Podczas ubiegłotygodniowej prezentacji, inaugurującej tegoroczną konferencję WWDC, Apple zapowiedziało przejście na procesory ARM w komputerach Mac. Warto przypomnieć, że zaprezentowano Maca mini z procesorem A12Z, tym samym, który znajduje się w najnowszej generacji iPadów Pro.

Dziś pierwsi deweloperzy otrzymali takie właśnie komputery w celu testowania swoich aplikacji na nowej platformie. Wśród nich znalazł się Radek Pietruszewski, jeden z twórców aplikacji Nozbe.

Według rekordów w bazie Geekbench, Mac mini z procesorem A12Z osiągnął 811 i 2781 punktów, odpowiednio w testach jedno i wielowątkowych. Dla porównania, iPad Pro z tym samym układem osiąga 1118 i 4625 punktów.

Mac mini arm

Warto podkreślić, że aplikacja Geekbench działa na nowym Macu mini za pośrednictwem narzędzia Rosseta 2, służącego do uruchamiania aplikacji dla architektury Intel na nowej platformie, co może mieć wpływ na obniżenie wyników. Zrzut ekranu sugeruje też, że Apple prawdopodobnie obniżyło nieco taktowanie procesora A12Z do 2,4GHz z 2,5GHz w iPadach Pro, a w testach wykorzystywane są tylko cztery rdzenie procesora. Czip A12Z wyposażony jest w osiem rdzeni.

Źródło: MacRumors


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.