Komentarze Gregory Usuń wszystkie komentarze

Aplikacja mObywatel z informacjami dotyczącymi koronawirusa

@hoof Oczywiście cała ta aplikacja jest z kartonu i dykty, a jej projektant powinien trafić do kopalni uranu — ale taki link akurat ma sens, przynajmniej wiadomo, że prowadzi do oficjalnych informacji, a nie jakiś foliarskich bredni.

W iOS 14 użytkownicy będą prawdopodobnie mogli zmienić domyślne aplikacje na inne

@semek Bo tu chodzi o to, żebyś kupił po jednym iPadzie dla każdego członka rodziny, a nie wydziwiał z kontami :)

Zakrzywiony iMac Pro - ciekawa, choć niepraktyczna wizja

Brak możliwości zmiany kąta ekranu, brak możliwości przesunięcia klawiatury... Aż mi się zimno z przerażenia zrobiło, jak sobie wyobraziłem, że autor tego projektu mógłby zacząć realizować swoje pomysły w rzeczywistości.

Apple Pay dostępne w usłudze Curve

@KOLeC78 Ja mam 6s, to w sumie to samo, co SE, tylko w innej obudowie. Nie wybieraj Ustawienia > Wallet i Apple Pay, tylko Ustawienia > Touch ID i kod, tam masz ustawienia Touch ID, przewiń w dół, pod etykietą „Pozwalaj na dostęp przy zablokowanym ekranie” powinien być Wallet, włącz go. U mnie to się wyłączyło po update do iOS 13 i Apple Pay nie pojawiało się po przyłożeniu telefonu do terminala. Włączyłem i od tej pory działa.

Apple Pay dostępne w usłudze Curve

@KOLeC78 Wybierz Ustawienia > Touch ID i kod, a potem upewnij się, że Wallet jest włączony.

Przeglądarka Microsoft Edge dla Maca już w testowej wersji beta

@arius Żeby zainstalować Microsoft AutoUpdate.app, który będzie się po cichu automatycznie uruchamiał i ściągał uaktualnienia.

Prawdopodobnie wyciekły nazwy tegorocznych iPhone'ów

@lupusrex Nie zgadzam się. „Wyciekły prawdopodobne nazwy” oznacza, że coś na pewno wyciekło i prawdopodobnie są to nazwy. „Prawdopodobnie wyciekły nazwy” oznacza, że chyba jakieś nazwy wyciekły — ale do końca nie wiadomo, czy rzeczywiście wyciekły, czy ktoś np. spreparował dokument z tymi nazwami w Photoshopie. Według mnie tytuł artykułu jest OK.

Mapy Google z nową funkcją ułatwiającą korzystanie z komunikacji miejskiej

@shaggy8921 Google Maps pokazuje położenie autobusów? Jak, gdzie, jak mam to włączyć? TramBus niestety już nie działa, ja używam apki AutobusyWarszawa, https://apps.apple.com/pl/app/autobusy-warszawa/id1225064029?l=pl, jest trochę siermiężna, ale to obecnie chyba jedyna aplikacja, która pokazuje położenie autobusów w Warszawie na podstawie GPS.

„Podróżowanie” po miastach w mapach Apple w iOS 13

@Paulus77 10 lat? Też lubię takie szalone, optymistyczne wizje, ale bez przesady… W ciągu 10 lat, to zaczną być może pojawiać się pierwsze miasta z Europy zachodniej. Polska — no, jakieś 25 lat, optymistycznie przyjmując. Bardzo optymistycznie.

mBank rusza z pilotażowym programem weryfikacji behawioralnej - Digital Fingerprints

„Swój akces do programu pilotażowego można już dzisiaj zgłosić przez stronę mBanku” — gdzie? Nie widzę.

Jennifer Bailey o przyszłości Apple Pay

@Paulus77 Jak Ty to robisz? Ja używam Apple Pay na zegarku od pierwszego dnia wprowadzenia tej usługi w Polsce, praktycznie codziennie. I nikt mnie o nic nie pyta, nie ma oklasków, szampana, czerwonego dywanu — nic nie ma, nikt nie zwraca na to uwagi. „Gotówka czy karta?” „Karta.” Piii. Raz, dosłownie jeden raz, w lokalnej Żabce, miła pani z podejrzanie wschodnim akcentem powiedziała, że to takie fajne, bo portfela można zapomnieć, ale zegarka się nie zapomni. Ale ona ogólnie zawsze zagaduje do każdego klienta.

iOS 12 na starszych sprzętach przetestowany

Zawsze się zastanawiam, czego w tych pomiarach brakuje. Bo różnica paru setnych części sekundy nie powinna być zauważalna, a jednak iPhone 5s (uprzedzając: instalacja na czysto, wyzerowany) pod iOS 11 był dla mnie prawie nieużywalny, i przesadzam tu tylko odrobinę. Aplikacja Wiadomości czasem otwierała się bardzo długo, po stuknięciu w pole tekstowe klawiatura pojawiała się dopiero po chwili… Po przejściu na iOS 12 jest duży skok, podstawowe apki systemowe działają płynnie. Może to kwestia zarządzania pamięcią? Może suchy benchmark typu „otworzę Wiadomości po świeżym uruchomieniu systemu, zmierzę czas, super, 0,9 sekundy, gotowe” nie oddaje sytuacji, gdy telefonu się normalnie używa i wielokrotnie otwiera różne aplikacje, którymi system musi jakoś zarządzać? Nie wiem. Wiem jedno: różnica jest widoczna gołym okiem.

Co do „oszustwa Apple”, to przecież to nie jest tak, że gdzieś tam siedzi złośliwy Tim Cook, śmieje się upiornie i każe programistom dodawać pętle opóźniające najstarsze modele, a tych, którzy nie chcą, okłada batem i zmusza do biegania nocami nago wokół tego nowego okrągłego budynku Apple, aż padną z wycieńczenia :) To raczej jest tak, że w dobie coraz szybszych procesorów nikogo nie obchodzi optymalizacja kodu, jakieś bezsensownie zagnieżdżone pętle, jakieś błędy, przecież poprawianie tego kosztuje zarówno czas, jak i pieniądze (każdą zmianę trzeba jeszcze przetestować…), czyli oznacza wydawanie kasy na coś, co dotyczy tylko malejącej grupy użytkowników tych najstarszych urządzeń. Zrobiła się jednak drobna afera, to w końcu przejrzeli kod, złapali się za głowy („ej, Girish, chodź popatrz jak to Rajesh spie***lił!”), po czym popoprawiali wiele ignorowanych wcześniej wpadek i system śmiga :)

iOS 12 na starszych sprzętach przetestowany

@mayron Nikt. Nie da się, tam jest 32-bitowy procesor, a iOS 12 wymaga procesora 64-bitowego.

Safari 12 dla macOS Sierra i High Sierra dostępne

@KOLeC78 No tak, uBlock Origin się wyłączył, więc go włączyłem w preferencjach - i działa.

System iOS 12 oficjalnie dostępny

@studentmibm U mnie działa.

Aż 48% właścicieli iPhone'ów myśli o zmianie smartfona

@MacCieply Na 5s powód do przesiadki pojawia się po instalacji iOS 11 i znika po instalacji iOS 12 ;)

Windows 95 dla Maca - to nie (całkiem) żart

@Michał Białkowski Dla mnie przesiadka z Atari TT z systemem MagiC na Power Maca 8500 to był pod tym względem downgrade. Nieporównywalnie szybszy procesor, mnóstwo RAM-u, lepsza grafika, wszystko super - ale chwila, gdzie jest multitasking? ;)

Pierwszy jailbreak dla Apple Watcha

@Maciek_pyp Ja robiłem jailbreaka po to, żeby w ogóle móc używać iPhone'a w Polsce, bez tego był simlock na AT&T :)

Mapy Apple z informacjami o transporcie publicznym w kolejnych miejscach

Nawet niepoprawny optymizm powinien mieć jakieś realistyczne granice… :) Ja optymistycznie powiem tak: Warszawa za 15 lat, Kraków - nigdy.

Klawiatura Moje ING – bank ułatwia płatności mobilne

#ocieplaniewizerunkuing :)

„Tuż za rogiem”, to Apple Pay się czai w PKO BP i w Inteligo – jasno zapowiedzieli wprowadzenie w ciągu paru miesięcy. A w tym smutnym trzecioligowcu ING, to przecież sami przyznali, że na razie nie planują wprowadzać. Później zmienili narrację na „przyglądamy się”, żeby ładniej brzmiało.

Apple Pay w PKO BP w trzecim kwartale tego roku

@KotBehemot500+ Inteligo będzie razem z PKO BP.

iOS 12 - lista kompatybilnych urządzeń

@Artek Mojave nie obsługuje wielu komputerów, na których działa High Sierra, odpadł np. mój iMac z 2011 roku – i cała masa innych.

Apple może tworzyć swój odpowiednik Street View

@semek „wszystkie pipidówki w Polsce” Obstawiam rok 2137, dwa lata po premierze polskiej Siri.