Wraz z zakupem iPada, a później Kindle Touch praktycznie nie mam styku z papierowymi książkami. Papier i książki mają swój urok. Dzięki Twelve South możemy przekształcić nasze iUrządzenia w książki.

Od kilku dni sprawdzam pokrowce BookBook dla iPada mini oraz iPhone’a 6 Plus. O tym drugim napiszę więcej w przyszłości, ponieważ na razie nie mam jeszcze wyrobionego finalnego zdania, za to już po paru chwilach obcowania z wersją dla iPada jestem wskazać jej plusy i minusy.

alt text

Sam porzuciłem iPada, ale mają go moi bliscy jako typowe kanapowe urządzenie. Zapakowałem więc mini w BookBooka od Twelve South. Samo wkładanie urządzenia - przynajmniej wtedy, gdy pokrowiec jest nowy - nie należy do najłatwiejszych. Należy to jednak upatrywać jako zaletę. Miejsce, w którym umieszczamy iPada jest po prostu bardzo dobrze spasowane.

alt text

Slot w, który wkładamy iPada w BookBooku jest w połowie odpinany, co pozwala na wykonanie zdjęć tylną kamerą oraz wykorzystanie pokrowca, jako podstawki.

alt text

BookBook dla iPada nie jest szczególnie wygodnym i praktycznym pokrowcem w codziennym użytkowaniu. Dość sztywna okładka, zmusza do pewnych kompromisów przy trzymaniu iPada na kolanach. W przeciwieństwie do smartcovera i innych pokrowców tablet Apple nie jest też automatycznie usypiany po zamknięciu, co jest dla mnie sporą wadą.

alt text

Tylko to wszystko wybacza się temu futerałowi, gdy go dotykamy i mamy okazję z niego korzystać. BookBook jest po pierwsze niezwykle dobrze wykonany, wręcz perfekcyjnie. Twórcy zadbali o detale, nic nigdzie nie odstaje, wszystko jest spasowane. Do tego wykorzystano bardzo wysokiej jakości skórę, która pachnie i przywodzi na myśl najlepiej wydane książki. Okładka jest też stylizowana na lekko podstarzałą co dodaje niesamowitego klimatu.

W BookBooku nie liczy się praktyczność - liczy się styl i jakość. Kupujemy ten pokrowiec dla doświadczeń, powiedzmy sobie nawet szczerze pewnego „szpanu”. To wygląd i wykonanie grają tutaj pierwsze skrzypce. Wszystko inne jest drugorzędne, nawet cena wynosząca 299 złotych.

alt text

Ja jestem w BookBooku zauroczony, podobnie wszyscy inni, którzy widzieli go na żywo na iPadzie. Choć nie zawsze jest wygodny, to jednocześnie zapewnia odpowiednią ochronę tabletowi oraz niepowtarzalny wygląd.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na akcesoria marki BASEUS.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: baseus819 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

10% kupon ważny jest do 25 sierpnia 2019