Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Biblioteka zdjęć iCloud


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
376 odpowiedzi w tym temacie

#276 hoof

hoof
  • 55 postów

Napisano 04 września 2017 - 11:18

nie bardzo rozumiem. gdzie chcesz sortować foldery? na kompie możesz sortować jak Ci się podoba

 

Na telefonie, tablecie. Przez kompa po zalogowaniu się na iCloud foldery również nie można sortować. 

Nie mam ściągniętego programu iCloud. Nie chcę używać jednego kompa. Chcę mieć dostęp do zdjęć z różnych źródeł.


Tak ciekawostka. 62 64GB wgrywam zdjęcie przez przeglądarkę do iCloud/Zdjęcia. Waży ono 1,10 MB. Mam włączoną Bilbiotekę oraz Optymalizację. Ile wynosi na 6s? Ni mniej ni więcej 1,10 MB. Gdzie ta optymalizacja? :)

 

EDIT:
Sprawdziłem zajętość zdjęć. Filmów brak. Na iCloud Biblioteka zajmuje niecałe 9GB na telefonie > 12 GB :D Ta optymalizacja działa chyba w drugą stronę :)

 

EDIT2:
Dużo folderów mam udostępnionych. Ile zajmują one na telefonie? Ano 8,9 MB. Hmmm czyli chyba tutaj jest optymalizacja :)


Użytkownik hoof edytował ten post 04 września 2017 - 11:22


#277 Maurycy69

Maurycy69
  • 53 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 września 2017 - 11:21

 

Tak ciekawostka. 62 64GB wgrywam zdjęcie przez przeglądarkę do iCloud/Zdjęcia. Waży ono 1,10 MB. Mam włączoną Bilbiotekę oraz Optymalizację. Ile wynosi na 6s? Ni mniej ni więcej 1,10 MB. Gdzie ta optymalizacja? :)

 

Wg tego co jest napisane przy opcji optymalizacji, oryginały są usuwane z pamięci dopiero jak zaczyna brakować miejsca w pamięci telefonu


Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.


#278 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 04 września 2017 - 11:50

Optymalizacja nie oznacza że ci zmniejszy pojedyncze zdjęcia tylko że będzie je pobierał w razie potrzeby.

Biblioteka zdjęć generuje sobie miniatury które sporo zajmują dlatego jest zawsze większa niż suma wielkości zdjęć.



#279 hoof

hoof
  • 55 postów

Napisano 04 września 2017 - 11:53

Wg tego co jest napisane przy opcji optymalizacji, oryginały są usuwane z pamięci dopiero jak zaczyna brakować miejsca w pamięci telefonu

 

OK zobaczymy jak będzie. Na tą chwilę jestem zadowolony z tej opcji oby jeszcze w iOS 11 można było to łatwo udostępnić członkom rodziny. Niby będzie można współdzielić przestrzeń ale jak to będzie z biblioteką - poczekam na iOS 11.



#280 kryl4

kryl4
  • 39 postów

Napisano 07 września 2017 - 08:24

Co to znaczy? Powiedział Ci co robisz nie tak czy "kliknął magiczny przycisk" i zadziałało?

Stwierdził jakiś błąd biblioteki. Przez jakąś godzinę nie miałem dostępu do większości usług icloud z informacją, że trwa konserwacja. A potem wszystko zaczęło działać.


  • imrik lubi to

#281 Mirea

Mirea
  • 150 postów
  • SkądNadarzyn, PL

Napisano 07 września 2017 - 11:25

To ja ponawiam pytanie. Wyłączyłem bobliotekę iCloud. Odczekałem miesiąc. Zaakceptowałem informację że wszystkie zdjęcia zostaną usunięte. Najwyraźniej nie zostały bo nadal na każdym z urządzeń mam ponad 1GB danych. To niestety blokuje mi miejsce w IP na ważne dane. Jak się tego pozbyć? Wszystkie zdjęcia przyniosłam sobie do googla i z biblioteki iCloud zdjęć nie chce korzystać. Dziękuję za informację

#282 gregi1

gregi1
  • 352 postów

Napisano 12 września 2017 - 08:21

Jako, że zacząłem bawić się biblioteką zdjęć....

Założenia ... na wszystkich urządzeniach mieć te same galerie zdjęć i zrobiłem tak:

1. Zgrałem z telefonu zdjęcia do obrobienia w ps (kopia też zrobiona na macu). Obrobiłem...

2. Włączyłem na wszystkich urządzeniach synchronizację zdjęć z icloud

3. Na macu w "zdjęciach" stworzyłem nowy album XXXX i dodałem zdjęcia (obrobione w ps)

i teraz pojawił się problem i nie wiem w jaki sposób go obejść aby nie mieć syfu na telefonie...

 

Pytania:

 

1. Otóż na telefonie we "Wszystkich zdjęcia" mam trochę zdjęć podwójnych, bo po zgraniu zdjęć z telefonu, nie usunąłem ich z niego. I moje pytanie jest takie. Czy da radę w jakiś sposób usunąć wszystkie zdjęcia "nieobrobione", a pozostawić tylko te "obrobione", które mam w albumie? Jeśli nie to co sugerujecie? Nie potrzebuje już tych starych zdjęć z przed obróbki na telefonie.

 

2. Dlaczego mamy teoretycznie wszystkie zdjęcia we "wszystkie zdjęcia", a w nowo utworzonym albumie tylko ok. 100, jak na macu miałem ok. 400? Myślicie, że nie wszystko się synchronizowało?


Komputer: MacBook 13" Telefon: Iphone 3G 8GB

#283 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 12 września 2017 - 09:04

Na telefonie wyłącz bibliotekę, usuń wszystkie zdjęcia i włącz ponownie. Pobiorą się tylko te co masz w iCloud.



#284 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 12 września 2017 - 09:08

a wsp. pytania 2 to jaką masz pojemność w icloud ? i w samym IP ?



#285 gregi1

gregi1
  • 352 postów

Napisano 12 września 2017 - 09:19

a wsp. pytania 2 to jaką masz pojemność w icloud ? i w samym IP ?

icloud- 50gb, IP -128

 

ad.1 - dzięki, sprawdzę.


Komputer: MacBook 13" Telefon: Iphone 3G 8GB

#286 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 19 października 2017 - 12:23

Zgłosiłem w Applu błąd dotyczący wysyłania usuniętych zdjęć. Zapierali się że wszystko jest w porządku i zamknęli zgłoszenie. W iOS 11 wygląda na to że to poprawili, zdjęcia usunięte z iPhona nie są wysyłane do iCloud, chyba że gdzieś pod maską ale kto ich tam wie.



#287 Bartek Rybak

Bartek Rybak
  • 3 postów

Napisano 25 października 2017 - 09:34

Witam. Ja natomiast mam taki problem. Na iPhonie zdjęcia zajmują mi 300mb. Oczywiście optymalizowane do icloud. Na iPadzie zajmują 2,5 GB.

Może ktoś poratować ?

Pozdrawiam

#288 Maurycy69

Maurycy69
  • 53 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 października 2017 - 11:59

Witam. Ja natomiast mam taki problem. Na iPhonie zdjęcia zajmują mi 300mb. Oczywiście optymalizowane do icloud. Na iPadzie zajmują 2,5 GB.

Może ktoś poratować ?

Pozdrawiam

 

Witam,

pewnie na iPhone masz włączone optymalizowanie dysku a na iPadzie nie


Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.


#289 Bartek Rybak

Bartek Rybak
  • 3 postów

Napisano 25 października 2017 - 15:31

Witam,
pewnie na iPhone masz włączone optymalizowanie dysku a na iPadzie nie


W obu urządzeniach ta funkcja jest odpalona.

#290 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 26 października 2017 - 09:17

Zdjęcia są optymalizowane dopiero gdy zaczyna brakować miejsca.



#291 MichAelis

MichAelis
  • 98 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 października 2017 - 22:33

Mam ipada i phona, zdjecia lataly miedzy nimi bez problemu. Kupilem nowego iphona i odtworzylem go. Zdjecia miedzy nowym iphonem a ipadem mie chca sie przesylac, stary iphone nadal dziala i zdjecia wskakuja w sekunde na niego. Wszystkie ustawienie icloud mam takie same na trzech urzadzeniach. Co dalej?
(Nieważne czy zdjecie ejst zrobione na ipadzie czy nowym iphonie, zdjecie nie przesyla sie. Ze starego iphona przechodzi na ipad i na odwrot, a z nowego iP juz nie)

Użytkownik MichAelis edytował ten post 26 października 2017 - 22:35


#292 sportpoz1

sportpoz1
  • 161 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 listopada 2017 - 07:53

Robiłem ostatnio małe testy. Okazuje się, że optymalizacja zdjęć działa świetnie. I wcale nie powinniśmy zawracać sobie tym głowy niepotrzebnie.

Mam kolegę, który posiada 15.000 zdjęć w iCloud (80 GB) i iPhona 64 GB. W telefonie zdjęcia zajmują mu około 6,5 GB. Nie ma problemu by miał dostęp do jakiegokolwiek z nich. Wszystkie dostępne są od razu (często nawet nie da się zauważyć kiedy zdjęcie pobiera się do pamięci telefonu).

Mało tego - od 2 lat używam iPada. Niedawno zauważyłem, że znacznie przybyło mi wolnego miejsca - około 6 GB. Okazało się, że system zoptymalizował bibliotekę. Podejrzewam że dzieje się tak samoistnie. Co jakiś czas archiwizowane są oryginały zdjęć z urządzeń, by nie zajmowały miejsca. Świetna sprawa.



#293 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 13 listopada 2017 - 09:37

Google Photos ma to lepiej rozwiązane bo zdjęcia na telefonie nie zajmują tam nic.



#294 Maurycy69

Maurycy69
  • 53 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 listopada 2017 - 09:52

Robiłem ostatnio małe testy. Okazuje się, że optymalizacja zdjęć działa świetnie. I wcale nie powinniśmy zawracać sobie tym głowy niepotrzebnie.

Mam kolegę, który posiada 15.000 zdjęć w iCloud (80 GB) i iPhona 64 GB. W telefonie zdjęcia zajmują mu około 6,5 GB. Nie ma problemu by miał dostęp do jakiegokolwiek z nich. Wszystkie dostępne są od razu (często nawet nie da się zauważyć kiedy zdjęcie pobiera się do pamięci telefonu).

Mało tego - od 2 lat używam iPada. Niedawno zauważyłem, że znacznie przybyło mi wolnego miejsca - około 6 GB. Okazało się, że system zoptymalizował bibliotekę. Podejrzewam że dzieje się tak samoistnie. Co jakiś czas archiwizowane są oryginały zdjęć z urządzeń, by nie zajmowały miejsca. Świetna sprawa.

 

nic odkrywczego, masz to wszystko napisane w opisie funkcji optymalizacji dysku. dopiero po dwóch latach zauważyłeś? :D

 

FPx5hoG.png


Użytkownik Maurycy69 edytował ten post 13 listopada 2017 - 09:55

Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.


#295 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 13 listopada 2017 - 10:16

Google Photos ma to lepiej rozwiązane bo zdjęcia na telefonie nie zajmują tam nic.

 

Tak zupełnie nic? 0 bajtów? To jak obejrzysz zdjęcia bez dostępu do sieci?  :)



#296 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 13 listopada 2017 - 11:59

Tak zupełnie nic? 0 bajtów? To jak obejrzysz zdjęcia bez dostępu do sieci?  :)

 

Nie ma się co śmiać. Tak to działa. Jak w aplikacji Zdjęcia Google użyje się funkcji "zwolnij miejsce" czyli usunie kopie zdjęć z telefonu - to nie obejrzy...

Widok albumów wygląda wtedy tak (wyłączona sieć):

 

BBWZqHG.png


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 13 listopada 2017 - 12:01

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#297 Maurycy69

Maurycy69
  • 53 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 listopada 2017 - 12:57

Nie ma się co śmiać. Tak to działa. Jak w aplikacji Zdjęcia Google użyje się funkcji "zwolnij miejsce" czyli usunie kopie zdjęć z telefonu - to nie obejrzy...

Widok albumów wygląda wtedy tak (wyłączona sieć):

 

 

 

no to nie wiem czy to takie fajne. icloud zachowuje miniaturki które zajmują bardzo mało, ale ogólnie widać co jest na zdjęciu nawet offline, po prostu są pomniejszone i mocno skompresowane. dla porównania daje screeny:

 

całe zdjęcie offline:

https://i.imgur.com/Va6lohK.png

 

przybliżenie offline:

https://i.imgur.com/tyLRfKT.png

 

przybliżenie po przejściu w online i zaciągnięciu oryginału z chmury:

https://i.imgur.com/3uP3dkZ.png

 

 

Bez powiększania nie widać nawet różnicy na ekranie telefonu 


Użytkownik Maurycy69 edytował ten post 13 listopada 2017 - 12:59

Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.


#298 sportpoz1

sportpoz1
  • 161 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 listopada 2017 - 13:05

nic odkrywczego, masz to wszystko napisane w opisie funkcji optymalizacji dysku. dopiero po dwóch latach zauważyłeś? :D

 

FPx5hoG.png

 

Żebyś wiedział. Wcześniej trzymałem oryginały zdjęć w iCloud i telefonie. Po wąłczeniu tego z telefonu zwolniło mi się ponad 10 GB



#299 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 13 listopada 2017 - 13:06

no to nie wiem czy to takie fajne. icloud zachowuje miniaturki które zajmują bardzo mało, ale ogólnie widać co jest na zdjęciu nawet offline, po prostu są pomniejszone i mocno skompresowane. dla porównania daje screeny:

 

Bez powiększania nie widać nawet różnicy na ekranie telefonu 

 

To jest różnica w działaniu tych usług. Co kto woli. Ja nie twierdzę, że iCloud/Google jest lepsze czy gorsze. Działają inaczej. Napisałem tylko, że w usłudze Google Photos można całkowicie (do zera) usunąć zdjęcia z telefonu i pozostaną w sieci nieruszone. Nie mówię, że ma to jakiś większy sens, tylko, że można. Można je potem normalnie przeglądać, gdy mamy połączenie z siecią.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 13 listopada 2017 - 13:11

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#300 Papla72

Papla72
  • 26 postów
  • SkądMilanówek

Napisano 20 grudnia 2017 - 14:31

Prośba o pomoc.

Narozrabiałem nieco w iCloud. Mam tam część zdjęć, druga większość jest na iPhone a biblioteka na Mac jest pusta.

Teraz chciałbym to wyczyścić czyli:

- skasować wszystko z iCloud nie usuwając z iPhone, 

następnie

- uruchomić (pusty) iCloud aby przegrały się wszystkie zdjęcia i filmy z iPhone (nic poz tym nie chce mieć na iCloud),

następnie

- włączyć iCloud na Mac, aby wszystkie zdjęcia z iCloud wgrały się do biblioteki na Mac

Nie będę tłumaczył czemu taki dziwaczny sposób :-) Szkoda Waszego czasu ;-)

 

Z góry dziękuję za pomoc,

Piotr






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych