News

19 września bieżącego roku wybrałem się niczym Ryszard Ochódzki do Londynu, bynajmniej nie z zamiarem likwidacji konta w jednym z tamtejszych banków, ale by zobaczyć z bliska, co nowego wprowadza do swojej oferty jeden z najlepszych producentów głośników i słuchawek, firma Bowers & Wilkins. W jednym z lokali na trzecim piętrze rozłożystego gmachu National Theater nad Tamizą nowości było naprawdę dużo.

Dziś mija osiem lat od śmierci współzałożyciela i wieloletniego dyrektora generalnego - Steve'a Jobsa. Zmarł 5 października 2011 roku przegrywając długą walkę z rakiem trzustki.

Wracam do mojej relacji z zakończonych w tym tygodniu berlińskich targi IFA. Na imprezie tej poza pralkami, lodówkami, zmywarkami, telewizorami, smartfonami czy komputerami zobaczyć też można było bardzo dużo różnego rodzaju nowych akcesoriów do naszych urządzeń mobilnych i komputerów. Jak co roku było kilka mniej lub bardziej ciekawych nowości prezentowanych przez dobrze mi znane marki. W tym wpisie zajmę się słuchawkami i głośnikami z niskiej i średniej półki cenowej.

Internetowy sklep Apple kilka minut temu został zamknięty.

Jutro o godzinie 19:00 rozpocznie się konferencja, na której Apple zaprezentuje prawdopodobnie nowe iPhone'y, zegarki Apple Watch oraz przedstawi daty premiery nowych systemów operacyjnych - iOS 13, tvOS 13, macOS 10.15 oraz watchOS 6.

Smartfony ze zginanymi ekranami, które zostały pierwszy raz zaprezentowane przez Samsunga, Huawei i przynajmniej jednego małego chińskiego producenta podczas lub niedługo po targach Mobile World Congress w Barcelonie, miały w ocenie wielu stać się tą nową drogą innowacji na rynku smartfonów. Tegoroczna IFA pokazuje jednak coś innego. Jedynym prezentowanym na targach gotowym smartfonem ze zginanym ekranem był Galaxy Fold od Samsunga. Była to więc dobra okazja by skonfrontować moją negatywną opinię o tym - według mnie - na siłę obranym kierunku przez niektórych graczy tej branży.

Dotychczas Apple udostępniało nagrania ze swoich konferencji w serwisie YouTube kilka dni po zakończeniu wydarzenia. Tym razem firma postanowiła wykorzystać ten serwis w dodatkowy sposób.

Po spektakularnej wpadce z psującymi się smartfonami Galaxy Fold rozesłanymi do popularnych blogerów i dziennikarzy technologicznych Samsung odwołał premierę tego urządzenia. Ostatnie miesiące firma ta musiała intensywnie pracować nad wyeliminowaniem wszystkich wad i niedoróbek składanego ekranu, gdyż właśnie, na targach IFA w Berlinie ujawniła datę ponownej premiery tego urządzenia.

Już 6 września startuje tegoroczna edycja największych w Europie targów elektroniki konsumenckiej - IFA. Dziennikarze i blogerzy już dzisiaj mogą jednak kręcić się po korytarzach i halach Berlin Messe, a na jutro przewidziano także kilka większych konferencji prasowych różnych producentów. Jak zwykle redakcja MyApple będzie obecna na tej imprezie i na bieżąco relacjonować będzie jej przebieg i pokazywać to, co ciekawego można na niej zobaczyć. Ja ruszam do Berlina już dziś wieczorem. Lista tego, czego oczekuję i na co liczę jest dość długa.

W tym odcinku MacGadki sporo czasu poświęciliśmy wynikom finansowym Apple za III kwartał 2019 roku. Gwóźdź programu to jednak dyskusja o prywatności i o tym czy Apple nas słucha. A jeżeli tak, to czy może to robić. To jak w końcu, może? Godzicie się na to?

Wczoraj Apple podało wyniki finansowe za III kwartał 2019 roku. Te, przynajmniej na poziomie przychodów, są rekordowe. Po dwóch kwartałach przerwy sprzedaż ogólna Apple, co prawda tylko o 1%, ale wzrosła.

W przeznaczonym dla inwestorów dziale serwisu Apple.com pojawiła się informacja, że 30 lipca przedstawione zostaną wyniki finansowe za trzeci kwartał fiskalnego roku 2019, obejmujący okres od kwietnia do czerwca. Warto przypomnieć, że rok fiskalny dla Apple trwa od października do września (zaczyna się kwartał wcześniej niż rok kalendarzowy).

Apple Store to nie tylko sklepy, ale też miejsca, w których regularnie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne - spotkania z artystami, wykłady czy warsztaty. Wczoraj Apple zapowiedziało Up Next Live - serię siedmiu koncertów, które odbędą się w jej salonach firmowych.

Na swoim kanale w serwisie YouTube Apple udostępniło wszystkie filmy, które pojawiły się podczas wczorajszej imprezy, od otwierającego wideo, po prezentację nowego modułowego Maca Pro. Apple udostępniło też - na razie tylko na swojej stronie z wydarzeniami - zapis wczorajszego keynote.

Dziś o godzinie 19:00 rozpocznie się konferencja, na której Apple zaprezentuje prawdopodobnie nowe systemy operacyjne - iOS 13, tvOS 13, macOS 10.15 oraz watchOS 6.

Już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się konferencja Apple otwierająca cykl spotkań i prezentacji odbywających się w ramach WWDC - Worldwide Developers Conference.

Smartfony z Androidem wciąż są dla polskiego konsumenta najatrakcyjniejszym zakupem. Polacy ufają od lat Samsungowi i Huaweiowi, a na giełdzie marek niespodziewanie traci Xiaomi. Jak w 2019 roku radzą sobie smartfony Apple?

Trzy dni temu pojawiły się w ofercie Apple uaktualnione MacBooki Pro z Touch Barem. Serwis iFixit drobiazgowo sprawdził jakie zmiany wprowadzono w konstrukcji urządzeń. Czy klawiatury w laptopach z nadgryzionym jabłkiem przestaną się wreszcie zacinać?

Już za dwa tygodnie rozpocznie się konferencja WWDC (Worldwide Developers Conference). Tymczasem firma zaczęła wysyłać zaproszenia do przedstawicieli mediów.

Apple, Amazon, Google, Microsoft i Pandora wymienione w pozwie o nielegalne wykorzystanie Over the Rainbow. Czy serwisy streamingowe i sklepy on-line oferowały nielegalne kopie utworów?

Kilka dni temu jeden z pilotów dronów, którzy przez ostatnie kilka lat publikowali filmy nakręcone kamerami podczepionymi do tych urządzeń, odkrył, że na dziedzińcu głównego budynku nowego kampusu Apple w Cupertino wzniesiona została scena z charakterystycznymi łukami w kolorach tęczy w układzie ze starego logo firmy. Wiadomo już w jakim celu została ona wzniesiona. W miniony piątek na terenie tego kampusu odbył się specjalny koncert, będący oficjalnym otwarciem nowej siedziby Apple.

Po pierwszym tegorocznym wydarzeniu Apple wszystkie oczy zwrócone są na ambitne plany wejścia na rynek VOD. Tymczasem po cichu prawdopodobnie dokonuje się prawdziwa rewolucja w świecie dziennikarstwa. Czy nadchodzący model subskrypcyjny to gwóźdź do trumny, czy może genialne rozwiązanie, które pozwoli autorom skupić się na jakości swoich treści, uwalniając ich od rygoru reklamodawców?

Ostatnio informowaliśmy Was, że usługa Apple Pay trafi już niedługo do Holandii. Dość niespodziewanie wystartowała ona dziś na Islandii.

CEO Apple podzielił się z telewizją CNBC informacjami o ostatnich zakupach. Przez pół roku przejętych mogło zostać nawet 25 firm. Czy masowe inwestycje służą rozwojowi giganta z Cupertino?

30 kwietnia Apple podało wyniki za drugi kwartał roku obrotowego 2019 roku (pierwszy kwartał roku kalendarzowego). Był to drugi kwartał z rzędu, w którym spółka zanotowała spadek przychodów i zysku netto, liczony rok do roku.

Nadchodzące wraz z WWDC 2019 zmiany w iOS przyniosą prawdopodobnie wsparcie dla myszki Magic Mouse i gładzika Magic Trackpad. Natywna obsługa takich urządzeń i UIKit pomoże iPadowi stać się prawdziwym komputerem.

Projekt samochodu autonomicznego Apple przez ostatnie lata miał wiele wzlotów i upadków. Gdy wydawało się już, że pomysł został porzucony, firma rozpoczęła rozmowy z potencjalnymi poddostawcami.

Mieszkańcy USA są dużo bardziej zżyci ze sprzętem Apple, ale tak wielkie przywiązanie do iPhone’a wciąż pozostaje zaskoczeniem. Niemal każdy nastoletni Amerykanin deklaruje, że jego następny telefon będzie miał nadgryzione jabłko.

Targi Consumer Electronic Show od końca lat 60. dają obraz trendów, jakie będą dominować w świecie technologii w danym roku. Ostatnie półwiecze przyniosło do Las Vegas premiery takich produktów jak magnetowid, Nintendo Entertainment System, pierwszy Xbox czy standard Blu-ray. Obserwując od kilku lat nowości prezentowane na CES, rzadko kiedy zdarzyło mi się otworzyć szeroko oczy i powiedzieć „wow, to jest coś!”. Nie inaczej było w tym roku – z tą różnicą, że pierwszy raz miałem okazję osobiście udać się do Nevady.

W przeznaczonym dla inwestorów dziale serwisu Apple.com pojawiła się informacja, że 30 kwietnia przedstawione zostaną wyniki finansowe za drugi kwartał fiskalnego roku 2019, obejmujący okres od stycznia do marca. Warto przypomnieć, że rok fiskalny dla Apple trwa od października do września (zaczyna się kwartał wcześniej niż rok kalendarzowy).