iPad dla jednych jest tylko kanapowym urządzeniem, dla innych podstawowym narzędziem pracy. Właśnie dla tych drugich Knomo stworzyło torbę-organizer KNOMAD MINI.

Knomo to firma z Londynu specjalizująca się w torbach i pokrowcach z półki premium głównie dla produktów Apple. W jej ofercie znajdziemy świetne skórzane torby damskie z dedykowaną przestrzenią na MacBooka lub iPada, ale także męskie miejskie plecaki, czy torby.

alt text

Jednym z elementów, który ma sprawić, że produkty Knomo są wyjątkowe jest Knomo ID. Każda torba ma swój własny numer seryjny wyraźnie zaznaczony. Nabywca może go zarejestrować na stronie internetowej. W przypadku zagubienia naszej torby, znalazca może ją odesłać do firmy Knomo, a oni już zwrócą ją nam. Niestety wątpię by procedura zadziałała w naszym społeczeństwie, ale w gruncie rzeczy warto wierzyć w zwyczajną ludzką uczciwość.

KNOMAD MINI nie jest typowym pokrowcem dla iPada Mini, nie jest też torbą. To właśnie organizer, czyli taka swoista torba w torbie. Możemy nosić go podpachą, czy w ręku ale najlepszym rozwiązaniem jest wrzucenie go do większej torby. W środku zmieści nam się iPad, także w smart coverze lub innym pokrowcu, notes, kieszonkowy kalendarz, powerbank, wizytówki, karty lojalnościowe, słuchawki, ładowarka, pendrive. Generalnie cała niezbędna drobnica przy pracy biurowej, pobycie na uczelni, czy innej tego typu działalności.

alt text

alt text

KNOMAD MINI jest idealny do transportu iPada, właśnie gołego bez żadnych pokrowców. Ostatnio w komentarzach do recenzji BookBooka zarzucano, mi że iPhone wolę gołego, a iPada jednak ubieram w obudowy. KNOMAD sprawdza się w obu przypadkach.

alt text

alt text

Wersja, którą ja sprawdzałem wykonana jest materiałowa, w kolorze oliwkowym. Na stronie producenta możemy ją nabyć za 45 funtów. Natomiast w ofercie, są też inne kolory oraz wariant skórzany za 79 funtów. Skórzane wersje powinny bardziej przypaść do gustu kobietom, zwłaszcza w wersji żółtej, czerwonej i różowej.

alt text

alt text

Obok wykonania, podoba mi się w tym organizerze, mnogość kieszonek. Nie musimy ich wszystkich wykorzystać, ale są w tak różnych formatach, że powinniśmy wpasować te przedmioty, które potrzebujemy mieć pod ręką. To takie nasze małe przenośnie biurko, które możemy rozłożyć na dowolnym stole. iPad oraz wszystkie akcesoria w jednym miejscu, bez grzebania w torbie, czy plecaku.

alt text

Odnosząc się jeszcze do BookBooka, to trzeba powiedzieć sobie jasno, że BookBook jest kosztownym, gadżetem, będącym pewną ozdobą(w zależności od gustu). Natomiast KNOMAD MINI to praktyczny organizer z dedykowaną kieszenią na iPada. Gdy BookBook kosztuje 299 złotych, to KNOMAD MINI kupimy za 45 funtów, czyli około 250 złotych. Podoba mi się pomysł, wykończenie, oraz warianty kolorystyczne.