W mijającym tygodniu pojawiło się wiele informacji na temat kolejnej generacji iPhone'ów. Jeden z raportów dotyczył także smartfonów Apple, które pojawią się w przyszłym roku. Nie zabrakło też doniesień o innych urządzeniach oraz systemach operacyjnych tworzonych przez firmę z Cupertino.

iPhone'y

We wtorek pojawiła się informacja o tym, że już w lipcu może się rozpocząć produkcja iPhone'ów z 6,1-calowym ekranem, które prezentowane zostaną jesienią. Ich montaż ma być czasochłonny, ponieważ panele zamontowane w tych urządzeniach będą zintegrowane z dodatkowym modułem dotykowym, a całość będzie musiała być połączona u podwykonawców. W przypadku 5,4 oraz 6,7-calowych wyświetlaczy Apple wykorzysta technologię Y-OCTA stworzoną przez Samsunga, dzięki, której warstwa dotykowa jest już wbudowana w wyświetlacz.

Jednakże według informacji opublikowanych w serwisie Bloomberg, bardzo prawdopodobne jest, że rozpoczęcie sprzedaży niektórych modeli iPhone'ów, które zaprezentowane zostaną jesienią tego roku będzie opóźnione. Wniosek taki wysnuto na podstawie wypowiedzi prezesa firmy Broadcom, jednego z głównych dostawców Apple. Jest to z jego punktu widzenia bardzo istotny temat, bo przychody ze sprzedaży komponentów do iPhone'ów wpłyną do jego firmy około trzy miesiące później niż bywało to w poprzednich latach.

Co więcej, dostawcy firmy Apple pracują nad rozwojem ekranu OLED z układem LTPO, który wykorzystywany będzie w przyszłorocznych modelach iPhone'ów. Wykorzystanie technologii LTPO pozwoli na mniejsze zużycie energii przez wyświetlacze w smartfonach. Układy LTPO są znacznie bardziej efektywne niż układy typu LTPS, które stosowane są obecnie. Taki zabieg umożliwiłby wydłużenie żywotności baterii oraz zastosowanie nowych rozwiązań takich jak dostępna w iPadach Pro technologia ProMotion lub znane z zegarków Apple Watch rozwiązanie o nazwie AlwaysOn.

Ciekawostki pojawiły się także w japońskim serwisie Macotakara. Opublikowano w nim grafiki przedstawiące makiety tegorocznej i następnej generacji iPhone'ów. Modele serii 12 bryłą będą wizualnie przypominały tegorocznego iPada Pro z charakterystycznym wybrzuszeniem na moduły aparatów, będą wyposażone w ekrany OLED oraz otrzymają wsparcie dla sieci 5G. Na wspomnianych wyżej makietach, widać, że w tegorocznych urządzeniach zmieni się położenie wejścia na tackę z kartą SIM. Będzie ono znajdowało się po lewej stronie.

Smartfon, który zaprezentowany zostanie w przyszłym roku posiadać będzie węższe ramki wokół ekranu niż obecna generacja. Makieta nie ma wycięcia w ekranie, którym charakteryzują się obecne modele smartfonów Apple. Raport sugeruje, że Apple skorzysta z opracowanej przez firmę Samsung technologii o nazwie „Under Panel Sensor”, która pozwoli na umieszczenie kamery TrueDepth pod wyświetlaczem. Kolejną ważną zmianą, którą sugeruje makieta jest rezygnacja z portu Lightning na rzecz USB-C.

iPady

W ubiegłym tygodniu firma Canalys opublikowała nowy raport dotyczący sprzedaży komputerów i tabletów w 2020 roku. Analitycy przewidują, że producenci odnotują duży spadek zainteresowania tymi urządzeniami. Przyczyną ma być recesja gospodarcza wywołana pandemią koronawirusa. Analitycy twierdzą, że jeśli do końca bieżącego roku gospodarka się nie ożywi, to mocno ucierpi sprzedaż iPadów, ponieważ konsumenci uznają ich zakup jako niekonieczny i z niego zrezygnują.

Jednak Apple nie rezygnuje z rozwoju tych urządzeń. Według doniesień opublikowanych na łamach japońskiego bloga MacOtakara, kolejna generacja iPadów Air wyposażona będzie w port USB-C. Według doniesień, konstrukcja nowego iPada Air ma być oparta na 11-calowym iPadzie Pro. Tablet zadebiutować ma w drugiej połowie 2020 roku.

Co więcej, w pierwszym lub drugim kwartale 2021 roku Apple planuje wprowadzić nowe modele iPadów Pro. Tablety wyposażone mają być między innymi w procesory A14X oraz wyświetlacz typu Mini-LED. Co więcej, wspierać będą one sieć 5G. Na ich pokładzie ma znaleźć się modem Qualcomm Snapdragon X55w, który obsługuje pasma sub-6GHz w połączeniu z mmWave. Taka konfiguracja przyda się szczególnie na obszarach zurbanizowanych, gdzie dostępna jest bardzo duża liczba sieci Wi-Fi.

Systemy operacyjne

W poniedziałek Apple udostępniło najnowsze wersje swoich systemów operacyjnych. Pojawił się iOS 13.5.1, iPadOS 13.5.1, macOS 10.15.5, watchOS 6.2.6, tvOS 13.4.6 oraz oprogramowanie przeznaczone dla głośnika HomePod. Najnowsze wersje zawierają ważne poprawki zabezpieczeń i są zalecane dla wszystkich użytkowników.

Co więcej, redaktorzy serwisu The Verifier opublikowali informacje dotyczące [kompatybilności iOS/iPadOS 14 z urządzeniami. Twierdzą oni, że nowe systemy będzie można zainstalować na tych samych urządzeniach, na których dostępny jest iOS/iPadOS 13.


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.