Apple prezentuje watchOS 7Apple zaprezentowało dziś system watchOS 7. Podczas prezentacji zwrócono uwagę na funkcję śledzenia snu, nowe tarcze, nowe ćwiczenia w aplikacji Fitness (wcześniej Aktywność) oraz automatyczne wykrywanie i wskazówki dotyczące mycia rąk, co może przydać się w czasach panującej pandemii koronawirusa.

Po raz pierwszy w systemie watchOS pojawi się możliwość udostępniania za pośrednictwem Wiadomości lub Maila skonfigurowanych przez użytkownika tarcz. Będzie tarcza Chonograph Pro z tachymetrem, który pozwala na określenie średniej prędkości z jaką porusza się dany obiekt na określonym dystansie. Będzie także tarcza o nazwie Zdjęcia. Wyświetlać będzie ona obrazy z albumów zdjęć. Ostatnią nowością będzie X-Large, która pozwoli na konfigurację wielu komplikacji. Warto dodać, że aplikacje instalowane z App Store będą mogły oferować więcej niż jedną komplikację

Zaimplementowana zostanie także funkcja śledzenia snu. Dzięki akcelerometrowi zegarek wykrywać będzie ruchy podczas snu i między innymi na tej podstawie oceniać będzie jego jakość. Dane dotyczące jakości snu wprowadzane będą do aplikacji Zdrowie, gdzie użytkownik będzie je mógł przeanalizować. W porze snu zegarek automatycznie włączać będzie funkcję Nie przeszkadzać i przyciemniać będzie się ekran. O tym jak obecnie z Apple Watchem radzić sobie w nocy pisaliśmy tutaj. Na godzinę przed zaplanowaną porą snu, użytkownik dostanie powiadomienie o niskim poziomie baterii.

Zmieni się także sposób budzenia. Alarm będzie mieć postać powiadomień haptycznych lub cichego dźwięku, by nie obudzić leżącej obok osoby.

Kolejną nową funkcją jest automatyczne wykrywanie mycia rąk, która zachęcać będzie użytkowników do wykonywania tej czynności przez 20 sekund. Zegarek wykorzysta czujniki ruchu, mikrofon i uczenie maszynowe aby ten proces przeprowadzić.

Nazwę zmieni aplikacja Aktywność. Od tej pory nazywać się będzie Fitness. Pojawią się nowe rodzaje treningów, np. Trening podstawowy, Taniec i Trening siły funkcjonalnej.

To tylko niektóre z nowych funkcji. O kolejnych będzie informować w następnych artykułach.

Źródło: MacRumors