Od dawna szukałem ładowarki o stosunkowo wysokiej mocy oraz dużej ilości portów, która sprawdziłaby się zarówno w domu jak i w podróży. Ostatnio w moje ręce wpadł produkt oferowany przez firmę Cubenest.

Mowa o ładowarce Cubenest S5D0 opartej o azotek galu - GaN. Cechują się ona trzema portami USB-C (140W, 100W oraz 100W) oraz dwoma złączami USB-A o maksymalnej mocy 60W. Dodatkowo na jej przedniej części umieszczono mały ekran LCD prezentujący aktualną moc transferowaną do podłączonych urządzeń.

W momencie, gdy do zasilacza podłączonych jest pięć urządzeń to maksymalna moc na poszczególnych portach prezentuje się następująco - 65W, 30W, 20W, 12W oraz 12W.

W zestawie oprócz zasilacza znajduje się metrowy kabel USB-C 240W, stojak pod ładowarkę oraz 1,5-metrowy kabel zasilający. Waga samej ładowarki to 269 gram a jej wymiary to 85 x 80 x 31 mm. W przypadku wspomnianego wyżej stojaka to 60 x 60 x 32.5 mm.

Akcesorium to cechuje się różnego rodzaju zabezpieczeniami przed zwarciem, wysoką temperaturą czy przepięciem oraz wsparciem dla wielu technologi ładowania, między innymi PD3.1, PD3.0, QC4.0+ czy QC3.0.

Na przestrzeni ostatnich tygodni nie napotkałem żadnych problemów z tym urządzeniem a także nie miałem problemów z jego nagrzewaniem. Warto wspomnieć, że w momencie podłączenia dodatkowych kabli nie następują odcięcie zasilania w innych portach tak jak ma to miejsce w przypadku innych ładowarek.

Ładowarka Cubenest S5D0 to wydatek 479,90 zł i można ją kupić między innymi na stronie producenta.

W ofercie firmy znajdują się również kostki zasilające, które zapewniają nam dodatkowe wejścia oraz dwa porty USB (A i C). Na uwagę zasługuje Cubenest PowerCube cechujący się możliwością zmiany wtyczki, dzięki czemu kostka ta będzie idealnym akcesoriom podczas licznych podróży po świecie.

W zestawie dostępne są cztery końcowi - US/JP, EU, UK oraz AUS/CN.

Wspomniane urządzenie pozwala nam podłączyć do prądu jednocześnie cztery urządzenia (poprzez standardowe porty zasilania) a także dwa urządzenia ładowane przez USB. Maksymalna moc to 3680W a w przypadku portów USB to 20W.

Wspominany Cubenest PowerCube to wydatek 124,90. W ofercie dostępne są również wersje w różnych wariantach kolorystycznych, wersje rozbudowywalne oraz akcesoria cechujące się długim kablem zasilającym.