Jeżeli w Waszym domu zainstalowane są rolety okienne to dobrze by było sterować nimi z aplikacji Dom. Pozwoliłoby to nie tylko wygodnie je otwierać i zamykać, ale także zautomatyzować te czynności.

W zależności od pory dnia, pozycji słońca, temperatury, obecności domowników, ruchu w środku czy przed domem, możemy stworzyć automatyzacje, które jeszcze bardziej uproszczą nam życie oraz zwiększą bezpieczeństwo nasze i naszego domu.

Dla mnie jest to element tak istotny, że obok kilku kamer to właśnie sterowniki rolet były pierwszymi, które zainstalowałem w swoim domu jeszcze na etapie budowy.

Moduł Mobilus C-MR BT HK jest trochę większy od jednych z najmniejszych tego typu urządzeń na rynku, czyli Shelly 2.5...

Mobilus

...jednak bez problemu mieści się w standardowych puszkach

Mobilus C-MR BT HK

Sama instalacja modułu jest dziecinnie prosta. Po wyjęciu sprzętu z pudełka wystarczy podłączyć napięcie i w aplikacji Dom dodać akcesorium za pomocą kodu QR umieszczonego na samym module

Mobilus kod QR

Z racji tego, że mam u siebie 23 okna z roletami, wziąłem kawałek przewodu i skonfigurowałem wszystkie moduły, a następnie gdy wszystkim nadałem nazwy i przypisałem do pomieszczeń przystąpiłem do instalacji ich w puszkach

Mobilus C-MR BT HK

Przy tej ilości rolet ręczne zamykanie, otwieranie, sprawdzanie byłoby karkołomnym zadaniem. Teraz dosłownie jednym kliknięciem mogę wydać komendę dla dowolnej ilości rolet lub dla wszystkich na raz.

Mobilus C-MR BT HK rolety

Jednak największą siłą i zaletą inteligentnego domu są automatyzacje. Na razie mam tylko dwie, uzależnione od pory dnia, ale w przyszłości będę mógł tworzyć kolejne, które będą sterować roletami w zależności od np. nasłonecznienia czy temperatury i być może jeszcze innych czynników. Oczywiście do tego będę potrzebował kolejnych urządzeń, które będą przekazywać odpowiednia dane do systemu. To na na podstawie tych danych tworzone będą odpowiednie warunki.

Mobilus rolety

Moduły Mobilus C-MR BT HK dostępne są w naszym sklepie

HomeKit - Inteligentny Dom krok po kroku - spis treści: