Użytkownicy zegarków Apple Watch SE zgłaszają problemy związane z przegrzewaniem się ich zegarków. Twierdzą oni, że podczas normalnego użytkowania urządzenia nagrzewa się ono do takiej temperatury, że powodują oparzenia nadgarstka. Co ciekawe, wszystkie zgłoszenia pochodzą z Korei Południowej.

Informacje opisane wyżej pojawiły się w serwisie Reddit. Kilku użytkowników twierdzi, że ze względu na wysoką temperaturę ich zegarki uszkodziły się lub spowodowały oparzenia.

Posty z takimi informacjami opublikowało między 10 a 19 października sześciu pochodzących z Korei Południowej. We wszystkich tych przypadkach problemy pojawiły się w ciągu kilku dni od rozpoczęcia korzystania ze smartwatcha. Przegrzanie następuje zarówno podczas ładowania urządzenia jak i podczas noszenia go na nadgarstku. Co więcej, wszystkie zegarki uszkodzone są w podobnym miejscu. W starszych modelach tych zegarków w tym miejscu znajdują się złącza ekranu, zlokalizowane między silnikiem haptycznym, a koronką.

Wydaje się, że jest to problem związany z wadliwą partią, która trafiła na południowokoreański rynek, ponieważ w mediach społecznościowych nie pojawiło się do tej pory więcej doniesień na ten temat.

Źródło: AppleInsider