Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4 czy Samsung Galaxy S


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
278 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mathy

Mathy
  • 56 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 06 lipca 2010 - 09:29

Witam :) Chciałbym się was poradzić jaki telefon wybrać. Na początku byłem 100% nazstawiony na Samsunga, lecz gdy wszedł do sprzedaży zobaczyłem, że jego cena jest podobna do ceny iPhona (jest to jakieś 20-30 euro różnicy). Dużo czytałem na temat tych telefonów (samsunga miałem osobiście w rękach :D) i pisze się też o różnych problemach z nowym iPhonem, takich jak: zanikający zasięg, nieprawidłowo działający żyroskop, lecz iPhone ma to coś :P. Więc teraz się was pytam CO WYBRAĆ? :)

#2 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 06 lipca 2010 - 09:59

Myślę, że większość będzie polecać iP 4, w końcu to forum Apple. Od siebie oczywiście polecam iP 4 i jednocześnie dodam, że to co najbardziej urzeka to ekran w nim, oraz od razu Ci opowiem o usterkach: - nie mam problemu z anteną - nie mam problemu z żyroskopem - nie mam problemu żółtych zdjęć - nie mam żadnych plam na wyświetlaczu - nie mam problemu z działaniem czujnika zbliżenia - nie mam żadnych innych problemów - nie wiem czy jakichś nowych świat nie wymyślił w międzyczasie ;-)

#3 Obecny

Obecny
  • 489 postów
  • SkądTralee, Co.Kerry, Ireland

Napisano 06 lipca 2010 - 11:52

Dokladnie mam ten sam dylemat, walcze od kilku dni czy isc po samsunga czy poczekac jeszcze kilka dni az pojawi sie iphone4 u mnie w sklepie caly czas uzywam IP 3g i jestem z niego bardzo zadowolony, troche boje sie przesiadki na Androida w I9000 no ale jednak cos mnie kusi by zaryzykowac i przekonac sie na wlasnej skorze czy to takie fajne jak wszyscy mowia :)

#4 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 06 lipca 2010 - 12:00

Witam :) Chciałbym się was poradzić jaki telefon wybrać. Na początku byłem 100% nazstawiony na Samsunga, lecz gdy wszedł do sprzedaży zobaczyłem, że jego cena jest podobna do ceny iPhona (jest to jakieś 20-30 euro różnicy). Dużo czytałem na temat tych telefonów (samsunga miałem osobiście w rękach :D) i pisze się też o różnych problemach z nowym iPhonem, takich jak: zanikający zasięg, nieprawidłowo działający żyroskop, lecz iPhone ma to coś :P. Więc teraz się was pytam CO WYBRAĆ? :)


Wez Samsunga, w przeciwienstwie do iPhone 4 to kapitalny i calkowicie pozbawiony wad telefon!

#5 Kyosho94

Kyosho94
  • 403 postów
  • Płeć:
  • SkądMielec

Napisano 06 lipca 2010 - 12:06

mając do wyboru te dwa nawet bym nie myślał o Samsungu, ale to tylko ja ;)

#6 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 06 lipca 2010 - 12:13

zapytaj na forum Samsunga. Czego się spodziewasz pytając na forum Apple? Że powiedzą Ci tak, spoko weź Samsunga? Dysonans pozanwczy się to zwie i ani na jednym forum ani na drugim nie uzyskasz szczególnie obiektywnych odpowiedzi. Skoro masz dylemat to znaczy że czymś coś Ci w tym samsungu odpowiada. Zastanów się co dla Ciebie jest najważniesze, co z tych najważniejszych rzeczy ma jednen a drugi może nie mieć, z czego najczęściej będziesz korzystał w takim telefonie i który z nich daną funkcję ma lepiej rozwiązaną i wybierz swojego faworyta. iOs/Android to tylko systemy, bez narzędzi można się tylko na nie patrzeć.

#7 DudusCSE

DudusCSE
  • 2 899 postów
  • Skądz Polski

Napisano 06 lipca 2010 - 12:19

Jaki ten samsung brzydki!
Już ładniej się prezentuje Wave.

Wygląda ten Galaxy S jak zwykły telefon od samsunga pokroju Avila z lepszymi bebechami.

Dołączona grafika

#8 Mathy

Mathy
  • 56 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 06 lipca 2010 - 12:40

zapytaj na forum Samsunga. Czego się spodziewasz pytając na forum Apple? Że powiedzą Ci tak, spoko weź Samsunga? Dysonans pozanwczy się to zwie i ani na jednym forum ani na drugim nie uzyskasz szczególnie obiektywnych odpowiedzi. Skoro masz dylemat to znaczy że czymś coś Ci w tym samsungu odpowiada. Zastanów się co dla Ciebie jest najważniesze, co z tych najważniejszych rzeczy ma jednen a drugi może nie mieć, z czego najczęściej będziesz korzystał w takim telefonie i który z nich daną funkcję ma lepiej rozwiązaną i wybierz swojego faworyta. iOs/Android to tylko systemy, bez narzędzi można się tylko na nie patrzeć.


wiem, że tutaj mi bd polecali iP 4 nie jestem głupi ;) intersują mnie opinie osób posiadających iP 4, wiem, że nie ma go jeszcze w Polsce, ale zapewne wiele osób już ma go w swoim posiadaniu

#9 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 06 lipca 2010 - 18:58

Ja miałem kiedyś ciśnienie na Nexus One ale jak o nim poczytałem to mi przeszło hehehe

#10 Mathy

Mathy
  • 56 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 06 lipca 2010 - 22:22

Jaki ten samsung brzydki!
Już ładniej się prezentuje Wave.

Wygląda ten Galaxy S jak zwykły telefon od samsunga pokroju Avila z lepszymi bebechami.

Dołączona grafika


napisał człowiek który ma Sony Ericssona ;]

#11 DudusCSE

DudusCSE
  • 2 899 postów
  • Skądz Polski

Napisano 06 lipca 2010 - 23:13

napisał człowiek który ma Sony Ericssona ;]


heh, i który miał 2xiPhone 3G i 3Gs'a ; ) niach niach ;P


ps. @Mathy chyba wiadomo, że ten SE to 'zastępczy' telefon ; )

#12 Mathy

Mathy
  • 56 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 06 lipca 2010 - 23:36

heh, i który miał 2xiPhone 3G i 3Gs'a ; ) niach niach ;P


ps. @Mathy chyba wiadomo, że ten SE to 'zastępczy' telefon ; )


a to zwracam honor ;p też teraz w zastępstwie używam LG KU990i ;]

#13 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 07 lipca 2010 - 08:03

a to jak się nie używa AjFona to już się jest bez honoru? ;>

#14 ewa12321

ewa12321
  • 37 postów
  • SkądForst, Niemcy (przy granicy)

Napisano 07 lipca 2010 - 09:06

Też się zastanawiałam nad innym telefonem z Androidem Też się zastanawiałam nad innym telefonem z Androidem. Zastanawiałam się rok and nowym telefonem. Analizowałam co się dzieje w systemach, czytałam fora o iPhonach i Samsungach. Rozpisywałam plusy i minusy. Wygrał iPhone 4. Cenię sobie obsługę klienta, stabilność systemu, cenię minimalizm i nieawaryjność sprzętu. Dla mnie najważniejsze były: jakość wyświetlanego tekstu, opcje obsługi telefonu dla niepełnosprawnych, ładny wygląd zew, żeby mi nic nie skrzypiało. Fajnie jest pograć w gry jeśli czekasz na coś. Bateria mnie zadowala, teraz zabieram iPhona zamiast laptopa na weekend. Kustomizacja jest fajna w Androidzie, ale podobne efekty miałam z k550i z elfami i patchami. Wkurzało mnie że mój tel sypał się przynajmniej raz dziennie z powodu kustomizacji, miałam za mały lub za duży ekran do aplikacji, a po pól roku mój telefon był stary miał błędy w oprogramowaniu, a SonyEricson wypuszczał co miesiąc lepsze modele z nowym oprogramowaniem, mój telefon olali. Co do iPhona, ekran jest piękny ( żadnych przebarwień) masa darmowych aplikacji, zasięg to podobno sprawa software, żółte zdjęcia to palec zbyt blisko flesza sprawdziłam. W abonamencie 25euro zapłaciłam 399euro za 32gb. Nie żałuję

#15 Mathy

Mathy
  • 56 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 08 lipca 2010 - 08:51

a to jak się nie używa AjFona to już się jest bez honoru? ;>


źle mie zrozumiałeś ;) chodzi o to, że uznałem, że sie nie zna a ocenia ;)

#16 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 08 lipca 2010 - 08:58

a to jak się nie używa AjFona to już się jest bez honoru? ;>


tak dokładnie jest ;p

Swoją drogą nawet moi znajomi wielcy przeciwnicy appla w tym iphone'a mówią że android to badziew, to samo te telefony na których on egzystuje ;p
Sam nigdy nie korzystałem z androida (hmmm chyba że jest w samsungu omnia albo corby )

#17 Mathy

Mathy
  • 56 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 08 lipca 2010 - 10:20

tak dokładnie jest ;p

Swoją drogą nawet moi znajomi wielcy przeciwnicy appla w tym iphone'a mówią że android to badziew, to samo te telefony na których on egzystuje ;p
Sam nigdy nie korzystałem z androida (hmmm chyba że jest w samsungu omnia albo corby )


typowy bełkot iPhone maniaka ;]

większość sprzętu (komputer, odtwaracz) jakiego używam jest od Apple, ale nie uważam od razu, że telefony innych firm i inne systemy to badziew. Jest kilka telefonów (które znam) i są lepsze od iP ;]

#18 marcias

marcias
  • 110 postów

Napisano 08 lipca 2010 - 11:16

Mathy, podziel się znajomością tychże telefonów ;) które to ?

#19 bubu13

bubu13
  • 88 postów
  • SkądTarnów

Napisano 08 lipca 2010 - 11:28

Mnie osobiście urzekł też Samsung tyle że Wave bardzo mi się spodobał ten telefon i bardzo mnie ciekawi ten Bada OS i aplikacje na niego. Wyszedł już NFS SHIFT jak i Asphalt więc jak Samsung Apps osiągnie chociaż połowe aplikacji co AppStore to będzie bardzo ale to bardzo dobrze.

#20 Mathy

Mathy
  • 56 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 08 lipca 2010 - 11:28

Mathy, podziel się znajomością tychże telefonów ;) które to ?


Samsung Wave, Motorola Droid X, Samsung Galaxy S, a nawet mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że Htc Desire też.

Zaraz pewnie będzie jakiś złośliwy komentarz, że wymieniłem w większości androidy ;]

#21 Crankee

Crankee
  • 54 postów

Napisano 09 lipca 2010 - 10:57

Wymieniłeś tylko Androidy. ;) Równie dobrze możesz kupić iP 4 i zainstalować sobie Androida. iP ma jednak lepszą jakoćś muzyki i lepsze gry co dla mnie by wygrywało w tym pojedynku. Minusem jak dla mnie jest też to, że support software'owy ma krótki okres czasu (przynajmniej tak mi się wydaję).

#22 Mathy

Mathy
  • 56 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 lipca 2010 - 13:04

Wymieniłeś tylko Androidy. ;)

Równie dobrze możesz kupić iP 4 i zainstalować sobie Androida. iP ma jednak lepszą jakoćś muzyki i lepsze gry co dla mnie by wygrywało w tym pojedynku. Minusem jak dla mnie jest też to, że support software'owy ma krótki okres czasu (przynajmniej tak mi się wydaję).


jakość muzyki jest na wyrównanym poziomie, aplikacje na androida też już doganiają, lecz jak narazie Apple ma ich więcej, ale jeżeli chodzi o aplikacje to mam od tego iPoda, bo w telefonie było by mi troche szkoda baterii ;]

#23 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2010 - 13:20

Samsung Wave bierz jesli chcesz teraz. Sam jestem zwolennikiem iphona kolega kupił Wave'a i powiem Ci szczerze, że jestem pod wrazeniem - nby badziew a gry tak samo plynnie chodzą i fajnie wygladają.... co prawda to tel o kilka klas niższy niz iphone (mowie o wykonaniu/materialach) ale wiesz jak on w detalu kosztuje 1200 a iphone 3000 no jest różnica

#24 Crankee

Crankee
  • 54 postów

Napisano 09 lipca 2010 - 13:26

Nie zauważyłem. Więc brałbym Galaxy S. Skoro masz iPoda masz już iOS. A Galaxy byłby drugim świetnym systemem w domu.

#25 Kazek-ff49ee234d

Kazek-ff49ee234d
  • 527 postów

Napisano 09 lipca 2010 - 14:08

co prawda to tel o kilka klas niższy niz iphone (mowie o wykonaniu/materialach) ale wiesz jak on w detalu kosztuje 1200 a iphone 3000 no jest różnica


To teraz dales! wlsnie co do jakosci wykonania i materiałów to iphone kuleje za te pieniadze (3000zl) mialem iphone 2g 3g i kilka sztuk 3gs ( z uk . francji i z ery)

wszystkie maja zle osadzony wyswietlacz! obudowa pod srebrna obramówką nie jest spasowana idealnie ! w kazdym egzemplarzu jest inaczej. w jednym przy glosnikach w innym z boku lewym albo prawym ! nie mowiac juz o super swietnym jakosciowo materiale jakim jest tylni panel telefonu (3g i 3gs) który wyciera sie i rysuje od samego patrzenia :) nie mowie juz o pokrowcu(belkin) w ktorym nosze 3gs ! to jest najwiekszy smiech! bo i tak sie w nim porysowal chyba od wkladania i wyjmowania ! hehehe . a i nie zapomnijmy dodac o super spasowanych akcesoriach firmy apple do iphone 3gs :) dzieki stacji dokujacej od apple mam porysowana obudowe z tylu w miejscu gdzie wsadzam iphone do docka :) chyba samsunga wave nie miales w rece! telefon jest solidny! aluminiowy! i dobrze spasowany! smiem twierdzic ze materialy sa lepsze niz w iphone! (bo to w koncu aluminium) a nawet jak sa jakies drobne nie dociagniecia w budowie samsunga to mozna mu to wybaczyc bo kosztuje 1200zl a nie 3000zl tak jak iphone :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych