A24 to niezależna amerykańska wytwórnia filmowa i telewizyjna, znana m.in. za sprawą takich filmów jak „Moonlight", „The Lighthouse" i „Hereditary". W 2018 rozpoczęła ona współpracę z Apple, w ramach której miała zacząć produkować treści na potrzeby Apple TV+. Jak donosi The Hollywood Reporter, A24 rozpoczęło właśnie pracę nad kolejnym filmem, który będziemy mogli obejrzeć za pośrednictwem tej usługi.

„Sharper", bo taki tytuł będzie nosić wspomniana produkcja, będzie opowiadać o perypetiach oszustki, która obrała sobie za cel elity finansowe Manhattanu. W postać tę wcieli się Julianne Moore, znana m.in. z filmów „Godziny", „Motyl Still Alice", „Carrie" i „Igrzyska Śmierci". Co ciekawe, jest to już drugi projekt powstający na potrzeby Apple TV+, w którym ma ona zagrać główną rolę. Pierwszym jest serial „Historia Lisey" na podstawie powieści Stephena Kinga (w projekt ten zaangażowani są również m.in. J.J Abrams, Ben Stephenson oraz sam King, który napisze scenariusze do wszystkich odcinków). Za scenariusz filmu „Sharper" będą odpowiadać Brian Gatewood i Alessandro Tanaka, znani głównie za sprawą filmu „Facet do dziecka" i serialu „Towarzysz detektyw".

„Sharper" jest już trzecim projektem powstającym na potrzeby usługi Apple TV+, nad którym pracuje aktualnie wytwórnia A24. Pozostałe dwa to komedia „On the Rocks" w reżyserii Sofii Coppoli, w której wystąpią Bill Murray i Rashida Jones, oraz ekranizacja powieści dla nastolatków „Niebo jest wszędzie" autorstwa Jandy Nelson.

Źródło: The Hollywood Reporter