W październiku ubiegłego roku Apple nawiązało współpracę z Jonem Stewartem, amerykańskim dziennikarzem i komikiem znanym przede wszystkim z programu „The Daily Show", którego był gospodarzem przez 16 lat. Wczoraj zapowiedziano oficjalnie, że jego pierwszy program stworzony na potrzeby Apple TV+ zadebiutuje w katalogu tej usługi jesienią bieżącego roku.

„The Problem with Jon Stewart", bo taki tytuł ma nosić wspomniana produkcja, ma być programem publicystycznym koncentrującym się na bieżących sprawach i ważnych wydarzeniach ze świata. Każdy odcinek ma trwać godzinę i być poświęcony w całości jednemu tematowi. Jon Stewart będzie zarówno prowadzącym jak i jednym z producentów programu. W produkcję zaangażowani są też m.in. były prezes HBO Richard Plepler, Brinda Adhikari („CBS Evening News"), Chelsea Devantez (m.in. „Bless This Mess" i „The Gong Show") oraz Lorrie Baranek (m.in. „MTV Unplugged" i „The President Show").

Apple zapowiedziało też, że programowi „The Problem with Jon Stewart" będzie towarzyszył oficjalny podcast, rozwijający poruszane w nim tematy i kontynuujący rozpoczęte tam dyskusje. Będzie to już trzecia produkcja z Apple TV+ posiadająca swój oficjalny podcast. Poprzednie dwie to „For All Mankind" i zapowiedziany niedawno serial dokumentalny „The Line".

Jak na razie Apple nie podało dokładnej daty premiery programu „The Problem with Jon Stewart". Wiadomo jedynie, że odbędzie się ona jesienią. Wszystko wskazuje też na to, że nie będzie to jedyny program wyprodukowany na potrzeby Apple TV+ przez Jona Stewarta i należącą do niego wytwórnię Busboy Productions. Firma Apple podpisała z nimi bowiem kontrakt, w ramach którego będzie jako pierwsza informowana o nowych projektach i będzie miała pierwszeństwo przy ich zakupie.

Źródło: Apple