Gra Dead Cells w wersji na konsole i komputery z systemami macOS, Windows i Linux miała swoją premierę w 2018 roku (wcześniej była dostępna przez ponad rok w wersji Early Access) i z miejsca spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów. Już w przyszłym miesiącu będzie w nią można zagrać także na urządzeniach z systemem iOS.

Dead Cells to dwuwymiarowa platformowa gra akcji, określana przez twórców mianem roguevanii, co oznacza, że łączy ona w sobie elementy charakterystyczne dla gatunków roguelike (rozwój postaci, losowo generowane lokacje, permadeath) i metroidvania (duża mapa składająca się z połączonych ze sobą plansz, które można przechodzić w kolejności wybranej przez gracza, dostęp do niektórych lokacji zależny od umiejętności i wyposażenia postaci). Wcielamy się tu w istotę będącą wynikiem nieudanego eksperymentu alchemicznego, uwięzioną na tajemniczej wyspie, która ciągle zmienia się i ewoluuje niczym żywy organizm (dzięki temu każda kolejna rozgrywka różni się trochę od poprzedniej). Podczas naszej próby ucieczki z tego więzienia będziemy musieli zmierzyć się z kilkudziesięcioma rodzajami zwykłych przeciwników (każdy z własnym charakterystycznym schematem zachowań) oraz czterema bossami. Wersja dla iOS będzie oferować opcjonalne ułatwienia przeznaczone dla graczy sterujących za pomocą ekranu dotykowego. Osoby pragnące zachować oryginalny system sterowania znany z konsol i komputerów będą mogły jednak skorzystać z dodatkowego kontrolera.

Gra Dead Cells w wersji dla iOS dostępna jest obecnie w App Store w przedsprzedaży, w promocyjnej cenie 37,99 zł. Premierę gry zaplanowano na 17 lipca, a jej standardowa cena wyniesie 47,99 zł. Wersja dla macOS dostępna jest obecnie do nabycia w sklepach GOG i Steam, gdzie kosztuje odpowiednio 72,09 zł i 89,99 zł.

[Aktualizacja] Premiera gry Dead Cells w wersji dla iOS została przełożona na 28 sierpnia.

Pobierz Dead Cells


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019