Redaktorzy portalu DigiTimes, którzy powołują się na swoje źródła twierdzą, że Apple może wyprzedzić HP i zostać najpopularniejszym producentem komputerów All in One.

Ma to być spowodowane prezentacją nowych komputerów iMac oraz problemami z dostawami czipów. Osoby zaznajomione z tematem twierdzą, że zawirowania z dostawami najbardziej dotykają tańsze urządzenia. Część z producentów już wstrzymała produkcję komputerów, a w przypadku Apple plany produkcyjne są niemal nienaruszone. Dostawcy skupiają się na dostawach podzespołów dla droższych sprzętów.

Według analityków Digital Research w czwartym kwartale 2020 roku HP było najpopularniejszym producentem komputerów typu All in One. Łącznie firma sprzedała ponad 925 tysięcy takich sprzętów. Na drugim miejscu uplasowało się Apple ze sprzedażą na poziomie 860 tysięcy sztuk. Trzecia lokata podium przypadło Lenovo (731 tysięcy). Część analiz wskazuje, że już w pierwszym kwartale tego roku Apple zostało najpopularniejszym producentem komputerów All in One.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Apple przewiduje problemy w dostawach iPadów i komputerów Mac. Ma to być spowodowane ogromnym popytem na te urządzenia, przy ograniczonych dostawach procesorów.

Źródło: MacRumors