Od kilku lat krążą plotki o tym, że Apple ma wyeliminować ze swoich urządzeń fizyczny przycisk Home, który od początku świetnie sprawdza się zarówno w iPhonie jak i w iPadzie. Jak donosi serwis DigiTimes, Apple pracuje nad rozwiązaniem pozwalającym na wbudowanie czujnika TouchID w wyświetlacz smartfona. Jeśli okazałoby się to prawdą, a prace zakończyłyby się sukcesem, to śmiało można powiedzieć, że rozwiązanie to zaimplementowane zostałoby także w iPadzie.

Tajwański serwis poinformował w poniedziałek, że pracuje nad integracją czujnika biometrycznego z wyświetlaczem urządzenia. Prace polegają na stworzeniu układu, który jednocześnie odpowiadałby za rozpoznawanie linii papilarnych oraz działanie panelu dotykowego. Takie rozwiązanie pozwoliłoby na stworzenie iPhone'a, którego projekt nie uwzględniałby przycisku Home. Cały przedni panel smartfona mógłby zagospodarowany zostać przez wyświetlacz. Taką wizję smartfona z logotypem nadgryzionego jabłka przedstawił niedawno Martin Hajek.

alt text

alt text

W 2012 roku Apple przejęło firmę AuthenTec, która ówcześnie zajmowała się bezpieczeństwem urządzeń mobilnych i rozwiązaniami sieciowymi. W swoim portfolio firma posiadała m.in. wiele rozwiązań dotyczących potwierdzania wiarygodności użytkownika za pomocą odcisku jego palca. W 2013 roku zaowocowało to implementacją czujnika biometrycznego w iPhonie 5S. Urządzenia firmy Apple to jedyne, w których tego typu czujnik wbudowany jest w fizyczny przycisk.

Poniedziałkowe plotki z Dalekiego Wschodu sugerują, że Apple chce w większym stopniu samodzielnie zająć się rozwojem różnego rodzaju procesorów. Poza kilkoma projektami wykorzystanych w iPhone'ach i iPadach procesorów serii A, firma z Cupertino pracować ma także nad wspomnianym już układem, który jednocześnie sterowałby czujnikiem biometrycznym i panelem dotykowym.

Nawet jeśli plotki okazałyby się prawdziwe, to mało prawdopodobne jest, aby to rozwiązanie zastosowanie znalazło w kolejnej generacji iPhone'ów, których premiera planowana jest na jesień tego roku.

Źródło: AppleInsider za DigiTimies

Grafika: ComputerBild


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.