Oprócz systemów iOS/iPadOS 13.5.1 pojawiły się również aktualizacje macOS, tvOS, watchOS oraz oprogramowania przeznaczonego dla głośnika HomePod.

Najnowsze wersje zawierają ważne poprawki zabezpieczeń i są zalecane dla wszystkich użytkowników. Przed ich zainstalowaniem, warto wykonać kopie zapasowe. Systemy macOS 10.15.5, watchOS 6.2.6, tvOS 13.4.6 zostału opisane jako build 19F101, build 17T620 oraz build 17L570.

W celu pobrania watchOS należy w iPhonie uruchomić aplikację Watch, wejść odpowiednio w Ogólne i Uaktualnienia. Aktualizację można również pobrać bezpośrednio z poziomu zegarka - żeby wgrać system, trzeba podłączyć zegarek do ładowarki i mieć naładowany akumulator w co najmniej 50 procentach.

Aktualizacja macOS dostępna jest w preferencjach systemowych w kategorii uaktualnienia. W przypadku HomePoda całą procedurę należy przeprowadzić z poziomu aplikacji Dom. Natomiast w celu zaktualizowania oprogramowania na Apple TV, należy wejść w Ustawienia, System, Uaktualnienia i ręcznie włączyć proces pobierania i instalowania systemu.