Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Biblioteka zdjęć iCloud


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
376 odpowiedzi w tym temacie

#251 Maurycy69

Maurycy69
  • 53 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 lipca 2017 - 18:34

Witajcie,

Mi też iCloud pokazuje mi, że mam ponad 1GB zajętego miejsca przez zdjęcia. Problem w tym, że we włączonej bibliotece zdjęć nie mam ani jednego zdjęcia oraz ani jednego wideo. A mimo to pokazuje mi zajęty obszar.

https://www.fotosik....bb059f83bfcceaf


Mało tego. Różni się on w stosunku do tego co pokazuje iCloud w podsumowaniu przestrzeni w Biblioteki zdjęć,, do programu zdjęcia "Dysk i użycie..." - o blisko 400mb

https://www.fotosik....cd56df63c944c6b


https://www.fotosik....7fc439b88c9342a


Po zalogowaniu na stronie w iCloud pokazuje oczywiście paskiem zajęte miejsce przez zdjęcia 1GB choć nie ma żadnego zdjęcia czy wideo. Czy jest opcja, ze iCloud gdzieś magazynuje jakieś śmieci? Jak można się do nich dobrać i je wyczyścić...?

Nie mam kompa, aby wejść aplikacją.

Ps.
Bo trochę zgłupiałem. Czy jesli wyłączę opcję Biblioteka (i tam jest info, że po 30 dniach zostaną zdjęcia usunięte) to co stanie się ze zdjęciami przesłanymi do photo stream? Out?

 

kliknij "Wyłącz i usuń"


Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.


#252 Mirea

Mirea
  • 150 postów
  • SkądNadarzyn, PL

Napisano 29 lipca 2017 - 21:39

kliknij "Wyłącz i usuń"


Ekstra, to jeszcze tylko proszę podpowiedz, czy jak to zrobię, to po 30 dniach stracę foldery i zdjęcia w streamie - udostępnione innym?

#253 kryl4

kryl4
  • 39 postów

Napisano 24 sierpnia 2017 - 16:56

Witam,

Mam problem, po wyczyszczeniu zawartości iphona i skonfigurowaniu go, jako nowego, po zalogowaniu, biblioteka zdjęć iCloud nie ładuje się w ogóle. Jedynie udostępnione foldery działają normalnie. Biblioteka w przeglądarce działa i wyświetla zdjęcia prawidłowo.
Wyłączyłem i włączałem bibliotekę, ponownie wyczyściłem iphona do zera i nic.

Jakieś pomysły? Pozdr!

#254 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 24 sierpnia 2017 - 17:03

bateria ip naładowana ?

#255 kryl4

kryl4
  • 39 postów

Napisano 24 sierpnia 2017 - 17:04

Tak, trzymałem pod ładowarka i wifi.

#256 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 24 sierpnia 2017 - 17:04

Podłącz telefon do WiFi po skonfigurowaniu biblioteki iCloud i czekaj cierpliwie.

#257 kryl4

kryl4
  • 39 postów

Napisano 24 sierpnia 2017 - 17:10

Czekałem cała noc. Spróbuję raz jeszcze i poczekam. Dzieki

#258 kryl4

kryl4
  • 39 postów

Napisano 25 sierpnia 2017 - 07:27

Nadal nic. Nowo zrobione zdjęcie wisi jako wysyłane od wczoraj - jedno. Nie mogę też pobrać zdjęć używając iCloud for Windows. Przy próbie pobrania pojawia się informacja o dużej biblitece i tak w kółko, a nie jest jakaś spora 1300 plików, około 8GB.



#259 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 25 sierpnia 2017 - 08:08

jak pojemność IP ?

#260 kryl4

kryl4
  • 39 postów

Napisano 25 sierpnia 2017 - 08:10

32GB



#261 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 25 sierpnia 2017 - 08:11

a jaki pakiet gb w iclude ?

#262 kryl4

kryl4
  • 39 postów

Napisano 25 sierpnia 2017 - 08:18

50GB



#263 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 25 sierpnia 2017 - 08:24

to jeszcze takie prozaiczne pytanie masz włączona bibliotekę zdjęć iclude w ustawieniach ip ?

#264 kryl4

kryl4
  • 39 postów

Napisano 25 sierpnia 2017 - 08:29

Mam:)



#265 Jaco4a

Jaco4a
  • 8 postów

Napisano 25 sierpnia 2017 - 09:00

Witam,

mam bardzo męczącą sprawę. Chciałbym pobrać wszystkie zdjęcia z witryny icloud.com, jak to zrobić unikając żmudnego zaznaczania 600 zdjęc jedno po drugim? Pozdrawiam.



#266 Maurycy69

Maurycy69
  • 53 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 sierpnia 2017 - 09:03

Witam,

mam bardzo męczącą sprawę. Chciałbym pobrać wszystkie zdjęcia z witryny icloud.com, jak to zrobić unikając żmudnego zaznaczania 600 zdjęc jedno po drugim? Pozdrawiam.

Witaj,

pobierz na kompa iCloud i ustaw żeby synchronizowało zdjecia.

 

https://support.appl.../pl-pl/HT204283


Użytkownik Maurycy69 edytował ten post 25 sierpnia 2017 - 09:10

Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.


#267 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 25 sierpnia 2017 - 09:08

Mam:)

No to wygląda na to, że wszystko zrobiłeś prawidłowo. Jeszcze jedno pytanie - włączając bibliotekę iCloud na telefonie z której opcji korzystasz? optymalizuj dysk iPhone czy pobieraj i przechowuj oryginały?

Spróbuj tej drugiej opcji. Spróbuj wyłączyć i włączyć bibliotekę iCloud między zmianami jeśli nic nie ruszy. Spróbuj wylogować się i zalogować ponownie na swoje konto iCloud.

 

Ostatecznie, zadzwoń do Apple i zgłoś temat.



#268 kryl4

kryl4
  • 39 postów

Napisano 30 sierpnia 2017 - 13:09

Za trzecim razem trafiłem na kompetentnego konsultanta i wszystko wróciło do normy, pozdrawiam



#269 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 01 września 2017 - 10:09

Co to znaczy? Powiedział Ci co robisz nie tak czy "kliknął magiczny przycisk" i zadziałało?



#270 hoof

hoof
  • 55 postów

Napisano 01 września 2017 - 12:18

Marzę o dniu kiedy ktoś zrobi coś dobrze. Już nie mówię porządnie. Wystarczy mi dobrze :)

 

Skaczę pomiędzy usługami Google Photos, iCloud, Flickr. Dlaczego? Bo żaden z powyższych nie ma tak prostego sortowania jakim jest nazwa folderu :) tak w XXI wieku można sortować po czasie zrobienia zdjęcia, po ostatnim dodaniu ale głupiego sortowania po nazwie już nie. Dodatkowo, iCloud kompreesuje do 720p, iCloud Drive przechowuje normalnie. Google Photos to samo. Darmowa przestrzeń = kompresja. Flickr jedynie pozostawia prawidłowe formaty - ale ten nieszczęsny interfejs użytkownika. Masakra. Oczywiście w żadnym nie ma sortowania po nazwie. Dropbox 9EUR/mc/1TB. No kurcze za tyle to mam 2TB w iCloud a 1TB to za darmo we Flickr. Google prawie 50 PLN za 1TB/mc. 
Teraz jestem na etapie synchronizacji w Apple i sprawdzaniu jak to działa - niby w iOS 11 będę mógł moje foldery udostępnić w rodzinie. Ale ludu dajcie mi sortowanie folderów po nazwie. Mogę wykorzystać oprogramowanie firm 3 ale... która z aplikacji ma możliwość połączenia się zarówno z Apple, Google i Flickr :) nie trafiłem jeszcze na taką :(

 

Jedyny plus jaki przemawia nad Apple (co oczywiście testuję) po filtrowanie po osobach, miejscu, nazwie folderu itp.


Użytkownik hoof edytował ten post 01 września 2017 - 12:29


#271 Maurycy69

Maurycy69
  • 53 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 września 2017 - 12:36

Marzę o dniu kiedy ktoś zrobi coś dobrze. Już nie mówię porządnie. Wystarczy mi dobrze :)

 

Skaczę pomiędzy usługami Google Photos, iCloud, Flickr. Dlaczego? Bo żaden z powyższych nie ma tak prostego sortowania jakim jest nazwa folderu :) tak w XXI wieku można sortować po czasie zrobienia zdjęcia, po ostatnim dodaniu ale głupiego sortowania po nazwie już nie. Dodatkowo, iCloud kompreesuje do 720p, iCloud Drive przechowuje normalnie. Google Photos to samo. Darmowa przestrzeń = kompresja. Flickr jedynie pozostawia prawidłowe formaty - ale ten nieszczęsny interfejs użytkownika. Masakra. Oczywiście w żadnym nie ma sortowania po nazwie. Dropbox 9EUR/mc/1TB. No kurcze za tyle to mam 2TB w iCloud a 1TB to za darmo we Flickr. Google prawie 50 PLN za 1TB/mc. 
Teraz jestem na etapie synchronizacji w Apple i sprawdzaniu jak to działa - niby w iOS 11 będę mógł moje foldery udostępnić w rodzinie. Ale ludu dajcie mi sortowanie folderów po nazwie. Mogę wykorzystać oprogramowanie firm 3 ale... która z aplikacji ma możliwość połączenia się zarówno z Apple, Google i Flickr :) nie trafiłem jeszcze na taką :(

 

Jedyny plus jaki przemawia nad Apple (co oczywiście testuję) po filtrowanie po osobach, miejscu, nazwie folderu itp.

 

nie bardzo rozumiem. gdzie chcesz sortować foldery? na kompie możesz sortować jak Ci się podoba


Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.


#272 Navaja

Navaja
  • 30 postów

Napisano 03 września 2017 - 21:19

Może ktoś podpowie jak rozwiązać problem z udostępnianiem zdjęć przez iCloud?

Obojetne czy z poziomu telefonu czy z komputera tworząc nowy album i udostępniając go znajmomym nie otrzymują oni informacji o subskrypcji zdjęć. 

W aplikacji Zdjęcia przed adresem każdej z zaproszonych osób widnieje znak zapytania czyli jak rozumiem w momencie kiedy dana osoba zaakceptuje album to powinien on zniknąć? Z tym, że zadne info o nowym udostępnianym albumie do nich nie przychodzi - ani mailem ani nie pojawia się informacja na ikonce Zdjęcia. 

Jeżeli do albumu, który mi ktoś udostępnił dodam moje zdjęcie z poziomu telefonu czy kompa to działa - ale tylko wtedy kiedy nie jestem właścicielem albumu. Również albumy udostępnione przez inne osoby mogę oglądać bez problemu jak i otrzymuje powiadomienia, kiedy pojawiają się w nich nowe zdjęcia.

Albumy udostępnione z poziomu telefonu pojawiają się w iCloudzie gdyż widać je w aktywności aplikacji Zdjęcia na kompie czyli są w chmurze. Tylko dalej nie idą. 

W telefonie "mój strimień zdjęć" wyłączone a "udostępnianie zdjęć" włączone.

Z góry dziękuję za pomoc.



#273 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 03 września 2017 - 21:40

tak osoby musza zaakceptować zaproszenia później będą mogły przeglądać zdjęcia dodawać komentarze

Za trzecim razem trafiłem na kompetentnego konsultanta i wszystko wróciło do normy, pozdrawiam


co poradził ? bo problem był ciekawy

#274 Navaja

Navaja
  • 30 postów

Napisano 03 września 2017 - 21:54

Jasne. Tylko by zaakceptować zaproszenie jeszcze trzeba je otrzymać a iCloud ich nie rozsyła. 

Akurat w tym przypadku problem dotyczy konta mojej córki i ja od niej nie otrzymuje żadnych informacji o nowych albumach. 

Jedyne co przechodzi to zdjęcia, które doda do albumu udostępnionego przeze mnie. 

W telefonie w udostępnianych jest wszystko widoczne: "udost. przez Ciebie", po kiknięciu w zakładkę "ludzie" widnieją tam adresy: mój i brata jako zaproszonych tylko, że zarówno do mnie jak i do niego nie dociera żadna informacja o subskrypcji. 

Wyłączanie i włączanie opcji udostępniania zdjęć nic nie przyniosło. 


Użytkownik Navaja edytował ten post 03 września 2017 - 22:01


#275 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 03 września 2017 - 22:28

@Navaja Proszę nie rozsiewać swojego pytania po różnych wątkach, w tym nieadekwatnych, bo to niezgodne z regulaminem. Dziękuję.

Dubel usunięty.

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych