Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iTunes nielegalny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#51 bLiNd

bLiNd
  • 10 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:20

To chyba oczywiste.


Widać nie dla wszystkich. Skoro atakować sklepy muzyczne, za to, że udostępniają pliki tylko wybranym odtwarzaczom, to atakować wszystkie albo żadnego, a nie tylko iTunes. iTunes Store jest atakowany za coś, co jest zupełnie akceptowane w wypadku wszystkich innych sklepów. To ma być sprawiedliwość?

#52 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:21

>>dundrub

pracujesz jako klown ? :D


Gorzej - jako perkusista ;)

#53 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:23

no trudno :D

#54 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:24

no trudno :D


pojade po cynicznym fanatyzmie ;)

ale przynajmniej stac mnie na maka hahahaha ;)

#55 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:24

Widać nie dla wszystkich. Skoro atakować sklepy muzyczne, za to, że udostępniają pliki tylko wybranym odtwarzaczom, to atakować wszystkie albo żadnego, a nie tylko iTunes. iTunes Store jest atakowany za coś, co jest zupełnie akceptowane w wypadku wszystkich innych sklepów. To ma być sprawiedliwość?


Przywilej monopolisty.

#56 bLiNd

bLiNd
  • 10 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:25

pojade po cynicznym fanatyzmie ;)

ale przynajmniej stac mnie na maka hahahaha ;)



To bolało. :( ;x

#57 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:25

To bolało. :( ;x


noo. mialo bolec - jak na fanatyka przystalo ;)

#58 bLiNd

bLiNd
  • 10 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:26

Przywilej monopolisty.


Nie rozumiem jednak jak zdrowo myślący, szary człowiek, który nie będzie mieć żadnych wymiernych korzyści z tego działania, może to popierać...

#59 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:32

Nie rozumiem jednak jak zdrowo myślący, szary człowiek, który nie będzie mieć żadnych wymiernych korzyści z tego działania, może to popierać...


Nie rozumiem jak ktoś mógłby być przeciw? Czy jakiemuś użytkownikowi to zaszkodzi?
Prawo działa przedmiotowo, nie podmiotowo, więc jeśli np we Francji jest taka ustawa, to dotyczy ona nie tylko iTS ale i wszystkich innych.

#60 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:34

>>dundrub skad ty wiesz na co mnie stac? :D chcesz porownac majatki ? wiesz ja nie mam mac-a bo nie milabym z nim co zrobic :) a i tak musze kupic bo corka sobie takiego wypatrzyla , life is brutal :D

#61 bLiNd

bLiNd
  • 10 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:38

Nie rozumiem jak ktoś mógłby być przeciw? Czy jakiemuś użytkownikowi to zaszkodzi?
Prawo działa przedmiotowo, nie podmiotowo, więc jeśli np we Francji jest taka ustawa, to dotyczy ona nie tylko iTS ale i wszystkich innych.


W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby wycofanie się iTunes Store z Francji, jednak to naraziłoby Apple na straty. Jeżeli Apple ma zmieniać swoją politykę, to nie tylko dla mieszkańców Francji, ale też dla wszystkich innych, gdzie niekoniecznie sklepy muzyczne udostępniałyby pliki dla iPodów (bo nie ma w innych krajach takiego nakazu). Tak więc byłby to kolejny argument na kupienie innego odtwarzacza niż iPod. Skoro na takim Creative'ie można ściągać muzę ITS oraz każdego innego sklepu, a na iPoda tylko z iTunes, to rachunek jest prosty. Tak więc jest to atak przede wszystkim na Apple. Teraz więc pytanie, jak można popierać atak tylko i wyłącznie na jedną firmę?

#62 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 16:00

>>dundrub

skad ty wiesz na co mnie stac? :D chcesz porownac majatki ? wiesz ja nie mam mac-a bo nie milabym z nim co zrobic :) a i tak musze kupic bo corka sobie takiego wypatrzyla , life is brutal :D


Kadargo!

Skad pomysl, ze pije do Ciebie?? Echh naduzywasz swojego daru czytania pomiedzy wierszami - w tym wypadku mialem na mysli po prostu to, ze jako muzyk zarabiam na tyle przyzwoicie, ze stac mnie na dobry sprzet i oprogramowanie. i Tyle.

---- Dodano 26-01-2007 o godzinie 16:01 ----

Tak więc jest to atak przede wszystkim na Apple. Teraz więc pytanie, jak można popierać atak tylko i wyłącznie na jedną firmę?


No coz.. bylo cos o fanatykach czy jakos tak ;)

pozdrawiam

#63 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 16:04

pojade po cynicznym fanatyzmie ;)

ale przynajmniej stac mnie na maka hahahaha ;)


a no stad wnioskuje a wpisales to z moim cytatem wiec nie krec

#64 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 16:08

a no stad wnioskuje a wpisales to z moim cytatem wiec nie krec


poddaje sie - nie wygram z punktem 1.
ok.. "twoj diabel jest starszy" - chcialem ci dokopac i zasugerowac, ze nie stac cie na maka - ze jestem w domysle lepszy bo mnie stac.
echh.. zlapales mnie Sherlocku.. ;)

#65 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 16:10

W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby wycofanie się iTunes Store z Francji, jednak to naraziłoby Apple na straty. Jeżeli Apple ma zmieniać swoją politykę, to nie tylko dla mieszkańców Francji, ale też dla wszystkich innych, gdzie niekoniecznie sklepy muzyczne udostępniałyby pliki dla iPodów (bo nie ma w innych krajach takiego nakazu). Tak więc byłby to kolejny argument na kupienie innego odtwarzacza niż iPod. Skoro na takim Creative'ie można ściągać muzę ITS oraz każdego innego sklepu, a na iPoda tylko z iTunes, to rachunek jest prosty. Tak więc jest to atak przede wszystkim na Apple. Teraz więc pytanie, jak można popierać atak tylko i wyłącznie na jedną firmę?


Nie ma czegoś takiego jak ogólnoświatowy sklep iTunes, więc mogli by zmienić zasady licencji tylko w sklepie w konkretnym kraju.
Atak jest na monopolistę, nie na Apple konkretnie.

#66 bLiNd

bLiNd
  • 10 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 26 stycznia 2007 - 16:13

Nie ma czegoś takiego jak ogólnoświatowy sklep iTunes, więc mogli by zmienić zasady licencji tylko w sklepie w konkretnym kraju.
Atak jest na monopolistę, nie na Apple konkretnie.


W tym wypadku na Apple. Jeżeli zmieniliby we Francji to zaraz zaczęto by protestować ze zdwojoną siłą w każdym innym kraju i wtedy już do takiej akcji sam bym z czystym sumieniem mógł się przyłączyć. Byłoby to przecież dyskryminowaniem obywateli innych państw. Tak więc zmienienie zasady licencji w jednym państwie musiałoby pociągnąć za sobą zmianę w pozostałych.

#67 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 stycznia 2007 - 16:21

Jestem uzytkownikiem Apple a za sklep iTunes podziekowalem. O ile jeszcze zakupy muzyki jestem w stanie jakos zrozumiec to kompletnie nie rozumiem dlaczego , gdy kupie bajke dla dzieci, nie moge jej pozyczyc dzieciom sasiadow. Jesli MS otworzy sklep i bedzie sprzedawal filmy, ktore bede mogl wypalic na plyte dvd bede pierwszy, ktory bedzie z tego sklepu korzystal. Wrzucajac trzy grosze do dyskusji: Apple moze sobie decydowac o towarze przez siebie sprzedawanym , najwyzej zniecheca klientow zamiast przyciagac. Raczej nie powinno to byc przedmiotem rozwazan sadow.

#68 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 18:30

W tym wypadku na Apple. Jeżeli zmieniliby we Francji to zaraz zaczęto by protestować ze zdwojoną siłą w każdym innym kraju i wtedy już do takiej akcji sam bym z czystym sumieniem mógł się przyłączyć. Byłoby to przecież dyskryminowaniem obywateli innych państw. Tak więc zmienienie zasady licencji w jednym państwie musiałoby pociągnąć za sobą zmianę w pozostałych.


Wiadomo, że DRM to nie wymysł Apple, tylko wytwórni, i to je można za całą otoczkę winić, ale już brak licencjonowania systemu na inne playery to imho działka Appla. Skoro sami nie wpadną na ułatwienie życia konsumentowi to musi to zrobić sąd, niewidzialna ręką rynku ma ograniczony zasięg niestety.

#69 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 stycznia 2007 - 18:42

Wiadomo, że DRM to nie wymysł Apple, tylko wytwórni, i to je można za całą otoczkę winić,


Biorac pod uwage, ze Jobs ma wiele wspolnego z Disney/Pixar to... ;)

#70 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 18:48

Biorac pod uwage, ze Jobs ma wiele wspolnego z Disney/Pixar to... ;)


Filmy są dostępne tylko w USA, więc europejskie marudy ich nie obchodzą.
Ale za bajki możesz ich nie lubić :-)

#71 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 stycznia 2007 - 20:04

Ale za bajki możesz ich nie lubić :-)


Bajki Pixara akurat lubie. " Bug's life" jest naprawde swietne :) Nie lubie natomiast faktu, ze zassalem "Cars" z iTS i nie mam nawet jak pozyczyc tego filmu dzieciom sasiadow. Owszem, moge im autoryzowac komputer ale dzieci raczej wola ogladac filmy na porzadnym, wielkim ekranie telewizora a nie na monitorze laptopa :)

#72 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 20:09

Bajki Pixara akurat lubie. " Bug's life" jest naprawde swietne :) Nie lubie natomiast faktu, ze zassalem "Cars" z iTS i nie mam nawet jak pozyczyc tego filmu dzieciom sasiadow. Owszem, moge im autoryzowac komputer ale dzieci raczej wola ogladac filmy na porzadnym, wielkim ekranie telewizora a nie na monitorze laptopa :)


A wyjsc sie na porzadny, wielki ekran telewizora z laptopa nie da? ;)
PS. "Bug's Life" jest przegenialne ;)

#73 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 stycznia 2007 - 20:18

A wyjsc sie na porzadny, wielki ekran telewizora z laptopa nie da? ;)


Nie z kazdego laptopa sie da ;) A, co doskonale rozumiem, nie kazdy chce kupowac nowy model by miec wyjscie s-vhs lub inne takie :)

#74 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 20:23

Nie z kazdego laptopa sie da ;) A, co doskonale rozumiem, nie kazdy chce kupowac nowy model by miec wyjscie s-vhs lub inne takie :)


Starczy VGA i kabelek odpowiedni.

#75 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 26 stycznia 2007 - 20:26

Nie z kazdego laptopa sie da ;) A, co doskonale rozumiem, nie kazdy chce kupowac nowy model by miec wyjscie s-vhs lub inne takie :)


Jasne ;)

Jak jednak Tworca (czy wlasciciel dziela audio/video) moze zabezpieczyc sie przed nieuprawnionym kopiowaniem i powielaniem, jak nie jedynie ograniczajac prawa "ogladu" czy "odsluchu" dziela do komputera tego, kto owe prawa zakupi? Jak inaczej mozna to skontrolowac?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych