Apple ujawniło wczoraj informacje na temat nowego projektu powstającego na potrzeby Apple TV+, zatytułowanego „The Line". Będzie on obejmować serial dokumentalny i powiązany z nim podcast.

Zarówno serial jak i podcast będą opowiadać historię Eddiego Gallaghera - byłego oficera amerykańskiej marynarki wojennej, który w 2018 roku został oskarżony przez swoich podwładnych o zbrodnie wojenne. Zarzuty obejmowały m.in. strzelanie do cywilów z broni snajperskiej oraz zamordowanie siedemnastoletniego jeńca i pozowanie do zdjęć z jego zwłokami. Ostatecznie został skazany tylko za zdjęcia, jednak w 2019 roku ułaskawił go prezydent Donald Trump.

Obie produkcje będą pokazywać tą samą historię z różnych perspektyw i w różnych formach. Znajdziemy w nich wywiady m.in. z samym Gallagherem, jego rodziną oraz jego byłymi podwładnymi. Serial „The Line" ma pojawić się w Apple TV+ jesienią tego roku. Pierwsze dwa odcinki powiązanego z nim podcastu miały swoją premierę już dziś, jednak Apple nie udostępniło ich oficjalnie w Polsce. Można je jednak dodać samemu do aplikacji Podcasty wybierając w zakładce biblioteka opcję „Dodaj podcast z URL" i wpisując adres https://rss.art19.com/the-line.

Źródła: Apple, 9to5Mac