Po spektakularnej wpadce z psującymi się smartfonami Galaxy Fold rozesłanymi do popularnych blogerów i dziennikarzy technologicznych Samsung odwołał premierę tego urządzenia. Ostatnie miesiące firma ta musiała intensywnie pracować nad wyeliminowaniem wszystkich wad i niedoróbek składanego ekranu, gdyż właśnie, na targach IFA w Berlinie ujawniła datę ponownej premiery tego urządzenia.

W Korei zadebiutuje ono 6 września, a więc już jutro. To ponad pięć miesięcy od oryginalnej daty premiery. Z kolei 18 września Galaxy Fold będzie można kupić także w Singapurze, Niemczech i we Francji. W tych dwóch ostatnich krajach cena podstawowej wersji wspierającej komunikację 4G wynosić ma 2000 €. Wersja wspierająca 5G będzie o 100 € droższa.

Urządzenie dostępne będzie także w dwóch wersjach kolorystycznych - srebrnej (Space Silver) i ciemnoszarej (Cosmos Black).

Mam nadzieję, że na targach IFA, na które już dotarłem, uda mi się pobawić chwilę tym urządzeniem. Tak, zdania nie zmieniam, to technologiczny miś z filmu Barei. Co więcej, utwierdza mnie w mojej opinii zaporowa cena. Na Galaxy Fold stać będzie właściwie tylko osoby z bardzo grubym portfelem, bogatymi rodzicami lub partnerem czy partnerką. To nie będzie masowo kupowane urządzenie i moim zdaniem o to chodzi. Czym mniej ich się sprzeda, tym mniej będzie z nimi problemów, a moim zdaniem będą. Pomijam już to, że smartfony rozkładane jak książka są moim zdaniem niepraktyczne.

Więcej info na temat Galaxy Fold znajdzie w informacji prasowej Samsunga.

Śledźcie naszą relację live z targów IFA w Berlinie.

Partnerem naszej wyprawy na tegoroczne targi IFA jest sklep internetowy Zadbane Gadżety.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 15.11.2019