Francuski serwis iPhoneSoft opublikował dzisiaj doniesienia na temat nowych funkcji, które pojawią się w systemie iOS 15. Pojawiły się także informacje na temat przyszłych modeli iPhone’ów i komputerów Mac.

W nowym systemie dedykowanym dla iPhone’ów zmienić ma się między innymi centrum sterowania. Ma ono być podobne do tego, które zaimplementowane zostało w systemie macOS BigSur. Co więcej, ma się ono pojawić dopiero w czwartej albo piątek wersji beta tego systemu.

Drugą nowością ma być API, które pozwoli aplikacjom firm trzecich na korzystanie zarówno z Touch ID, jak i Face ID co sugerować może, że dotychczasowe pogłoski dotyczące zaimplementowania w nowych modelach iPhone’ów obu systemów do uwierzytelniania biometrycznego mogą okazać się prawdziwe.

Czytnik linii papilarnych ma być zintegrowany w wyświetlaczem, co oznacza, że jego wymiana w nieautoryzowanym serwisie nie będzie możliwa, a wykorzystanie nieoryginalnych części sprawi, że Touch ID nie będzie działać.

W raporcie wspomniano także o tym, że nowy system oferować będzie pełne wsparcie dla lokalizatorów AirTags. Co więcej, iPhone’y 13 serii Pro dostępne mają być z pamięcią masową o pojemności 1 TB.

W przypadku komputerów Mac nowością ma być implementacja technologii Face ID. Ma być ona dostępna w 14 i 16-calowych MacBookach Pro oraz nowych iMacach.

Źródło: MacRumors za iPhoneSoft