Apple ogłosiło dziś oficjalne wsparcie usługi Find My dla akcesoriów innych producentów. Jednak muszą one być objęte certyfikatem MFi. Funkcja ta działa w systemie iOS/iPadOS 14.3 oraz macOS 11.1.

Dzięki ogromnej ilości sprzętów Apple dostępnych na całym świecie, możliwe było stworzenie sieci pozwalającej na lokalizowanie różnych urządzeń kompatybilnych z usługą Find My. Wśród pierwszych akcesoriów ze wsparciem znajdą się produkty firm Belkin, Chipolo i VanMoof. Są to między innymi słuchawki SOUNDFORM Freedom czy elektryczne rowery S3 oraz X3. Trafią one do sprzedaży już w przyszłym tygodniu.

Zgubione akcesoria, które dostępne są w aplikacji Lokalizator można zlokalizować na mapie, odtworzyć dźwięk umożliwiający ich odnalezienie, zablokować czy zostawić wiadomość, która wyświetli się u osoby, która ją znajdzie.

W przypadku wprowadzenie urządzenia w tryb utraty można zablokować możliwość jego ponownego sparowania z innym telefonem czy włączyć powiadomienie o aktualnym statusie urządzenia.

Apple udostępniło również nową aplikację, umożliwiającą testowanie integracji smart produktów z systemowym programem Lokalizator. Mowa o ‌Find My‌ Certification Assistant. Przeznaczona jest ona dla producentów akcesoriów. Mogą oni testować między innymi wykrywanie produktów, łączność, wysyłanie komunikatów dźwiękowych, kwestie związane z zasilanie, informacjami czy oprogramowaniem.

W tym miejscu pojawia się jednak pytanie dotyczące mitycznego lokalizatora Apple. Część osób twierdzi, że wprowadzenie wspomnianego wyżej programu wyklucza możliwość pojawienie się AirTaga. Osobiście twierdzę, że istnieje jednak szansa na to, że amerykański producent zaprezentuje nowe akcesorium.

Natomiast możliwość wyszukiwania produktów innych producentów uatrakcyjni jedynie korzystanie z Find My, co przełoży się na większe zainteresowanie wśród użytkowników sprzętu Apple, a być może skłoni innych ludzi do zrobienia pierwszego kroku ku temu ekosystemowi.

Źródło: Apple