W piątek, 16 października rozpoczęła się przedsprzedaż iPhone’ów 12 i 12 Pro, a tydzień później pierwsze egzemplarze tych urządzeń trafiły do swoich właścicieli. Przez ostatnie siedem dni opublikowanych zostało wiele informacji na temat tych smartfonów oraz dedykowanych dla nich akcesoriów.

W poniedziałek pojawiła się informacja o tym, że według wewnętrznej dokumentacji firmy Apple osoby korzystające z dwóch kart SIM w nowych modelach iPhonów nie będą miały dostępu do sieci 5G. W przypadku dwóch aktywnych numerów maksymalną siecią, które będzie osiągalna ma być 4G LTE. Podobno ograniczenie to jest spowodowane przez aktualnie dostępne oprogramowanie i ten problem ma zostać rozwiązany wraz z pojawieniem się nowszej wersji systemu. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku.

W środę w dokumentacji chińskiej agencji TENAA odnaleziono informacje na temat specyfikacji technicznej iPhone’a 12 Pro Max. Zgodnie z tymi dokumentami, najdroższy z nowych modeli iPhone’ów wyposażony jest w 6 GB pamięci RAM, a jego bateria ma pojemność 3687 mAh. Warto też przypomnieć, że według informacji pochodzących z brazylijskiej agencji telekomunikacyjnej ANATEL wynika, że iPhone 12‌ mini posiada baterię o pojemność 2227 mAh , a iPhone 12‌ wyposażony jest w baterię o pojemności 2815 mAh.

Ciekawa jest też informacja na temat testu zużycia energii podczas pracy w sieci 5G, który przeprowadzili redaktorzy serwisu Tom’s Guide. Z przeprowadzonych testów wynika, że sieć 5G skraca o około 20 procent czas pracy na baterii. Jest to jeden z powodów wprowadzenia przez Apple trybu smart data, który zarządza sieciami - wyłącza on sieć 5G, gdy ta nie jest potrzebna. Dla przykładu, gdy użytkownik pobiera muzykę przy zablokowanym ekranie, wtedy iPhone używa sieci 5G. Warto przy tej okazji dodać, że użytkownicy nowych modeli iPhone’ów mają możliwość pobierania aktualizacji systemu iOS za pośrednictwem sieci 5G. Aby możliwe było pobranie aktualizacji systemu przez sieć komórkową należy w ustawieniach systemu odnaleźć zakładkę Sieć komórkowa, następnie w sekcji Opcje danych kom. włączyć tryb Allow More Data on 5G (zezwalaj na więcej danych w 5G). W starszych modelach smartfonów Apple pobieranie aktualizacji systemu za pośrednictwem sieci komórkowej nie jest i nie będzie możliwe.

W Sieci pojawiły się także filmy przedstawiające demontaż iPhone’ów 12 i 12 Pro. Tańszy z nowych modeli został rozłożony na części, a niektóre z nich porównane zostały ze swoimi odpowiednikami z iPhone’a 11. Płyta główna w najnowszym smartfonie ma kształt „L” i w dodatku jest dłuższa niż w przypadku poprzedniej generacji. Potwierdzona została także pojemność baterii. Dla porównania iPhone 11 ma baterię o pojemności 3110 mAh, ale deklarowany czas pracy obu smartfonów jest tak sam. Było to możliwe do osiągnięcia dzięki usprawnionemu procesowi zarządzania energią, który wdrożony został w procesorze A14. W przypadku modelu Pro różnicą jest dodatkowe złącze na płycie głównej, do którego podłączony jest skaner LiDAR. Co ciekawe, w obu urządzeniach zastosowana taką samą baterię o pojemności 2815 mAh. W oficjalnej specyfikacji technicznej tych smartfonów przeczytać można, iż oferują one taki sam czas pracy na baterii.

Na koniec łyżka dziegciu. Wraz z nowymi telefonami, Apple wprowadziło do sprzedaży skórzany portfel, ładowarkę MagSafe oraz silikonowe etui. Okazuje się, że pojedyczne sztuki tego ostatniego akcesorium są wadliwe. W sieci pojawiają się doniesienia o tym, że niektórzy klienci otrzymali silikonowe etui Apple z wadą fabryczną. Nie zostały w nich wycięte otwory na głośniki. Apple oczywiście będzie wymieniało takie akcesoria na wolne od wad.

Co więcej, użytkownicy zegarków Apple Watch SE zgłaszają problemy związane z przegrzewaniem się ich zegarków. Twierdzą oni, że podczas normalnego użytkowania urządzenia nagrzewa się ono do takiej temperatury, że powodują oparzenia nadgarstka. Co ciekawe, wszystkie zgłoszenia pochodzą z Korei Południowej. Posty z takimi informacjami opublikowało między 10 a 19 października sześciu pochodzących z Korei Południowej. We wszystkich tych przypadkach problemy pojawiły się w ciągu kilku dni od rozpoczęcia korzystania ze smartwatcha. Przegrzanie następuje zarówno podczas ładowania urządzenia jak i podczas noszenia go na nadgarstku. Co więcej, wszystkie zegarki uszkodzone są w podobnym miejscu.