Odkąd Apple zapowiedziało, że kolejna wersja systemu iOS przyniesie ze sobą wsparcie dla padów od konsol Xbox One i PlayStation 4, producenci gier komputerowych zaczęli chętniej przenosić na tę platformę wymagające zręcznościówki. Świetnymi przykładami są opublikowany niedawno w App Store Hyper Light Drifter oraz nadchodzące wielkimi krokami Dead Cells (które miało pojawić się tam w Lipcu, jednak premiera została przesunięta na koniec sierpnia). Do tego grona zalicza się też opublikowana wczoraj gra Rogue Legacy, która swego czasu cieszyła się ogromną popularnością wśród fanów zręcznościowych platformówek.

Rogue Legacy to platformowa gra akcji z wieloma elementami zapożyczonymi z gatunku roguelike. Wcielamy się tu w poszukiwacza przygód eksplorującego tajemnicze zamczysko pełne potworów, pułapek i innych niebezpieczeństw. Gdy kierowana przez nas postać ginie, co dzieje się w tej grze nadzwyczaj często, przejmujemy kontrolę nad jej potomkiem. Każdy kolejny bohater, w którego przyjdzie nam się wcielić, generowany jest losowo i może posiadać kilka różnych cech wpływających na rozgrywkę. Przykładowo - postać z ADHD porusza się szybciej, krótkowzroczność rozmywa obiekty znajdujące się daleko od nas, choroba alzheimera uniemożliwia korzystanie z mapy a alektorofobia sprawia, że czasami niespodziewanie atakuje nas krwiożerczy kurczak. Jakby tego było mało, przy każdym kolejnym podejściu układ pomieszczeń w zamku ulega zmianie, co w połączeniu z losowo generowanymi postaciami gwarantuje, że rozgrywka jest za każdym razem inna.

Rogue Legacy w wersji dla iOS odrobinę różni się od wersji znanej z konsol i komputerów. Mimo iż oferuje ona zarówno możliwość sterowania ekranem dotykowym jak i kontrolerem MFi, twórcy zdecydowali się obniżyć delikatnie poziom trudności, tłumacząc to tym, iż grając na urządzeniach mobilnych zwykle nie jesteśmy w stanie skupić się na grze tak mocno, jak siedząc w domu przed telewizorem. Wersja dla iOS dodaje też nowe elementy niedostępne w poprzednich edycjach, w tym dodatkowe cechy postaci, pomieszczenia zamku oraz przeciwników.

Gra Rogue Legacy dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 4,99 zł (jest to cena promocyjna, która utrzyma się do 11 sierpnia - standardowa cena gry wynosi 18,99 zł). Jest to tytuł typu premium, w którym nie znajdziemy reklam ani mikropłatności.

Pobierz Rogue Legacy