Apple nieustannie powiększa grono filmowców odpowiedzialnych za tworzenie treści dla Apple TV+ - nowej usługi streamingowej, która ma wystartować już pierwszego listopada. Jak donosi serwis Deadline, firma ta podpisała niedawno kontrakt z kilkukrotnym zdobywcą Oscara - Alfonso Cuarónem.

Alfonso Cuarón to meksykański reżyser, scenarzysta, montażysta i producent, o którym niedawno zrobiło się ponownie głośno za sprawą nagrodzonego trzema Oscarami filmu „Roma" - wyprodukowanego przez Cuaróna dla serwisu Netflix. W jego dorobku artystycznym znajdziemy też m.in. nagrodzony siedmioma Oscarami film „Grawitacja", „Ludzkie dzieci", „Harry Potter i więzień Azkabanu" oraz „I twoją matkę też".

Według informacji uzyskanych przez Deadline, obie strony zdecydowały się na długoterminową (prawdopodobnie pięcioletnią, choć nie jest to potwierdzona informacja) współpracę, w trakcie której Cuarón i należąca do niego wytwórnia filmowa Esperanto Filmoj będzie produkować treści wyłącznie dla Apple TV+. W niektóre z tych projektów prawdopodobnie będą zaangażowane też inne osoby i firmy współpracujące z Cuarónem, takie jak chociażby wytwórnia Anonymous Content (która aktualnie jest już zaangażowana w produkcję kilku seriali dla Apple TV+, m.in. „Bandyci Czasu", „Shantaram" i „W obronie syna").

Współpraca z Cuarónem wydaje się potwierdzać wcześniejsze doniesienia dotyczące oscarowych ambicji Apple. Z informacji uzyskanych w czerwcu przez The New York Post wynikało, iż firma ta poszukuje filmowców, którzy mogliby tworzyć dla niej filmy mające szansę zawalczyć o nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Autor „Romy" - pierwszego w historii filmu wyprodukowanego dla serwisu streamingowego, któremu udało się zdobyć nominację w kategorii najlepszy film roku - bez wątpienia świetnie nadaje się do tego zadania.

Źródło: Deadline