Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4 czy Samsung Galaxy S


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
278 odpowiedzi w tym temacie

#26 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2010 - 14:12

a ja mam 3 iphona w swojej kadencji 2 z nich rozbierałem, 3ciego nie i nie mialem problemów z niedopasowanym wyswietlaczem. co do materialu ze sie rysuje - fakt ale wole ten material od tyłów nokii, które się wyginaja od lekkiego pukniecia kluczami w kieszeni. a widziales jak to aluminimum w wave sie łatwo wygina ? to ze jest metal nie znaczy ze twardszy :)

#27 Mathy

Mathy
  • 56 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 lipca 2010 - 14:16

napływają ciągłe wiadomości o awaryjności nowego iPhona, a telefon za taką cene powinien być bardzo, ale to bardzo solidnie wykonany, więc już zdecydowałem KUPIE SAMSUNGA GALAXY S :) dziękuje wszystkim za wyrażenie swoich opini tych przydatnych lub też mniej przydatnych ;) Samsunga najpóźniej we wtorek będę miał w swoim posiadaniu ;) Żegnam :D

#28 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2010 - 14:21

Mathy z tym napływaniem to tak jest że kazda firma sie boryka z takimi problemami z tym ze o apple mowia bo jest droga i innowacyjna i nie dla kazdego przypomniał mi sie odrazu artykuł że "w fabryce iphona popełniaja samobojstwa" a przeciez ta fabryka produkuje: LG, Apple, XBOX mikrosoftu i kupe innych jeszcze rzeczy ale jak wrzucisz Apple to czytalność artykułów jest wyższa (wiem, bo sam pracuje w wydawnictwie i gadam z redaktorami na ten temat)

#29 Mathy

Mathy
  • 56 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 lipca 2010 - 14:30

no wiesz horyzont nie uśmiecha mi się wysyłać z Polski telefonu (koszt ok. 20euro, czyli 80zł, a jeśli zdaży mi się to kilka razy to za koszty wysyłek będę miał nowego iP ;]) za każdym razem gdy wykryje jąkąś usterke, wolę telefon mniej awaryjny jakim miejmy nadzieje będzie Samsung Galaxy S

#30 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2010 - 14:43

wpisz w google Samsung Galaxy awaria i odpowiedz sobie sam na pytanie ;)

---------- Wpis dodano o 15:43 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:35 ----------

[Aktualizacja 2] Samsung Galaxy S traci zasi

Board FrazPC.pl - [TEL] Samsung Galaxy odrzucanie po

Samsung Galaxy problem z usb

Awaria? Brak dzwi

tak na szybciocha. Jak widzisz nie jest to też bezproblemowy telefon.

Na Twoim miejscu brałbym Wave - choć moim następnym telefonem będzie iPhone 4 ale dopiero za rok gdyz w zeszlym tyg wzialem 3GS.

co co wadliwosci...mam w domu 8 urządzen z jabłkiem....i żaden nie był nigdy w serwisie (co prawda jak były problemy to sobie sam naprawiałem) a przedział wiekowy sprzętów mam 5< lat

#31 coldcat

coldcat
  • 24 postów

Napisano 09 lipca 2010 - 14:58


[/COLOR][Aktualizacja 2] Samsung Galaxy S traci zasi

Board FrazPC.pl - [TEL] Samsung Galaxy odrzucanie po

Samsung Galaxy problem z usb

Awaria? Brak dzwi

tak na szybciocha. Jak widzisz nie jest to też bezproblemowy telefon.
t


Twoje przykłady nie dotyczą Samsunga Galaxy S. Są albo o Samsung Galaxy I7500 albo o Samsung Galaxy I5700. A Galaxy S to zupełnie inna bajka.
Co zaś do samego porównania to @Mathy - w Polsce niestety poki co cena między Galaxy S a iP4 jest nieporownywalna. Pierwszy to 2K a drugi wiecie - możecie sobie sprawdzić na allegro. Tak wiec tu teoretycznie cenowo wygrywa Galaxy S.
Jednak jako użytkownik HTC Magic z Androidem i posiadacz iMac-a mogę powiedzieć tylko tyle, że kusi mnie przejście na iPhona ze względu na prostotę synchronizacji i wspoprace tych dwoch urządzeń. Z Androidem na Macu trzeba się jednak trochę nagimnastykować.

Jarek

#32 Mathy

Mathy
  • 56 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 lipca 2010 - 15:08

horyzont TYLKO pierwszy artykuł jest o Samsungu Galaxy S i9000, reszta była o samsungu Galaxy Spica lub o zwykłym Galaxy, więc na przyszłość zapoznaj się z artykułem, a dopiero potem wysyłaj żekome usterki ;) a po za tym w tym pierwszym artykule napisano: "Jak twierdzi Samsung, zestaw, który otrzymaliśmy na testy, nie był zestawem sprzedażowym. Prawdopodobnie jutro dostaniemy inne egzemplarze tego modelu.", a przypadek z iP jest w modelach wypuszczonych do sprzedaży ;]

#33 piotrekpila18

piotrekpila18
  • 90 postów
  • SkądPiła

Napisano 09 lipca 2010 - 15:10

Na marce Samsung się zawiodłem. Aparat popsuł się po 2 słownie: "Drugim" dniu użytkowania. Obiektyw się zaciął i nie chce się wysunąć słychać tylko piknięcie i nic więcej. Mam już w domu kilka urządzeń tej marki i naprawde na wszystkich się zawiodłem. Aparat- Ja rozumiem że produkowany dla kobiety- kolor różowy ale to nie znaczy że ma się psuć po 2 dniach użytkownia..... Mam jeszcze w domu kamere dvd tej marki i bateria ledwo starcza na nagrania 20 minut nagrania... . Telewizor SLIM po pół roku ma przebarwienie w rogu ekranu. Telefony mają beznadziejny interface i nie można ustawić w 1 playliście więcej niż 30 piosenek. Naprawdę okropna marka, kiedyś była lepsza ale teraz sie popsuła. NIE POLECAM!!!! Nie oddaje tego nawet do naprawy bo nie warto. Nie mam czasu na latanie po serwisach. Nie polecam

#34 Mathy

Mathy
  • 56 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 lipca 2010 - 15:12

Twoje przykłady nie dotyczą Samsunga Galaxy S. Są albo o Samsung Galaxy I7500 albo o Samsung Galaxy I5700. A Galaxy S to zupełnie inna bajka.
Co zaś do samego porównania to @Mathy - w Polsce niestety poki co cena między Galaxy S a iP4 jest nieporownywalna. Pierwszy to 2K a drugi wiecie - możecie sobie sprawdzić na allegro. Tak wiec tu teoretycznie cenowo wygrywa Galaxy S.
Jednak jako użytkownik HTC Magic z Androidem i posiadacz iMac-a mogę powiedzieć tylko tyle, że kusi mnie przejście na iPhona ze względu na prostotę synchronizacji i wspoprace tych dwoch urządzeń. Z Androidem na Macu trzeba się jednak trochę nagimnastykować.

Jarek


Jarku nie powiedziałem, że telefon będę kupował w Polsce ;) jest program który wygląda i działa jak iTunes i dzięki niemu synchronizujesz Androida z Mac'iem z prostotą jaką synchronizujesz iP z Mac'iem ;)

#35 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2010 - 15:17

a to przepraszam, mój błąd, dzięki że mi uwagę zwróciłeś :) zazwyczaj dobrze, merytorycznie do rozmowy się przygotowuje :) nie mniej jednak pamiętaj że szum medialny o Apple jest skrajnie przesadzony bo.... ile masz forow o tematyce samsunga, a ile forow o tematyce iphona ? wszyscy sie podniecaja apple wiec pokazywanie ich bugów to zarobek dla tych co te bugi pokazują (np forum dobreprogramy - ile razy się z nieżetelnością tamtych redaktorów spotkałem to masakra) a kase za ogladanie reklam/wyswietlenie reklam leci ;D zauważ że każde inne forum gdy wrzuca news o apple zauważa wzrost ruchu - tak samo z tematami, wrzucasz info o apple i nagle najwiecej postów jest. to czyste wykozystanie marketingu :]

#36 Mathy

Mathy
  • 56 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 lipca 2010 - 15:24

w tym masz racje, bo APPLE = SENSACJA ;]

#37 Obecny

Obecny
  • 489 postów
  • SkądTralee, Co.Kerry, Ireland

Napisano 09 lipca 2010 - 17:00

Jarku nie powiedziałem, że telefon będę kupował w Polsce ;) jest program który wygląda i działa jak iTunes i dzięki niemu synchronizujesz Androida z Mac'iem z prostotą jaką synchronizujesz iP z Mac'iem ;)


Mozesz powiedziec jaki to program bo wlasnie mam z tym problem

#38 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 09 lipca 2010 - 17:29

Mozesz powiedziec jaki to program bo wlasnie mam z tym problem

DoubleTwist?

#39 Mathy

Mathy
  • 56 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 lipca 2010 - 17:37

Tak dokładnie to doubleTwist ;)

#40 Mathy

Mathy
  • 56 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 10 lipca 2010 - 11:28

panowie odkryłem mały problem ;] prawdopodobnie Galaxy S ma simlocka, dziś jadę się upewnić :/ Jeśli to się potwierdzi prawdopodobnie kupię Samsunga Wave ;) tak wiem, jestem tj niezdycedowany, ale telefon potrzebny mi jest jeszcze na wakacjach, a nie będe go wysyłał do Polski tylko po to, by zdjąć simlocka ;]

#41 Crankee

Crankee
  • 54 postów

Napisano 10 lipca 2010 - 15:56

Galaxy S a Wave to niebo a ziemia.

#42 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 10 lipca 2010 - 16:54

Szczerze jak kiedyś najeżdżałem na iPhone'a (nawet własnego), tak teraz nie zamieniłbym go na nic innego. Bawiłem się Galaxy S, i nie jest to zły telefon, ale w obsłudze iPhone jest bezkonkurencyjny. Tak samo sprawa ma się z aplikacjami czy dostępem do internetu. Ale nie ma co porównywać, iPhone 4 to klasa (i cena) wyżej.

#43 Mathy

Mathy
  • 56 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 10 lipca 2010 - 20:17

Galaxy S a Wave to niebo a ziemia.


Crankee jeśli się nie znasz to się nie wypowiadaj ;] Wave i Galaxy S to jest prawie to samo, różnią się tylko wielkością ekranu i systemem operacyjnym co do reszty to wszystko to samo.

---------- Wpis dodano o 19:20 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:10 ----------

Ale nie ma co porównywać, iPhone 4 to klasa (i cena) wyżej.



jedyne co wyżej to cena ;]

---------- Wpis dodano o 21:17 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:20 ----------

Szczerze jak kiedyś najeżdżałem na iPhone'a (nawet własnego), tak teraz nie zamieniłbym go na nic innego.

Bawiłem się Galaxy S, i nie jest to zły telefon, ale w obsłudze iPhone jest bezkonkurencyjny. Tak samo sprawa ma się z aplikacjami czy dostępem do internetu.


ja też miałem z nim styczność i można powiedzieć, że dość dłuugo, zgodze się, że iPhone ma prosty interfejs, ale włącz widżety w Galaxy S i wtedy iP zostaje w tyle, aplikacji ma więcej to musze przyznać, ale przeglądarke ma wolniejszą niż androidy i nie ma flasha ;]

i nie mówie, że soft iP jest zły, bo sam go używam, gdyż mam iPoda Touch ;)

#44 dark_killer

dark_killer
  • 58 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 10 lipca 2010 - 20:52

Mało mnie obchodzi jaki wybierzesz telefon. Ale powiem tak. Mimo że w moim 3G popsuło się wifi i GPS to nadal jest to super telefon. Miałem sam iPhona 4 w ręce i powiem, że takiego cuda jeszcze nie widziałem. Na ulicy trochę bym się bał go z kieszeni wyciągnąć. Naprawdę wygląda niesamowicie. Może i zasięg wariował przy lewej ręce ale nie stracił go do końca. Samsung to wiadomo koreańczyk i nie wiązał bym z nim nadziei na bezawaryjne funkcjonowanie;]

#45 Mathy

Mathy
  • 56 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 10 lipca 2010 - 21:50

No nie wiem, nie wiem ;] Ojciec miał Samsunga (już go nie używa) kupił go w 2000r i do dziś dzień działa ;) więc nie wiem na jakiej podstawie mówisz, że Samsungi są awaryjne ;) jak narazie iP 4 nie błysną niezawadnością co mnie zniechęca ;]

#46 meg

meg
  • 310 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 lipca 2010 - 21:52

Crankee jeśli się nie znasz to się nie wypowiadaj ;] Wave i Galaxy S to jest prawie to samo, różnią się tylko wielkością ekranu i systemem operacyjnym co do reszty to wszystko to samo.[COLOR="Silver"]



eee no to jednak troche duzo :]

#47 Mathy

Mathy
  • 56 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 10 lipca 2010 - 22:00

no jednak troche nie ;] Bada bazuje na androidzie i jeszcze jakimś drugim systemie (jedni mówią, że to symbian, drudzy, że iOS), więc nie widze tu dużej różnicy, bo funkcje są takie same i wygląd z resztą też ;) no więc gdzie widzisz te duże róźnice? ;]

#48 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 11 lipca 2010 - 01:26

Już wprawdzie wybrałeś, ale dopowiem jeszcze, bo wyżej ludzie pisali o 3GS i 3G i nawet 2G a temat jest o wyborze między 4 a nie poprzednimi. Tak więc, cena moim zdaniem jest zupełnie adekwatna do jakości wykonania. Szkło, aluminium, piękne po prostu (tak tak, kwestia gustu, mi się podoba), jest twardy jak skała, nie skręca się, nie trzeszczy, nic nie lata etc etc. no po prostu jakby mieć w ręce kawałek stali z doklejonymi szybami z dwóch stron. Dalej, nie wiem jak to zrobili, ale ekran znajduje się niesamowicie blisko powierzchni, nie widać ile tam jest przerwy (może w ogóle nie ma?) nie reaguje na nawet mocniejszy nacisk (bo to szkło?), pomijam kwestie jakości Retiny. Tak podsumowując na koniec - po wzięciu w rękę 3Gs po kilku dniach "rozłąki" wydaje się, jakby się trzymało jakąś tanią chińska zabawkę telefon z kiosku za 5 pln ;-) Jak nie chcecie sobie popsuć zdania o swoim 3GS/3G to nie radzę przebywania dłuższy czas (~4 dni, lub krócej) z iPhone 4.

#49 tuniu

tuniu
  • 139 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 11 lipca 2010 - 09:03

Tak podsumowując na koniec - po wzięciu w rękę 3Gs po kilku dniach "rozłąki" wydaje się, jakby się trzymało jakąś tanią chińska zabawkę telefon z kiosku za 5 pln ;-) Jak nie chcecie sobie popsuć zdania o swoim 3GS/3G to nie radzę przebywania dłuższy czas (~4 dni, lub krócej) z iPhone 4.


100% się zgadzam, mój stary 3GS już jest be

#50 Hans

Hans
  • 277 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 lipca 2010 - 21:03

Dorzucę swoje 3 grosze. Byłem dziś w Galerii Bałtyckiej na parterze jest BOX Samsunga w którym reklamuje era wszystkie aktualne modele. Testowałem Samsunga Wave S8500, i przyznam że to mega konkurencja dla IP4. Wyświetlacz super porównywałem z moim iPhonem! 3GS wysiada jakością obrazu, porównywałem NFS Shifta niby to samo ale ładniejsze kolory na Samsungu poza tym rozdzielczość wyższa. Czyli konkurencja tylko i wyłącznie dla IP4 ale cenowo to nokaut. Ostatnio obserwowałem na Allegro ceny IP4 które oscylują w granicach 4000tyś złotych!!! Szaleństwo!!! Samsung ma też sklep jak App Store więc z nowymi programami też nie najgorzej, choć jak wiadomo IP trzyma się na powierzchni właśnie sklepem i milionami aplikacji do ściągnięcia. Powiem szczerze trudny wybór. Ja bym zamiast IP4 wziął iPada plus Samsung Wave ;-) na to samo wyjdzie plus więcej radochy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych