Przez moje ręce przeszło wiele etui pochodzących od różnych producentów. Można je podzielić na dwie grupy. Pierwsza to taka o której chciałem jak najszybciej zapomnieć a druga charakteryzowała się m.in eleganckim wyglądem, wysoką jakością wykonania czy też użytymi materiałami. Do tej ostatniej grupy zaliczam obudowę firmy Reveal.

Ideą amerykańskiej firmy Reveal jest tworzenie eleganckich akcesoriów z wykorzystaniem ekologicznych materiałów.

alt text

Opisywany przeze mnie model "Fusion" został wykonany z wysokiej jakości skóry oraz kawałków drewna znajdujących się na jego bocznych krawędziach. Wewnętrzną część obudowy została pokryta miłym w dotyku materiałem, posiadającym subtelne wzorki. Dodatkowo producent zamontował specjalną ramkę, w której umieszczamy nasze urządzenie. Została ona wykonana jakby z gumowego plastiku, dzięki czemu sprawia wrażenie dobrze chroniącej przed zarysowaniami nasz telefon. iPhone został osłonięty po bokach, jednak dostęp do przycisków jest bardzo wygodny, dzięki specjalnym wycięciom. Natomiast górna oraz dolna krawędź telefonu nie posiada "ścianek". Bardzo fajnym rozwiązaniem jest wycięcie otworu w przedniej klapce, dzięki czemu możemy prowadzić rozmowę gdy jest ona zamknięta (szkoda, że nie ma sposobu na odebranie przychodzącego połączenia). Producent postanowił zamontować magnes w kawałku drewna, dzięki czemu ekran telefonu jest ciągle chroniony. Szkoda, że inni producenci tego typu etui nie stosują takiego rozwiązania. Warto wspomnieć o tym iż kupując ten case przyczyniamy się do sadzenia drzew. Przy każdym sprzedanym egzemplarzu, firma sadzi jedno drzewo. Do wyprodukowania etui oraz opakowania zostały wykorzystane przyjazne środowisku materiały. Wielki plus dla firmy za jej pozytywne środowiskowe działania.

alt text

Etui Reveal Fusion testowałem przez trzy tygodnie i muszę przyznać, że idealnie spełnia swoje zadania. Telefon jest dobrze chroniony, dzięki czemu możemy go bez zmartwień włożyć m.in do torebki, plecaka. Dodatkowo bardzo pewnie leży w ręku co może uchronić iPhone'a przed wyślizgnięciem się z ręki. Firma w swoim portfelu posiada obudowy do iPhone 4/4s/5/5s/6/6+ oraz do iPadów Mini/Air, które zostały wykonane m.in z drewna bambusowego, fellemy.

Jeżeli szukacie etui wykonanego z najwyższą starannością, który będzie dobrze chronił Wasze urządzenia to powinniście sięgnąć po etui firmy Reveal. Dodatkowo przyczynicie się do zasadzenia nowego drzewa.