Firma Truffol, o której miałem okazję pisać wcześniej ma w swojej ofercie stację ładujące jednocześnie wiele urządzeń poprzez port USB, hub USB oraz "dwustronny" pendrive. Poniżej krótka recenzja tych produktów.

truffol seven box

truffol seven usb

Pierwszy z nich Truffol Seven to hub USB oraz zasilacz w jednym. Po podłączniu go do komputera oraz zasilania mamy cztery dodatkowe porty USB 3.0 oraz trzy porty USB, o napięciu 5V i natężeniu 2.4A, więc poradzą sobie z naładowaniem większości naszychurządzeń. Te do zasilania oznaczone są znaczkiem błyskawicy. Porty USB 3.0 klasycznie są w kolorze niebieskim. Urządzenie bardzo fajne i łądnie zaprojektowane. Całość wykonana jest z matalu w kolorze czarnym.

truffol seven cable

truffol seven front

Niestety by móc ładować urządzenia potrzeba podpiąć wcześniej wspomniany kabel zasilający co zrobi troche bałaganu na/przy biurku, ale jeżeli potrzebujemy takiego huba to zapewne już bałagan i moc kabli na tym biurku jest ;).

truffol seven usb

Truffol Seven kosztuje $37.99 Link do produktu

Truffol Station truffol station box

Drugi produkt: Truffol Station to moim zdaniem o wiele bardziej przydatny produkt. To po prostu stacja do łądowania sprzętów poprzez porty USB. Po prostu podpinamy do prądu i z jednego gniazdka możemy ładować do pięciu urządzeń. Trzy porty mają natężenie 1A czyli tyle ile potrzebuje np iPhone. Pozostałe dwa mają natężenie 2,4 ampera i będą odpowiednie dla np iPada. Całość opakowana jest w metalową podstawę z gąbką od spodu by stacja nie ślizgała się tylko stałą tam gdzie ma stać. Wierzch i boi urzadzenia to drewnopodobny plastik w wygrawerowanym logo Truffol oraz oznaczeniami portów USB. Całość tak bardzo przypomina drewno, że orentuję się, że to plastik dopiero po popukaniu w jego powierzchnię. Urzadzenie wygląda bardzo porządnie. z tyłu jest jeden przycisk, który służy do uruchamiania stacji. Kiedy jest włączona porty USB są lekko podświetlone w kolorze niebieskim co przydaje się gdy chcemy coś do niego podłączyć po ciemku.

Truffol station front

truffol station back

Same porty USB są bardzo małe. Dzurki zrobione są jakby pod kable Apple. wtyczka USB wchodzi nieco do środka. Inny kabel o grubszej otulinie już nie wszedł tak głęboko i czasem przerywał ładowanie bo nie był po prostu dostatecznie głęboko wsadzony. Możliwe, że starsze wtyczki Apple również nie będą wchodzić do końca z racji swojej grubości. Po za tą wadą urządzenie jest świetne. W moim przypadku sprawdza się bo mam więcej urządzeń do ładowania w pokoju niż kontaktów. Eliminacja ładowarek jednym urządzeniem też lepiej i schludniej wygląda, niż kilka podpiętych do przełużacza.

truffol station cable

Truffol Station występuje jeszcze w kolorze ciemniejszego drewna. Kosztuje $39.99 i tak jak Seven nie posiada wtyczki na polskie gniazdka, potrzebna jest przejściówka. Link do produktu

Truffol Dual

truffol dual box

Truffol Dual to malutki pendrive który można podłączyć zarówno do komputera poprzez port USB 3.0 oraz do smartfona. Pendrive ma kształt nieco przedłużonej gołej metalowej wtyczki usb która z drugiej strony jest lekko wyprofilowana i zakończona portem microsub, który z kolei jest zakryty przezroczystą zatyczką.

truffol dual

truffol dual

W malutkim pudełku mamy jeszcze malutki łańcuszek, który możemy przewlec przez pendrive'a oraz zatyczkę by jej nie zgubić a pendrive do czegoś przyczepić.

truffol dual

truffol dual usb macbook

Testowany przezemnie model ma 16 GB. Jego cena to $19,99. Swietne rozwiązanie dla posiadaczy telefonów ze złączem microUSB. Przydało by się coś takiego ale z Lightning :). Linkt do produktu