Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iTunes nielegalny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#26 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 14:23

a ty nie zagladasz ? i jak dostajesz jakis przykladowy soft, noabene genialny i tobie niezbedny, ale zupelnie przez przypadek zawierajcy np. spyware to tez jestes caly szczesliwy ?


jak kula w plot z tym porownaniem...

#27 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 14:24

Lack.. nie przesadzaj.. placisz - wymagasz - zadasz - oczekujesz.. to proste.


Nie, nie proste, bo po pierwsze, za ipoda zapłaciłem, a po drugie nie ma płatnej alternatywy.

#28 Przemo_c

Przemo_c
  • 254 postów
  • SkądPoznań/Warszawa

Napisano 26 stycznia 2007 - 14:26

Serio pytasz?


Serio, serio...

#29 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 14:29

jasne :) z twojego punktu widzenia apple moze sobie robic to czego nie moze MS bo tak :) zeby sytuacja byla jasna i klarowna : to ze jestem uzytkownikiem windy, bo musze, nie oznacza ze jestem zagorzalym zwolenikiem tego co ta firma robi i tez jezeli zostalby poruszony podobny temat poruszajacy kwestie oprogramowania MS, bylbym niezadowolony z ich postepowania. tylko ze uzytkownicy appla, szczegolnie ci nowi, sa fanatycznie wrogo nastawieni do systemow innych niz osx, ze wskazaniem na MS a poczynania apple sa traktowane z przymrozniem oka, panowie troche obiektywizmu!!

#30 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 14:29

Nie, nie proste, bo po pierwsze, za ipoda zapłaciłem, a po drugie nie ma płatnej alternatywy.


wlasnie sprawdzilem na komputerze corki mojej dziewczyny - update itunesa zakonczyl sie updatem itunesa.. zaden quicktime sie nie zasysal dodatkowo.. moze to kwestia ustawien update Lack?

---- Dodano 26-01-2007 o godzinie 14:33 ----

jasne :) z twojego punktu widzenia apple moze sobie robic to czego nie moze MS bo tak :)


coz. MS dodal swoj program do SYSTEMU - i to platnego... Apple dorzucilo cos do PROGRAMU - i to darmowego.. nie przesadzaj Kadargo..

tylko ze uzytkownicy appla, szczegolnie ci nowi, sa fanatycznie wrogo nastawieni do systemow innych niz osx, ze wskazaniem na MS a poczynania apple sa traktowane z przymrozniem oka, panowie troche obiektywizmu!!


Ani ja nowy.. ani fanatyczny.. a nie przez przypadek jestem uzytkownikiem MAC OS - na szczescie moglem wybrac pod jakim systemem chce pracowac. Wybralem MAC OS po latach pracy pod MS. Pewnie pozostalbym przy Linuxie (bo taniej przy podobnej stabilnosci) gdyby bylo dostatecznie duzo oprogramowania muzycznego.

#31 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 14:38

wlasnie sprawdzilem na komputerze corki mojej dziewczyny - update itunesa zakonczyl sie updatem itunesa.. zaden quicktime sie nie zasysal dodatkowo.. moze to kwestia ustawien update Lack?


Ustawień? Tzn, zaznaczenia bądź odznaczenia "check for updates automatically"?

coz. MS dodal swoj program do SYSTEMU - i to platnego... Apple dorzucilo cos do PROGRAMU - i to darmowego.. nie przesadzaj Kadargo..


Rozumiem, że kupując pudełkową wersję Mac OS X lub komputer z preinstalowanym systemem iTunes i Quicktime nie są dorzucone?

---- Dodano 26-01-2007 o godzinie 14:39 ----

Serio, serio...


Tak, to źle, że trzeba ściągać coś, czego się nie chce.

#32 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 14:43

Ustawień?
Rozumiem, że kupując pudełkową wersję Mac OS X lub komputer z preinstalowanym systemem iTunes i Quicktime nie są dorzucone?


Sa. Tak samo jak Windows Media Player w Windowsie - notabene tez darmowo do sciagniecia.
Mozesz odznaczyc, zeby nie sie nie instalowaly przy stawianiu systemu. W czym rzecz?

#33 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 26 stycznia 2007 - 14:45

Lack: Trzy sprawy: Mnie też wnerwia ta radość bycia dojonym, jaką ujawnia nam tu wielu WYZNAWCÓW MARKI. Jestem dojony, i jest mi z tym dobrze. Albo: zapłaciłem za to, by być dojonym. Dwa: kupując piosenkę z iTMS zgadzasz się na warunki licencji, czyli drm. Ale jest jeszcze podpunkt trzeci. Otóż w momencie, w którym sprzedawca zaczyna mieć pozycję dominującą na rynku, jego drm zaczyna być problemem. Gdy mały kaziu otworzy sobie sklep z swoimi piosenkami biesiadnymi, które będzie można słuchać tylko w jego własnych odtwarzaczach, kij mu w oko. Jeśli jednak monopolista robi sobie drm, zaczyna się problem. Tyle.

#34 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 14:45

Ani ja nowy.. ani fanatyczny.. a nie przez przypadek jestem uzytkownikiem MAC OS - na szczescie moglem wybrac pod jakim systemem chce pracowac. Wybralem MAC OS po latach pracy pod MS. Pewnie pozostalbym przy Linuxie (bo taniej przy podobnej stabilnosci) gdyby bylo dostatecznie duzo oprogramowania muzycznego.


nie pisalem tylko o tobie, moze nowy nie jestes nie wiem, czy fanatyczny? wg mnie tak a wskazuje na to bezsens tego co piszesz, wybrales MAC OS? z tego co piszesz zostales do tego zmuszony! podobnie jak ja ze wzgledu na oprogramowanie ktore wykorzystujesz :)

#35 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 14:48

Sa. Tak samo jak Windows Media Player w Windowsie - notabene tez darmowo do sciagniecia.
Mozesz odznaczyc, zeby nie sie nie instalowaly przy stawianiu systemu. W czym rzecz?


W tym, że Microsoft jako monopolista na rynku systemów operacyjnych został zmuszony do wprowadzenia Windowsa wersji bez WMP. A Apple jako monopolista na rynku "multimediów do zassania" broniony jest przez swoich pretorian.

aldek, nie ma nic do dodania.

#36 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 14:49

nie pisalem tylko o tobie, moze nowy nie jestes nie wiem, czy fanatyczny? wg mnie tak a wskazuje na to bezsens tego co piszesz, wybrales MAC OS? z tego co piszesz zostales do tego zmuszony! podobnie jak ja ze wzgledu na oprogramowanie ktore wykorzystujesz :)


WYBRALEM...
Programy, ktorych uzywam w pracy sa pisane na dwie platformy - Windows i MAC OS.
Przyklady?

NI Traktor
Ableton Live

Co tutaj jest bez sensu i swiadczy o moim fanatyzmie? To, ze przesiadlem sie na stabilniejsza platforme, bo mialem dosyc drzenia, czy na scenie znowu sie cos nie wysypie??

---- Dodano 26-01-2007 o godzinie 14:52 ----

W tym, że Microsoft jako monopolista na rynku systemów operacyjnych został zmuszony do wprowadzenia Windowsa wersji bez WMP. A Apple jako monopolista na rynku "multimediów do zassania" broniony jest przez swoich pretorian.


Pamietasz o co poszlo w sprawie WMP? Czy nie o to, ze nie bylo mozliwosci zainstalowanii systemu BEZ instalowania WMP?
Inna kwestia - dlaczego do dzisiaj nikt nie podniosl sprawy itunes i quicktime w Tigerze? Czemu nie zajmuje sie tym zaden sad? Skoro zaja sie wtedy Microsoftem, czemu dzisiaj nie zajmuje sie Applem? Ze wzgledu na "pretorian"? Nooo chyba nie zaliczysz do nich prawnikow MS? ;)

#37 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 14:56

co do stabilnosci to juz i ja i lack mielismy duzo do powiedzenia na ten temat :) a co do fanatyzmu to wg mnie wskazaniem na to sa ataki na to samo zachowanie u innych i pochlebianie podobnych zagrywek u apple-a, jak dla mnie to wystrczy chociaz miedzy wierszami mozna wyczytac duuuzo wiecej, faktem jest ze jest to moja interpretacja, wypowiedzi twoich i jeszcze paru innych osob, moze jest subiektywna ale w dobie demokracji mam do tego prawo

#38 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:00

wasze postrzeganie fanatyzmu jest lekko chybione.

#39 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:00

co do stabilnosci to juz i ja i lack mielismy duzo do powiedzenia na ten temat :) a co do fanatyzmu to wg mnie wskazaniem na to sa ataki na to samo zachowanie u innych i pochlebianie podobnych zagrywek u apple-a, jak dla mnie to wystrczy chociaz miedzy wierszami mozna wyczytac duuuzo wiecej, faktem jest ze jest to moja interpretacja, wypowiedzi twoich i jeszcze paru innych osob, moze jest subiektywna ale w dobie demokracji mam do tego prawo


1. Masz prawo interpretowac co i jak chcesz.
2. Wiesz.. co masz wspolnego Ty i Lack z moimi doswiadczeniami a propos stabilnosci w mojej pracy? Myslisz, ze placilbym grube pieniadze (za sprzet i oprogramowanie), gdybym nie musial? Oczywiscie mozesz doczytac miedzy wierszami, ze tak naprawde chodzilo mi o MARKE i BLICHTR - jesli tak - patrz punkt 1

#40 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:03

punk 1. i wszystko jasne :D

#41 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:04

punk 1.

i wszystko jasne :D


no coz.. wspolczuje wiec fanatycznego spojrzenia na uzytkownikow MAC OS ;) - oczywiscie punkt 1 (czy paragraf 22 - jak wolisz)

#42 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:07

oj nie na wszystkich tylko na takich jak ty :) jest tu wielu takich co jakos nic do mnie nie ma z wzajemnoscia :D

#43 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:08

oj nie na wszystkich tylko na takich jak ty :) jest tu wielu takich co jakos nic do mnie nie ma z wzajemnoscia :D


errata zatem:

wspolczuje wiec fanatycznego spojrzenia na uzytkownikow apple takich jak ja ;) i gratuluje umiejetnosci doczytywania pomiedzy wierszami tresci nieistniejacych ;)

#44 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:13

a moze wiec trzeba zrobic ograniczenia na forum ze jezeli ktos nie posiada MAC OS-a to nie ma prawa wypowiadac sie na forum oprocz dzialu z ipod-ami chyba ze takowego nie posiada ? oczywiscie fakt posiadania apple-a bedzie trzeba udokumentowac zeby jednoski takie jak ja sie nie dostaly na forum. nie bedzie krytyki, nie bedzie stresow i klotni :D

#45 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:15

a moze wiec trzeba zrobic ograniczenia na forum ze jezeli ktos nie posiada MAC OS-a to nie ma prawa wypowiadac sie na forum oprocz dzialu z ipod-ami chyba ze takowego nie posiada ? oczywiscie fakt posiadania apple-a bedzie trzeba udokumentowac zeby jednoski takie jak ja sie nie dostaly na forum. nie bedzie krytyki, nie bedzie stresow i klotni :D


hmm.. chyba nazbyt sobie pochlebiasz Panie ;)

#46 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:16

zabawny jestes :) naprawde :D

#47 bLiNd

bLiNd
  • 10 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:16

Hm.. to może ja chcę by pliki udostępniane w polskich sklepach muzycznych były w formacie który mi iPod odczyta? Jeżeli ma to działać w jedną stronę, to niech działa też w drugą. iTunes ma udostępniać pliki dla np. Creative'ów, to niech wszystkie sklepy z których można kupywać pliki z muzyką udostępniają format dla iPod'ów.

#48 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:16

zabawny jestes :) naprawde :D


staram sie byc fanatycznie zabawny ;) przydaje sie na scenie ;)

#49 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:17

Pamietasz o co poszlo w sprawie WMP? Czy nie o to, ze nie bylo mozliwosci zainstalowanii systemu BEZ instalowania WMP?
Inna kwestia - dlaczego do dzisiaj nikt nie podniosl sprawy itunes i quicktime w Tigerze? Czemu nie zajmuje sie tym zaden sad? Skoro zaja sie wtedy Microsoftem, czemu dzisiaj nie zajmuje sie Applem? Ze wzgledu na "pretorian"? Nooo chyba nie zaliczysz do nich prawnikow MS? ;)


A można dziś zainstalować oddzielnie QT, iTunes albo ipod updatera?
Czemu? Nie wiem. Może wszyscy mają gdzieś?

Hm.. to może ja chcę by pliki udostępniane w polskich sklepach muzycznych były w formacie który mi iPod odczyta? Jeżeli ma to działać w jedną stronę, to niech działa też w drugą. iTunes ma udostępniać pliki dla np. Creative'ów, to niech wszystkie sklepy z których można kupywać pliki z muzyką udostępniają format dla iPod'ów.


To chyba oczywiste.

#50 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:18

>>dundrub pracujesz jako klown ? :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych