Wirtualne, prowadzone w całości online WWDC? Zastanawiacie się jak to może wyglądać i czy Apple uda się ta sztuka? Craig Federighi odpowiada na to pytanie.

Wprowadzone wczoraj do oferty nowe iPady Pro wraz z nową klawiaturą Keyboard Folio wyposażoną w podświetlanie klawiszy i gładzik, a także nowy MacBook Air i nieco odświeżony Mac mini, miały być zaprezentowane podczas specjalnego wydarzenia dla mediów, które niemal na pewno odbyłoby się w auli Steve'a Jobsa na terenie kampusu Apple Park. Pandemia spowodowana koronawirusem pokrzyżowała plany Apple nie tylko w tym przypadku. Firma zdecydowała się także przenieść do sieci swoją coroczną konferencję deweloperów - WWDC. Jak mogą wyglądać prezentacje online, które normalnie odbywały się przy dużej publiczności? Na to pytanie odpowiedziało już samo Apple, a właściwie Craig Federighi.

Craig Federighi to zdecydowanie najbardziej przebojowa postać pośród kierownictwa Apple. To on spowodował, że po śmierci Steve'a Jobsa coroczne keynote otwierające konferencję WWDC przestały wiać nudą. I to on niemal na pewno prezentować będzie większość nowości związanych z systemami operacyjnymi, które zostaną pokazane na takim wirtualnym keynote otwierającym tegoroczną, równie wirtualną konferencję.

Przedsmak tego, co zobaczymy w czerwcu daje poniższy film, na którym Craig Federighi pokazuje jak działa wsparcie dla gładzika w systemie iPadOS 13.4. Pamiętać trzeba, że wirtualne keynote, bez publiczności, może być po prostu przygotowanym wcześniej tego typu filmem promocyjnym, tyle że dłuższym.

Źródło: YouTube / SixColors