Komentarze Szemot Usuń wszystkie komentarze

Tylko 2 - 3 miliony iPhone'ów X może być dostępnych w dniu premiery

ok super, dzięki :-) Czyli w czystej teorii jak PEOPay robi apke na iPhony to bede mógł w ten sposób płacić bez używania ApplePay? No to super. Ale no tak.... tylko od iPhona 7 bo przecież 6S ma za kiepskie bebechy na NFC :-D

Apple Pay w Polsce? Coś jest na rzeczy, ale Siri raczej o tym nie wie

Dobrze, że nie ruski bo wtedy wiadomo, że konspira :P

Tylko 2 - 3 miliony iPhone'ów X może być dostępnych w dniu premiery

Aaa myślałem, że to część tego projektora punktów. No ok ale to on jest szerokokątny? I pewnie nic tu się nie zmieniło i mimo wciąz 7 MPX mamy wielkośc piksela na poziomie 1qm.

Swoją drogą kto by to wiedział jak nie Ty ;-) W betach było odniesienie do tego, że Apple ma uwolnić jakoś NFC w iPhonie ale nie wiadomo było czy na inne aplikacje (prędzej to) lub do wymiany plików. Miesiąc temu wyszło iOS11 i świat o tym milczy. Wiesz coś o tym?

Tylko 2 - 3 miliony iPhone'ów X może być dostępnych w dniu premiery

W sumie szkoda, że ta kamera TrueDepth to oddzielny czujnik anie wmontowane w przednia kamerę. Bo dzięki temu dałoby to jej przy okazji świetne parametry i nie dość, że zwiększyliby matryce to daliby pewnie OIS żeby dobrze rozpoznawało otoczenie a także byłaby bardziej szerokokątna czyli same plusy dla jej głównego wykorzystania czyli po prostu selfie. A tak to najprawdopodobniej jest to dokładnie ta sama kamera co w 7Plus bez żadnej ewolucji nawet.

Apple Pay w Polsce? Coś jest na rzeczy, ale Siri raczej o tym nie wie

Na Wikipedii Polska widnieje już w krajach pretendujących do wdrożenia ApplePay.

Jak ja pytam Siri i AP to mi odpowiada, że musze mieć skonfigurowany Wallet....

Apple rozważa kupno kliniki medycznej?

Czyli teraz Apple Care obejmie stłuczenia iPhona i kolana? ;-)

A tak na serio. Widzę że kupując klinikę onkologiczna Apple serio chce być przygotowanym na wprowadzenie bezprzewodowego QI.

Apple ma zaspokoić tegoroczny popyt na iPhone'y X

Ale to poniekąd jedno i to samo źródło z tymi 35 mln ;-) Stawiam na 1. Skoro Apple iało niby problemy z komponentem 3D to moga złozyć wiekszośc smartfona i dołozyć do niego ta część i wtedy moc przerobowa jest duża. Zastanawiam sie jakim cudem się wyrabali w przypadku iPhonów które w pierwszy weekend schodziły w liczbie 12mln sztuk ;-)

Apple ma zaspokoić tegoroczny popyt na iPhone'y X

To była po prostu pierwsza partia. Teraz produkują 400 000 tygodniowo. Co w sumie nadal jest mało.

Niezwykle ważne trzecie publiczne bety iOS 11.1 i tvOS 11.1

I w czym one takie niezwykle ważne. Że nie zamulają?

Apple ma zapłacić trollowi patentowemu 439 milionów dolarów

A gdzie tam trolling?

Ale co tu dogadywać. ja nie wymieniam w tym momencie opinii tylko dyskutuje o faktach. Wiem oczywiście, że sa idioci co przyjmują do siebie tylko fakty które im sprzyjają ale na szczęście idiotą nie jesteś. Trol to trol niezależnie od tego co o nich sądzisz i czy zgadzasz się z definicją czy też nie. Ale ona jest, nie ja ją stworzyłem ani Ty ale ta obowiązuje.

Nie zaszkodziłaby. Appple, Samsung, MS czy Google przestaliby patentować rzeczy których nigdy nie mają zamiaru robić. Bo albo będzie zakaz patentowania pewnych rzeczy albo jeśli nie wykorzystają patentu przez jakiś czas to przestanie on obowiązywać. Ale co maja na tym stracić? Czy Apple kogokolwiek pozwał za trywialny patent? No nie. patent na zaokrąglone rogi to tak na prawde patent na wzór uzytkowy. Jesli BMW czy Nike znajdzie kopie swojego rozwiązania to skarżą. Apple tez to zrobiło, rozprawe wygrało a Samsung się nawet do tego przyznał. A zważywszy najbardziej na ostatnie mozna chyba uznać, że sprawa zakończona. A slide to unlock? To nie samo miźnięcie palcem. To cała interakcja, to także przesunięcie by odebrac połączenie itp. Żadne korpo któe nie jest trolem na nowych przepisach by nie ucierpiało. Tym bardziej niezrozumiałe dla mnie czemu Trump wstrzymał prace legislacyjne skoro to służy ochronie jego rodzimych firm na które tak stawia oficjalnie.

Apple ma zapłacić trollowi patentowemu 439 milionów dolarów

" jest normalnym procesem inwestycyjnym - jak np. kupuje nieruchomość - wynajmuję ją, zarabiam - ktoś mi nie płaci pozywam go do sądu." - tak jak kupujesz kamienice z lokatorami podwyższając im czyns 6scio krotnie żeby ich wywalić ;-)

Nie za bardzo rozumiesz ich działalność. Są różni, jedni skrupulatnie sprawdzają czy dany smartfon może wykorzystywać jakis patent jakiejś firmy gdy ta nawet o tym nie wie i Apple czy inna firma też. Po czym kupują patent i od razu skarżą. Inną opcją jest, że wiedzą, że od jakiejś firmy licencjonują patent. Kupują więc patent od danej firmy czy całą firmę i zmieniają warunki użytkowania patentu biorąc zamiast centa od urządzenia to żądają dolara. I widząc, że patent licencjonowany jest przez krzaka to ich nie obchodzi. Jak widzą, że jest to Apple, MS, Samsung itp to robią wszystko by patent zdobyć.

Nie wiem co wyrok w s Wisconsin ma do rzeczy.

Mój post dotyczył komentarza do Twojego zdania. Czemu pejoratywnie nazywa się troli patentowych? No dlatego, że są pejoratywnie postrzegani. Podobnie jak złodzieje są źle postrzegani albo komornicy. Mimo, że komornik wykonuje tylko swoją sprawę to jest postrzegany źle. Pytanie powinieneś zadać raczej czemu Apple mimo, ze nie est trolem patentowym to za takiego jest postrzegane ;-)

Pierwsze iPhone'y X opuściły fabryki Foxconnu

Na podstawie postów nastawionych na robienie gównoburzy. nie tylko w tym wątku.

Pierwsze iPhone'y X opuściły fabryki Foxconnu

Tu jet rozszerzenie tej informacji, że może pierwsza partia taka wyszła ale Foxconn produkować będzie tygodniowo 400 000 sztuk http://www.patentlyapple.com/patently-apple/2017/10/apple-reportedly-begins-shipping-iphone-x-to-stores-with-foxconn-production-now-up-to-400000-units-per-week.html

Pierwsze iPhone'y X opuściły fabryki Foxconnu

A kto powiedział, że stawiają pod ścianą? Póki co to wszystko plotki. Nie wiemy na ile zgodne z prawdą. Jakoś IP7 nie iał problemu z dostepnością.

Pierwsze iPhone'y X opuściły fabryki Foxconnu

Jak na razie to Twoje jestestwo tu jest gównoburzą więc trochę kiepski masz dobór słów.

Apple ma zapłacić trollowi patentowemu 439 milionów dolarów

Ale na tym polega przedstawianie troli patentowych. nikt ich nie lubi dlatego zawsze przedstawiani są w złym swietle. Innych świateł dla nich nie ma. USA jeszcze nie doszło do obiektywności i nie wiadomo czy dojdzie. Obama chciał zmiany prawa patentowego utrudniając trolom życie. Jak wiadomo taki proces nie trwa rok tylko długie lata. Trump ma trochę inne zdanie na ten temat i dotychczasowe starania poszły w pizdu i trole dalej działają i dalej działać będą.

A czemu nazywają trolem kogoś z kim Apple przegrywa a nie Appla. Bo VirnetX z definicji jest trolem patentowym a Apple nie.

"Gdzie jest granica między ochroną swej własności intelektualnej a trollowaniem?" - w przyczynie posiadania patentu. Czy do ochrony produktów czy do zarobku. Apple, Google, MS robi to dla ochrony, Samsung różnie a VornetX dla kasy.

Apple ma zapłacić trollowi patentowemu 439 milionów dolarów

Przykry to jest brak wiedzy komentujących. Autor nazwał VirnetX trolem bo z definicji jest trolem. Nie ma tu więc subiektywnej oceny tylko nazywanie sprawy po imieniu. Virnet nie wyyśliło patentu który wykorzystywany jest przez FaceTime a jedynie kupiło go tylko i wyłącznie po to żeby skarżyć Appla i inne firmy. Tak, bo przez lata swojej działalności firma skupia się na skupowaniu patentów i skarżenia także Microsoft, Sisco i innych.

Apple ma zapłacić trollowi patentowemu 439 milionów dolarów

Skoro VirnetX pasuje do definicji trola patentowego a Apple nie to chyba czas przemodelować świat na taki bliższy rzeczywistości. A co do prostokąta to nie ma nic złego w zabezpieczaniu sie przed złodziejami. Samsung się o tym przekonał i zapłacił.

Apple ma zapłacić trollowi patentowemu 439 milionów dolarów

Chyba nie za bardzo rozumiesz o czym piszesz. "Poza tym, "trolle" to określenie z automatu pejoratywne, dlaczego ich tak określać ?." - no bo tak się okresla troli patentowych. Zobacz jaka jest definicja i powiedz mi czy VirnetX nie wpasowuje się w ta definicję i znajdź mi proszę jeden przypadek gdzie Apple się wpasowuje. VirnetX może nie jest typowym 100% trolem ale takim 80%.

Niezwykle ważne trzecie publiczne bety iOS 11.1 i tvOS 11.1

Dziura jest załatana. To, zenie chcesz zaktualizować to Twój problem i zmartwienie. Skoro jak sam napisałeś nie masz zamiaru aktualizować to zastanów sie do kogo masz pretensje. Łatka załatana. Od Ciebie zależy czy będziesz to miał załatane czy nie.

Przyjęcie iOS 11

No niestety. Ale masz zawsze GooglePhotos czy inne. Może to rozwiąże problemy.

Przyjęcie iOS 11

Działa z muzyka i filmami. Zdjęcia chyba też ale nie dam się tu pociąć ;-) Ale spróbuj w ten sam sposób. https://imagazine.pl/2013/05/04/dodawanie-muzyki-do-iphonea-bez-pelnej-synchronizacji-z-itunes/

Przyjęcie iOS 11

AFPS dał ok 4GB wolnego miejsca iPhonowi w wersji 256GB. Kolejne 4GB zyskał przez to, że system dla siebie rezerwuje teraz nieco mniej miejsca. Ja w swoim IP6+ 128GB też mam łącznie ok 4GB więcej wolnego miejsca i wartość ta z nowymi aktualizacjami minimalnie się zwiększała. Lepsza optymalizacja kodu zapewne wychodzi w małych łatkch. AFPS daje podwójną korzyść bo sam system plików szybciej wykonuje działania na plikach ale i sam system jest nieco lepiej zoptymalizowany zajmując mniej (mimo, że IPSW wciąż tyle samo). Mniejszy system to mniej MB do czytania więc sumarycznie działa szybciej.

Przyjęcie iOS 11

Te z nie każdy dostaje a jak dostaje to często od pół roku nieaktualne. Samsung tu jest wzorowy nawet na budżetowcach ale Samsung to nie wszystko.

Przyjęcie iOS 11

Przywrócić do ustawień fabrycznych możesz. iOS 10.3.3 oraz 11.01 nie jest przypisywany już od ok 10 dni. Więc się nie cofniesz a sama instalacja ponowne tego samego systemu się nie powiedzie. Więc uważaj bo Eminem albo coś źle zobaczył na stronie albo jest na niej błąd. nie ma rozróżnienia na urządzenia. Jeśli Apple kończy przypisywanie danej wersji iOS to dla KAŻDEGO iUrządzenia. Nie ściągaj więc i nic nie rób z IPSW. I uważaj bo jak tylko się połączysz z Wi-Fi to będzie Ci ściągał w tle najnowszy system proponując jego szybka instalacje. Kiedyś niechcący możesz kliknąć ok jeśli wyskoczy komunikat więc miej się na baczności. Ja się mam bo dla mnie iOS 11 na 6+ to smartfon do wyrzucenia do kosza.