W ubiegłym roku Apple nawiązało współpracę z wytwórnią A24, która miała dołączyć do grona firm zajmujących się produkcją filmów i seriali na potrzeby Apple Music (lub nowej streamingowej usługi, która nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana). Jak donosi Variety, pierwszym efektem ich partnerstwa będzie pełnometrażowy film „On the Rocks".

„On the Rocks" będzie opowiadać historię młodej kobiety próbującej ponownie nawiązać relację ze swoim ojcem - podstarzałym playboyem prowadzącym bardzo rozrywkowy tryb życia. W rolach głównych wystąpią Rashida Jones, znana m.in. z seriali „Parks and Recreation" i „The Office", oraz Bill Murray, znany przede wszystkim z ról w filmach „Pogromcy Duchów" i „Dzień Świstaka". Za scenariusz i reżyserię odpowiadać będzie Sofia Coppola (reżyserka i scenarzystka m.in. „Między Słowami", „Maria Antonina" i „Przekleństwa Niewinności"), która zajmie się też produkcją wspólnie z Youreem Henley'em (m.in. „Bling Ring" i „Na Pokuszenie"). Murray i Coppola współpracowali już kiedyś ze sobą przy filmie „Między Słowami", który zdobył Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny oraz wiele innych nominacji i nagród (m.in. trzy złote globy i trzy nagrody BAFTA).

Niestety, podobnie jak w przypadku wszystkich pozostałych filmów i seriali zamówionych dotychczas przez Apple, „On the Rocks" również nie posiada jeszcze nawet przybliżonej daty premiery. Nie wiadomo też, czy film ten będzie można obejrzeć wyłącznie za pośrednictwem usługi firmy Apple, czy też trafi on również do kin.

Źródło: Variety