy itd? czy slynny .NET passport??

#17 Przemo_c

Przemo_c
  • 254 postów
  • SkądPoznań/Warszawa

Napisano 26 stycznia 2007 - 13:04

Oczywiście, że tak.
Nie wiem czy ktoś to kupił, wiem natomiast, że u Appla już nie można nawet iTunes bez Quicktime'a pobrać...


A to żle??

#18 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 13:06

Zadna Windowsowa aplikacja nie "dosysa" nic ponad swoj update? Zadne tam nowe Directy? Javy itd?


A co Ty znowu z tym windowsem wyskakujesz? Jakiś uraz masz? :-)

---- Dodano 26-01-2007 o godzinie 13:08 ----

A to żle??


Serio pytasz?

#19 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 13:13

A co Ty znowu z tym windowsem wyskakujesz? Jakiś uraz masz? :-)

---- Dodano 26-01-2007 o godzinie 13:08 ----

?


cholera.. przyznaje sie - mam.. po latach pracy w tym systemie kupilem w koncu maka ;)

no to jak z tymi updateami? i tez ci przeszkadzaja?

#20 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 13:15

no to jak z tymi updateami? i tez ci przeszkadzaja?


A dlaczego miałoby być inaczej?

#21 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 13:20

A dlaczego miałoby być inaczej?


Nie wiem LAck jak mialoby byc.. nie jestem Toba wiec pytam.
Co jest zlego w tym, ze do iTunesa dolaczony jest QuickTime? Te dwa programy swietnie ze soba wspolpracuja - chyba dobrze wiec, ze tak jest? Nie musisz uzywac iTunesa - jest wiele programow do odtwarzania muzyki. A jesli chcesz uzywac wlasnie tego - zgadzasz sie na sciagniecie go z dobrodziejstwem inwentarza. Tm bardziej, ze jest DARMOWY.. chcesz - bierzesz.. nie chcesz.. nie bierzesz...

#22 TomekB

TomekB
  • 310 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 13:22

DRM ssie jaki by nie był. Dobrze że się im dobiorą do skóry.

#23 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 14:05

Nie wiem LAck jak mialoby byc.. nie jestem Toba wiec pytam.
Co jest zlego w tym, ze do iTunesa dolaczony jest QuickTime? Te dwa programy swietnie ze soba wspolpracuja - chyba dobrze wiec, ze tak jest? Nie musisz uzywac iTunesa - jest wiele programow do odtwarzania muzyki. A jesli chcesz uzywac wlasnie tego - zgadzasz sie na sciagniecie go z dobrodziejstwem inwentarza. Tm bardziej, ze jest DARMOWY.. chcesz - bierzesz.. nie chcesz.. nie bierzesz...


No pewnie, najlepiej zbić dyskusję do poziomu "nie musisz, nie płacisz, nie wymagaj i idź się wypchaj".

#24 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 14:12

No pewnie, najlepiej zbić dyskusję do poziomu "nie musisz, nie płacisz, nie wymagaj i idź się wypchaj".


Lack.. nie przesadzaj.. placisz - wymagasz - zadasz - oczekujesz.. to proste.

Zawsze zgladasz w zeby darowanym koniom? Czy tylko tym z Apple?

#25 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 14:16

a ty nie zagladasz ? i jak dostajesz jakis przykladowy soft, noabene genialny i tobie niezbedny, ale zupelnie przez przypadek zawierajcy np. spyware to tez jestes caly szczesliwy ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych