Apple Watch Series 5 wyposażony został w tryb always-on, co oznacza, że jego ekran pozostaje włączony przez cały czas. Jest to przydatna funkcja, ale w pewnych okolicznościach staje się bardzo kłopotliwa. Mam ma myśli spanie z zegarkiem na nadgarstku. Ekran Always On Retina Display może być irytujący, jeśli w nocy świecić będzie w oczy swojego właściciela lub innej osoby śpiącej obok.

Użytkownik SpecialKDoc opublikował w serwisie Reddit post, w którym opisał jak konfiguruje swój zegarek na noc. Przyznam, że swój zegarek skonfigurowałem w taki sam sposób.

Po pierwsze należy wybrać tarczę o nazwie „Moduły”, która według opisu jest „najbardziej wszechstronną tarczą cyfrową, oferującą pięć miejsc na komplikacje”. Następnie należy ją nieco zmodyfikować poprzez wybranie koloru czerwonego oraz wyłącznie wszystkie komplikacji. Na ekranie pozostanie jedynie wyświetlana czerwonymi cyframi godzina.

Apple Watch

Dodatkowo aktywować należy tryby Nie przeszkadzać oraz tryb kina. Pierwszy powoduje, że połączenia i powiadomienia nie aktywują dzwonka ani nie powodują podświetlenia ekranu, a drugi sprawia, że ekran pozostaje ciemny dopóki się w niego nie stuknie, nie wciśnie się dowolnego przycisku lub nie obróci pokrętła Digital Crown. Warto dodać, że ekran stopniowo rozjaśnia się podczas kręcenia koroną.

Taka konfiguracja jest niezwykle energooszczędna. Podczas ostatniej nocy poziom naładowania baterii mojego zegarka spadł zaledwie o 6%.

Dajcie znać w komentarzach czy śpicie ze swoim Apple Watchem i czy macie jakieś swoje nocne ustawienia.

Źródło: Reddit