Za tydzień zacznę korzystać z Apple Music, przynajmniej przez chwilę. Usługa ta może wygrać tylko jednym biblioteką, jeśli tego nie zrobi to niestety 7,99 Euro spożytkuje u konkurencji i trochę jeszcze zostanie w kieszeni.

Obecnie za dostęp do muzyki płacę na 4 sposoby. Po pierwsze za iTunes Match gdzie mam swoją starą bibliotekę zgraną z płyt CD, po drugie za wybrane albumy z iTunes, po trzecie na vinylach, których słucham od niedawna i wreszcie opłacam co miesiąc Spotify.

Ze Spotify korzystam najczęściej, ponieważ tam mam największy wybór i zapewnia mi dość szeroki miks zwłaszcza w trakcie jazdy. Poza tym mogę z niego korzystać nie tylko na iPhonie, ale też na Parrot Asteroid w samochodzie, na głośniku Bose Soundtouch w biurze i Sonos Play:5 w domu, wszędzie z wygodnym dostępem do moich playlist.

Rezygnując z Spotify na rzecz Apple Music, będę musiał w Bose przesiąść się na AirPlay. W Sonosie puszczać muzykę via iPhone, w samochodzie również przez Bluetootha lub AUX. Jedyną nadzieją jest to, że będę mógł tworzyć wygodne playlisty, które będą mieszać treści z iTunes Match i Apple Music, moją bibliotekę kawałków, których nigdzie nie znajdę z najnowszymi hitami i szybko przełączać się na dedykowane stacje radiowe.

Najważniejsze jest pytanie, czy w Apple Music znajdzie się wszystko co dziś oferuje iTunes Store z Beatlesami, Kultem, Andrusem, Queen etc.. Ze wszystkimi nowościami również tymi z rynku polskiego.. Jeśli tak, plus do tego będę mógł swobodnie dorzucać braki via iTunes Match, to Apple ma kolejne pieniądze ode mnie.

W innym wypadku na testach się skończy i będę czekał na dalszy rozwój ekosystemu Spotify. Dziś Spotify mam praktycznie wszędzie, łącznie z telewizorami i jeszcze wygodnie mogę utwory udostępniać znajomym. Nie wierzę aby Apple Music przyciągnął szybko Androidowców, zwłaszcza w Polsce.

Czekam na prezent urodzinowy od Apple’a, wszak usługa startuje 30 czerwca.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 15.11.2019