Oprah Winfrey, jedna z najbardziej znanych amerykańskich prezenterek telewizyjnych, zaangażowana jest w kilka różnych projektów powstających na potrzeby Apple TV+. Dwa lata temu ujawniono, iż jednym z nich jest serial dokumentalny, nad którym pracuje wspólnie z księciem Harrym. Niedawno dość niespodziewanie zapowiedziała ona, że produkcja ta pojawi się w katalogu wspomnianej usługi jeszcze w tym miesiącu.

Tematem przewodnim wspomnianego serialu, którego oficjalny tytuł nie został jeszcze ujawniony, ma być zdrowie psychiczne. Wśród poruszanych w nim tematów znajdziemy m.in. naukowe odkrycia i badania związane z tą dziedziną medycyny, historie ludzi zmagających się z chorobami psychicznymi oraz sposoby na dbanie o własną kondycję psychiczną. W pracę nad serialem oprócz księcia Harry'ego, Winfrey i Apple zaangażowany był też znany amerykański psychiatra Bruce D. Perry.

Według pierwotnych założeń premiera serialu miała odbyć się jesienią 2020 roku, jednak wydarzenia związane z prywatnym życiem księcia Harry'ego oraz pandemia COVID-19 i związane z nią obostrzenia doprowadziły do opóźnień w produkcji. Oprah Winfrey zdradziła jednak podczas swojego ostatniego wywiadu w The Drew Barrymore Show, że serial jest już gotowy i pojawi się w Apple TV+ jeszcze przed końcem maja. Nie ujawniła ona jednak ani tytułu ani dokładnej daty premiery.

Źródło: Apple Insider