A24 to amerykańska wytwórnia filmowa, odpowiedzialna m.in. za nagrodzone Oscarem filmy „Moonlight", „Ex Machina" i „Amy". Jak donosi The Hollywood Reporter, wspólnie z Apple pracuje ona obecnie nad ekranizacją powieści „Niebo jest wszędzie" autorstwa Jandy Nelson.

„Niebo jest wszędzie" to powieść skierowana przede wszystkim do nastolatków, opowiadająca historię licealistki o imieniu Lennie, która próbuje poradzić sobie z żałobą po nagłej i nieoczekiwanej śmierci starszej siostry. Za scenariusz filmowej adaptacji odpowiadać będzie autorka książki, Jandy Nelson, zaś reżyserią zajmie się Josephine Decker, znana m.in. za sprawą filmów „Madeline i Madeline" oraz „Łagodnie i czule". W projekt zaangażowane są też producentki Denise Di novi (która pracowała wcześniej przy takich filmach jak „Śmiertelne zauroczenie", „Ed Wood" i „Edward Nożycoręki") oraz Margaret French Isaac (m.in. „John Doe" i „Mamuśka").

Ekranizacja powieści „Niebo jest wszędzie" będzie drugim filmem powstałym w wyniku współpracy Apple z wytwórnią A24. Pierwszym ma być komediodramat „On the Rocks", opowiadający o młodej kobiecie próbującej ponownie nawiązać relację ze swoim ojcem - podstarzałym playboyem prowadzącym bardzo rozrywkowy tryb życia. W główne role wcielą się w nim Rashida Jones, znana m.in. z seriali „Parks and Recreation" i „The Office", oraz Bill Murray, znany przede wszystkim z ról w filmach „Pogromcy Duchów" i „Dzień Świstaka". Za scenariusz i reżyserię odpowiadać będzie zaś Sofia Coppola (reżyserka i scenarzystka m.in. „Między Słowami", „Maria Antonina" i „Przekleństwa Niewinności").

Źródło: The Hollywood Reporter