Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Biblioteka zdjęć iCloud


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
376 odpowiedzi w tym temacie

#176 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 13 września 2016 - 08:23

Dokładnie tak.



#177 inuictus

inuictus
  • 1 023 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 września 2016 - 13:41

Nie będę zakładał nowego tematu więc napiszę tutaj, mam powiedzmy 10 GB zdjęć na telefonie, teraz zmieniam na inny/nowszy i chce te wszystkie zdjęcia "przenieść", jak to najlepiej zrobić? Zaznaczę że nie chcę odtwarzać nowego telefonu z backupu ze wszystkimi danymi, tylko zależy mi na samych zdjęciach (aby były z zachowaniem miejscowości, dat, itd). 


iPhone 12 Pro, MacBook Pro, iPad Air, Apple Watch, AirPods, AppleTV


#178 przelon

przelon
  • 302 postów

Napisano 13 września 2016 - 13:56

Nie będę zakładał nowego tematu więc napiszę tutaj, mam powiedzmy 10 GB zdjęć na telefonie, teraz zmieniam na inny/nowszy i chce te wszystkie zdjęcia "przenieść", jak to najlepiej zrobić? Zaznaczę że nie chcę odtwarzać nowego telefonu z backupu ze wszystkimi danymi, tylko zależy mi na samych zdjęciach (aby były z zachowaniem miejscowości, dat, itd).


Najlepiej włączyć w ustawieniach "Bibliotekę zdjęć" . Wchodzisz w ustawienia icloud. a potem w zdjęcia i biblioteka zdjęć i fotografia zostaje zapisana na koncie icloud .

#179 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 13 września 2016 - 13:57

Jezeli masz włączoną bibliotekę zdjęć iCloud to nic nie musisz robić, zdjęcia same się przeniosą, przy odrobinie szczęścia.



#180 inuictus

inuictus
  • 1 023 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 września 2016 - 14:13

A bablioteka zdjęć nie ma ograniczenia wielkości 5GB? Bo zdjęć/filmików mam więcej. Obecnie mam włączony tylko "mój strumień zdjęć". 


iPhone 12 Pro, MacBook Pro, iPad Air, Apple Watch, AirPods, AppleTV


#181 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 13 września 2016 - 15:02

No to nic ci się nie przeniesie, musiałbyś zgrać zdjęcia na komputer i potem wrzucić na nowy telefon.

A druga sprawa trzymanie wszystkich zdjęć tylko na jednym urządzeniu bez żadnej kopii jest ryzykowne.



#182 inuictus

inuictus
  • 1 023 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 września 2016 - 15:04

Oczywiście tak, wszystkie zdjęcia trzymam w chmurze OneDrive, natomiast chciałbym je przenieść na nowego iPhona z zachowaniem wszystkich danych (miejsce, godzina, itd). 


iPhone 12 Pro, MacBook Pro, iPad Air, Apple Watch, AirPods, AppleTV


#183 cds

cds
  • 37 postów

Napisano 23 września 2016 - 11:03

Rownież mam kilka wątpliwości odnosnie iClouda i zdjęc trzymanych w nich.

Mianowicie mam 3 urządzenia Macbooka iphona oraz ipada.

 

Na Macbooku pokazuje mi inną ilość zdjęć niż na pozostałych urządzeniach. 

 

Na macbooku pokazuje mi: 3047 zdjęc oraz widnieje napis 468 rzeczy tylko na tym macu - czy ktoś wie co to oznacza i jak przenieść te 468 rzeczy na iCloud? 

Na pozostałych urządzeniach oraz po zalogowaniu na iCloud pokazuje mi 2582 (iphone oraz ipad) a na iCloud 2621. Kasowalem jakies duplikaty zdjec wiec ta roznica moze z tego wynikac.

Oczywiście na wszystkich urządzeniach mam włączony zapis zdjęc na iCloud 

Zauwazylem ze nie mam swoich pierwszych zdjec ze starego iphona na urzadzeniach a na macbooku są więc pewnie nie wrzucily sie na iClouda :( tylko teraz nie wiem juz jak to zrobic.

 

Jeszcze jedno pytanie mam czym sie rozni opcja: Zdjęcia od Wszystkie zdjęcia? 

Czy moze ktoś powiedzieć jak to wszystko ustawić aby działało poprawnie? :)



#184 dunker

dunker
  • 6 postów

Napisano 16 października 2016 - 11:35

Witam czy da sie jakoś w prosty sposób prze kopiować lub synchronizować zdjęcia z google-zdjecia do zdjecia w innej chmurze na tej aplowskiej np ?



#185 inuictus

inuictus
  • 1 023 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopada 2016 - 10:19

Takie pytanie, pewnie dla wielu proste :) 

 

Korzystam z "biblioteki zdjęć iCloud" na iPhonie, iPadzie, MacBooku, wszędzie wszystko się synchronizuje, na każdym urządzeniu mam zaznaczoną opcję "pobieraj i pozostaw oryginały", teraz chciałbym wyłączyć trzymanie zdjęć w usłudze iCloud, tylko pozostawić je na wszystkich urządzeniach, a wszystkie następne wysyłać tylko za pośrednictwem "wyślij do mojego strumienia". Czy wystarczy że wyłączę opcję biblioteki zdjęć i włączę mój strumień? Czy zdjęcia nie skasują mi się z żadnego urządzenia? 


iPhone 12 Pro, MacBook Pro, iPad Air, Apple Watch, AirPods, AppleTV


#186 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 15 listopada 2016 - 10:40

Nie skasują, pozostaną tam gdzie są, tylko przestaną się synchronizować.



#187 inuictus

inuictus
  • 1 023 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopada 2016 - 10:44

A wtedy mogę się zalogować na stronie https://www.icloud.com na swoje konto i je tam usunąć? 


iPhone 12 Pro, MacBook Pro, iPad Air, Apple Watch, AirPods, AppleTV


#188 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 15 listopada 2016 - 12:57

Tak, po wyłączeniu biblioteki iCloud na urządzeniach wszystko powinno pozostać na swoim miejscu. Zdjęcia na iCloud też i można się do nich dostać przez www.

Raz tak robiłem i tak właśnie było.



#189 belrum

belrum
  • 336 postów
  • SkądŁodzia

Napisano 24 listopada 2016 - 07:38

Witam,

 

a ma ktoś pomysł na taki problem

 

 

 

image.png

 

Zdjęcia zgrane do biblioteki, ale nie wyświetlają się na komputerze (na iPhonie normalnie). Mogę natomiast eksportować je na biurko.

 

 


Użytkownik belrum edytował ten post 24 listopada 2016 - 07:40

xBOx live - belrum cubegames.com.pl abbe.com.pl

#190 MacBartek

MacBartek
  • 48 postów

Napisano 28 listopada 2016 - 20:38

Witam wszystkich,

przeczytałem uważnie wszystkie posty w tym temacie ponieważ chciałem włączyć u siebie na Macu usługę "Zdjęcia" - przenieść tam wszystkie zdjęcia jakie obecnie mam w Finder'ze i włączyć "iCloud zdjęcia' aby wszystko sie synchronizowało etc, ALE po przeczytaniu wszystkich postów mam poważne wątpliwości?

 

Pytanie: czy wg Was, osób użytkujących zdjęcia iCloud, warto to zrobić - może obecnie problemy wymienione w starszych postach zostały juz rozwiązane przez Apple?

Jeśli jednak nie to co polecacie aby zdjecia zrobione telefonem automatycznie szły "gdzieś" gdzie via www bedzie mozna je oglądać oraz że spokojnie bede mógł je usuwac z iPhona

 

dzieki



#191 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 29 listopada 2016 - 09:32

Moim zdaniem Google Photos jest bardziej dopracowaną i lepszą usługą niż zdjęcia appla.



#192 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 29 listopada 2016 - 17:29

Mam pytanie, mam na MacBooku program Apple Zdjęcia. Poukładałem w nim albumy i zdjęcia.

W momencie gdy próbuję je zsynchronizować poprzez wybór: preferencje => icloud => zaznaczam:

- Biblioteka zdjęć iCloud

- Pobieraj zdjęcia na tego Macka (mam 40GB zdjęć i 89 GB wolnego miejsca na dysku) lub Optymalizuj dysk tego Maca

 

Program po chwili odznacza "Biblioteka zdjęć iCLoud" i nie chce synchronizować :(

 

Wie ktoś może dlaczego? Da się to jakoś naprawić?



#193 MacBartek

MacBartek
  • 48 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 18:21

Moim zdaniem Google Photos jest bardziej dopracowaną i lepszą usługą niż zdjęcia appla.

dzieki, zdecydowałem sie na Flickr'a



#194 WithheldRug

WithheldRug
  • 30 postów

Napisano 01 stycznia 2017 - 14:17

Dlaczego jedynie mogę przeglądać zdjęcia z iCloud z poziomu PC, a z iPhone nie mam dostępu do iCloud? Biblioteka zdjęć iCloud, wyślij do mojego strumienia, udostępnij przez iCloud i prześlij zdjęcia z serii są włączone. 


Użytkownik WithheldRug edytował ten post 01 stycznia 2017 - 14:18


#195 Mordeliuss

Mordeliuss
  • 66 postów
  • SkądRadom

Napisano 04 stycznia 2017 - 10:54

Witajcie mam kilka pytań odnośnie iCloud.

1. Wchodząc w zdjęcia i zjeżdzając na sam dół mam ich jakies 1300 i 50 filmów - podłączyłem telefon do PC i moge ich fizycznie skopiowac tylko 500. Dlaczego tak jest? Gdzie reszta??
2. Czy na icloudzie mma wszystkie swoje zdjęcia te 1300 i 50 filmów? I mogę je pobrać jakoś jednym kliknieciem wszystkie?
3. Czy polecicie jakąś usługę do przechowywania zdjęc? Tak żeby na telefonie móc je kasować po zuploadowaniu. (DROPBOX, ONE DRIVE, Google Drive)?

Mam internet LTE bez limitu chciałbym mieć dostęp do zdjęc ale nie przechowywać ich na telefonie bo mam tylko 16 gb.



#196 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 04 stycznia 2017 - 12:39

3. Google Photos, nieograniczone miejsce i działa bardzo dobrze.



#197 adalek

adalek
  • 2 postów

Napisano 17 stycznia 2017 - 10:06

[CIACH]

 

Twój wpis został usunięty ze względu na zupełny brak poszanowania zasad pisowni w języku polskim, na nieczytelność tekstu oraz niezachowanie kultury w dyskusji. Proszę przeczytać Regulamin i się do niego zastosować, a szczególną uwagę polecam zwrócić na część dotyczącą słów wulgarnych. Dziękuję.

 

//cronopioverde



#198 Andrewka94

Andrewka94
  • 4 postów

Napisano 05 lutego 2017 - 15:36

Witam wszystkich,

przeczytałem uważnie wszystkie posty w tym temacie ponieważ chciałem włączyć u siebie na Macu usługę "Zdjęcia" - przenieść tam wszystkie zdjęcia jakie obecnie mam w Finder'ze i włączyć "iCloud zdjęcia' aby wszystko sie synchronizowało etc, ALE po przeczytaniu wszystkich postów mam poważne wątpliwości?

 

Pytanie: czy wg Was, osób użytkujących zdjęcia iCloud, warto to zrobić - może obecnie problemy wymienione w starszych postach zostały juz rozwiązane przez Apple?

Jeśli jednak nie to co polecacie aby zdjecia zrobione telefonem automatycznie szły "gdzieś" gdzie via www bedzie mozna je oglądać oraz że spokojnie bede mógł je usuwac z iPhona

 

dzieki

Nie wiem co wybrałeś ale: FLICKR, GOOGLE POTOS lub serwer Synology w domu poprzez DS PHOTO.

iCloud to może się jedynie przydać przy jakimś strumieniu zdjęć i tylko do synchronizacji - nie przechowywania.

 

Ja wysyłam do Flickr i Google plus robię sobie zrzut na serwer domowy (który tez back-upuje co 3 miesiące na zewnętrzny dysk).

Nawet wojna nie zniszczy moich wspomnień.:)



#199 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 08 lutego 2017 - 21:02

HEJ!

 

Postanowiłem zsynchronizować swoje 1670 zdjęć z programu Zdjęcia na Macbooku z iCloud, wykupiłem miejsce na serwerze, i od rana pasek postępu stoi. Co zrobić żeby się ruszyło? 



#200 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 08 lutego 2017 - 23:31

po restarcie ruszyło, wpis do skasowania póki co 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych