Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Biblioteka zdjęć iCloud


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
376 odpowiedzi w tym temacie

#226 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 26 czerwca 2017 - 12:55

Nie, to są normalne zdjęcia przeze mnie usunięte i wywalone z albumu Ostatnio usunięte. Tych zdjęć nigdzie nie widać ale gdzieś tam one sobie latają.

Wniosek z tego taki że można zrobić 100 zdjęć, zostawić tylko jedno a on i tak wyśle 100 zdjęć.



#227 Maurycy69

Maurycy69
  • 53 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 czerwca 2017 - 13:46

Nie, to są normalne zdjęcia przeze mnie usunięte i wywalone z albumu Ostatnio usunięte. Tych zdjęć nigdzie nie widać ale gdzieś tam one sobie latają.

Wniosek z tego taki że można zrobić 100 zdjęć, zostawić tylko jedno a on i tak wyśle 100 zdjęć.

to dziwne. własnie zrobiłem test. zrobiłem 3 zdjęcia poza zasięgiem wi-fi, dwa z nich usunąłem, jedno z usuniętych wyrzuciłem ze śmietnika drugie zostawiłem. do chmury trafiło tylko jedno, które zostawiłem w bibliotece.

nie wiem dlaczego Tobie przesyła wszystko, spróbuj jeszcze coś pogrzebać w ustawieniach zdjęć i iCloud

 

EDIT

teraz jak to jedno z biblioteki usunąłem do kosza, to elegancko zniknęło z chmury


Użytkownik Maurycy69 edytował ten post 26 czerwca 2017 - 13:49

Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.


#228 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 26 czerwca 2017 - 14:01

Nie wiem o co chodzi, niektóre usunięte nie są przesyłane, inne są. Nagrałem film, który usunąłem, nigdzie go nie widać a jak wejdę w folder Masters na Macu to on tam jest.



#229 Maurycy69

Maurycy69
  • 53 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 czerwca 2017 - 14:04

Nie wiem o co chodzi, niektóre usunięte nie są przesyłane, inne są. Nagrałem film, który usunąłem, nigdzie go nie widać a jak wejdę w folder Masters na Macu to on tam jest.

skoro wyrzucasz coś z telefonu, a to i tak trafia do chmury to imo jest coś nie tak z ustawieniami na telefonie


Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.


#230 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 26 czerwca 2017 - 15:04

Tam nie ma ustawień, przecież to Apple :)



#231 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 27 czerwca 2017 - 14:10

Mam prawdopodobny scenariusz jak to mogło się stać. Zdjęcia robiłem koło domu i może miałem włączone wifi i telefon czasem łapał jego zasięg. Niepotrzebne zdjęcia i filmy szybko usunąłem ale widocznie jak zacznie wysyłać to wysyła do końca. Poprzez brak kontroli nad tym procesem wysyła wszystko jak leci, powinna być możliwość selektywnej wysyłki tak jak w Google Photos.

A tak z ciekawości, np. jadę na urlop, przez tydzień nie mam wifi ale mam internet w telefonie. I co, zdjęć nie wyślę do iCloud? Tak się składa że w domowym internecie upload mam bardzo wolny a w iPhonie LTE działa błyskawicznie ale co z tego? Tam ktoś myśli?



#232 Maurycy69

Maurycy69
  • 53 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 czerwca 2017 - 14:28

A tak z ciekawości, np. jadę na urlop, przez tydzień nie mam wifi ale mam internet w telefonie. I co, zdjęć nie wyślę do iCloud? Tak się składa że w domowym internecie upload mam bardzo wolny a w iPhonie LTE działa błyskawicznie ale co z tego? Tam ktoś myśli?

też nad tym ubolewam. jak dla mnie największa wada tej usługi. często w pracy potrzebuję szybko przerzucić zdjęcie z telefonu na PC i muszę przez dropbox bo w pracy nie mamy wi-fi (ze względów bezpieczeństwa.


Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.


#233 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 28 czerwca 2017 - 14:57

Zrobiłem właśnie eksperyment co tak naprawdę jest wysyłane. Wyłączyłem WiFi i zrobiłem 2 zdjęcia, które w sumie zajmowały 5MB. Pojawił się komunikat na dole list że sieć WiFi wymagana, 2 zdjęcia do wysłania. To ok.

Usunąłem jedno zdjęcie i wyczyściłem album Ostatnio usunięte. Po tym zdjęciu nie ma śladu. Włączyłem WiFi a komunikat nadal mówi że 2 zdjęcia do wysłania. Zaczął wysyłać i wysłał w sumie 5MB, czyli wysyła również zdjęcia usunięte.

 

Sprawdziłem bibliotekę zdjęć na Macu, w programie zdjęcia widoczne jest to jedno zdjęcie ale w katalogu Masters są oba.

To jakiś totalny bezsens.


Użytkownik MiL edytował ten post 28 czerwca 2017 - 14:59


#234 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 30 czerwca 2017 - 07:43

Na prawdę nikt tego nie zauważył? Sprawdziłem bibliotekę zdjęć na Macu i mam tam kilka GB usuniętych zdjęć i filmów. To jakaś porażka, Apple odwala taką amatorszczyznę?



#235 Maurycy69

Maurycy69
  • 53 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 czerwca 2017 - 07:53

 

 

 

Na prawdę nikt tego nie zauważył? Sprawdziłem bibliotekę zdjęć na Macu i mam tam kilka GB usuniętych zdjęć i filmów. To jakaś porażka, Apple odwala taką amatorszczyznę?

 
 
na windowsie nie ma takiego problemu
w którym folderze masz te usunięte?

Użytkownik Maurycy69 edytował ten post 30 czerwca 2017 - 07:58

Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.


#236 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 30 czerwca 2017 - 08:16

Na prawdę nikt tego nie zauważył? Sprawdziłem bibliotekę zdjęć na Macu i mam tam kilka GB usuniętych zdjęć i filmów. To jakaś porażka, Apple odwala taką amatorszczyznę?

a gdzie masz te zdjęcia ? jeśli w folderze ostatnio usunięte to ok. i jaki czas ile dni do usunięcia ? każde zdjęcie ma to przypisane 

może usuwałeś hurtem ostatnio zdjęcia ??? i dlatego jest tam ich więcej  u mnie ilość zdjęć w folderze usunięte jest taka sama na mac i ip



#237 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 30 czerwca 2017 - 09:06

Nie, folder Ostatnio usunięte jest pusty. Usuwam zdjęcia, one trafiają do Ostatnio usunięte. Opróżniam album Ostatnio usunięte i tych zdjęć już nigdzie nie ma. Włączam WiFi żeby wszystko się wysłało i on wysyła te usunięte zdjęcia. Ich nigdzie nie widać, na Macu też ich nie widać w programie Zdjęcia ale wystarczy zajrzeć do folderu Masters i one wszystkie tam są. Zdjęcia, filmy usunięte, zajmują miejsce na dysku, iPhone niepotrzebnie to wszystko wysyła, Mac pobiera, bez sensu.



#238 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 30 czerwca 2017 - 15:03

Właśnie zrobiłem kolejny test. Wyłączyłem WiFi, nagrałem iPhonem film w 4k, plik był duży, ok 300MB. Film usunąłem, usunąłem go też z folderu Ostatnio usunięte, nigdzie go teraz nie widać. Na dole pod zdjęciami jest jednak komunikat że oczekuje na WiFi i 1 wideo do wysłania. Włączam WiFi i zaczyna wysyłać.

Po wysłaniu sprawdzam bibliotekę zdjęć na Macu i w folderze Masters jest ten film z dzisiejszą datą. Co ciekawe Finder nadal pokazuje ten sam rozmiar biblioteki, Forklift pokazuje że biblioteka jest większa o 300MB. Dopiero opcja naprawienia biblioteki (Cmd + Alt przy uruchamianiu aplikacji zdjęcia) sprawia że pokazywana jest prawdziwa jej wielkość.

 

Czy dysponuje ktoś urządzeniem z iOS 9 żeby sprawdzić czy tam było tak samo?



#239 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 03 lipca 2017 - 10:14

To znany problem od dawna ale Apple jak zwykle ma to w dupie:

 

https://discussions....tart=0&tstart=0

https://discussions....tart=0&tstart=0



#240 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 18 lipca 2017 - 08:16

Przestałem używać biblioteki iCloud bo to porażka. Ostatnio nakręciłem kilka filmów, większość usunąłem, wyczyściłem album Ostatnio usunięte, wracam do domu, złapał WiFi i wysyła ponad 1GB danych, chociaż został jeden film 80MB. Sieć zapchana, reszta ledwo działa. Co ma powiedzieć ktoś z limitami na łączu?



#241 Maurycy69

Maurycy69
  • 53 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 lipca 2017 - 08:22

Przestałem używać biblioteki iCloud bo to porażka. Ostatnio nakręciłem kilka filmów, większość usunąłem, wyczyściłem album Ostatnio usunięte, wracam do domu, złapał WiFi i wysyła ponad 1GB danych, chociaż został jeden film 80MB. Sieć zapchana, reszta ledwo działa. Co ma powiedzieć ktoś z limitami na łączu?


Może za mało osób ma taki problem żeby wzięli to na poważnie :/

Użytkownik Maurycy69 edytował ten post 18 lipca 2017 - 08:22

Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.


#242 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 18 lipca 2017 - 08:50

Sprawdziłem to na 3 różnych urządzeniach i jest tak samo więc wszyscy tak mają tylko mało kto to zauważa.

Na forum do którego linki podałem wcześniej ktoś jest muzykiem i nagrywa siebie grającego, robi kilka prób, nieudane "usuwa", chce wysłać jeden film do iCloud ale wysyła wszystkie, w sumie kilka GB danych. Porażka.



#243 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 18 lipca 2017 - 10:47

Przestałem używać biblioteki iCloud bo to porażka. Ostatnio nakręciłem kilka filmów, większość usunąłem, wyczyściłem album Ostatnio usunięte, wracam do domu, złapał WiFi i wysyła ponad 1GB danych, chociaż został jeden film 80MB. Sieć zapchana, reszta ledwo działa. Co ma powiedzieć ktoś z limitami na łączu?

To dlatego, że telefon (i iCloud) przechowują ostatnio usunięte (do 30 czy 40 dni). Jeśli usuniesz zdjęcie z folderu o tej nazwie, to nie powinny się wysyłać.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#244 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 18 lipca 2017 - 11:27

Już pisałem że nie o to chodzi. Wszystkie zdjęcia usuwam też z folderu Ostatnio usunięte. Tych zdjęć nigdzie nie widać, teoretycznie ich nie ma. Ale iPhone i tak je wyśle do chmury a inne urządzenia je pobiorą chociaż nigdzie ich nie będzie widać.



#245 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 lipca 2017 - 11:39

U mnie jak z telefonu usuwam, to również usuwają się z chmury iCloud. Dlatego używam do zdjęć chmury od Google Photo i OneDrive. 


iPhone 12 mini 


#246 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 18 lipca 2017 - 13:03

Bo w Applu to działa na zasadzie synchronizacji, na każdym urządzeniu ma być to samo. Szkoda tylko że pcha do chmury niepotrzebne dane.



#247 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 lipca 2017 - 13:16

Do chmury niech se pcha wszystko co leci, ale czemu jak usune z iP to usuwa się z chmury ? Tego ni rozumiem. 


iPhone 12 mini 


#248 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 18 lipca 2017 - 14:22

To ci napisałem, to działa na zasadzie synchronizacji a nie typowej chmury.



#249 Maurycy69

Maurycy69
  • 53 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 lipca 2017 - 15:14

U mnie jak z telefonu usuwam, to również usuwają się z chmury iCloud. Dlatego używam do zdjęć chmury od Google Photo i OneDrive. 

no to właśnie o to chodzi, żeby chmura była zsynchronizowana na wszystkich urządzeniach.

 

jak w Pages zmienisz coś w pliku to tez na wszystkich urządzeniach się zmienia. na tym to polega


Użytkownik Maurycy69 edytował ten post 18 lipca 2017 - 15:17

Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.


#250 Mirea

Mirea
  • 150 postów
  • SkądNadarzyn, PL

Napisano 29 lipca 2017 - 15:09

Witajcie,

Mi też iCloud pokazuje mi, że mam ponad 1GB zajętego miejsca przez zdjęcia. Problem w tym, że we włączonej bibliotece zdjęć nie mam ani jednego zdjęcia oraz ani jednego wideo. A mimo to pokazuje mi zajęty obszar.

https://www.fotosik....bb059f83bfcceaf


Mało tego. Różni się on w stosunku do tego co pokazuje iCloud w podsumowaniu przestrzeni w Biblioteki zdjęć,, do programu zdjęcia "Dysk i użycie..." - o blisko 400mb

https://www.fotosik....cd56df63c944c6b


https://www.fotosik....7fc439b88c9342a


Po zalogowaniu na stronie w iCloud pokazuje oczywiście paskiem zajęte miejsce przez zdjęcia 1GB choć nie ma żadnego zdjęcia czy wideo. Czy jest opcja, ze iCloud gdzieś magazynuje jakieś śmieci? Jak można się do nich dobrać i je wyczyścić...?

Nie mam kompa, aby wejść aplikacją.

Ps.
Bo trochę zgłupiałem. Czy jesli wyłączę opcję Biblioteka (i tam jest info, że po 30 dniach zostaną zdjęcia usunięte) to co stanie się ze zdjęciami przesłanymi do photo stream? Out?

Użytkownik Mirea edytował ten post 29 lipca 2017 - 16:58





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych