W serwisie Display Supply Chain Consultants, opublikowano informacje na temat rzekomych specyfikacji technicznych iPhone'ów serii 12 i 12 Pro, które zaprezentowane zostaną jesienią tego roku. W raporcie skupiono się na wyświetlaczach, w które wyposażone będą te smartfony.

Większość analityków zgodnych jest co do tego, że we wrześniu lub październiku pojawią się aż cztery nowe modele.

iPhone 12 będzie wyposażony w elastyczny wyświetlacz typu OLED produkowany przez firmę Samsung Display o przekątnej 5,4 cala i rozdzielczość 2340 x 1080 pikseli, co przełoży się na 475 PPI. Wyświetlacze produkowane będą w technologii Y-OCTA, w której sensory odpowiedzialne za wykrywanie dotyku są nakładane bezpośrednio na panel ekranu. Pozwala to na zmniejszenie jego grubości.

iPhone'y 12 Max mają być wyposażone w elastyczny wyświetlacz OLED firmy BOE lub LG o przekątnej 6,1 cala i rozdzielczości 2532 x 1170 pikseli, co przełoży się na 460 PPI.

iPhone 12 Pro posiadać będzie ekran takiej samej wielkości jak wyżej opisany model. Za jego produkcję odpowiedzialna będzie firma Samsung Display. Wyświetlacz będzie charakteryzować się rozdzielczością 2532 x 1170 pikseli, co przełoży się na 460 PPI. Podobnie jak w przypadku doniesień Jon Prossera, dotyczących specyfikacji nowych iPhone'ów, redaktorzy DSCC wspomnieli również o wsparciu dla 10-bitowej głębi koloru.

iPhone 12 Pro Max posiadać będzie ekran o przekątnej 6,68 cala i rozdzielczości 2778 x 1284 pikseli, co przełoży się na 458 PPI. Pozostałe parametry będą takie same jak w przypadku mniejszego modelu serii Pro.

Dwa ostatnie z wymienionych smartfonów prawdopodobnie pochwalić się będą mogły ekstremalnym zakresem tonalnym XDR, technologią wykorzystywaną w monitorach Apple Pro Display XDR. Mają one mieć także technologię Pro Motion, czyli częstotliwość odświeżania na poziomie 120Hz, ale nie wiadomo czy Apple zastosuje rozwiązanie LTPO, które pozwala na ograniczenie zużycia energii w porównaniu do wyświetlaczy LTPS. Bez LTPO, 120 hercowe ekrany byłyby bardzo energochłonne.

Źródło: MacRumors za DSCC