Gra Dead Cells w wersji na konsole i komputery z systemami macOS, Windows i Linux miała swoją premierę w 2018 roku (wcześniej była dostępna przez ponad rok w wersji Early Access) i z miejsca spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów. Już w przyszłym miesiącu będzie w nią można zagrać także na urządzeniach z systemem iOS.

Dead Cells to dwuwymiarowa platformowa gra akcji, określana przez twórców mianem roguevanii, co oznacza, że łączy ona w sobie elementy charakterystyczne dla gatunków roguelike (rozwój postaci, losowo generowane lokacje, permadeath) i metroidvania (duża mapa składająca się z połączonych ze sobą plansz, które można przechodzić w kolejności wybranej przez gracza, dostęp do niektórych lokacji zależny od umiejętności i wyposażenia postaci). Wcielamy się tu w istotę będącą wynikiem nieudanego eksperymentu alchemicznego, uwięzioną na tajemniczej wyspie, która ciągle zmienia się i ewoluuje niczym żywy organizm (dzięki temu każda kolejna rozgrywka różni się trochę od poprzedniej). Podczas naszej próby ucieczki z tego więzienia będziemy musieli zmierzyć się z kilkudziesięcioma rodzajami zwykłych przeciwników (każdy z własnym charakterystycznym schematem zachowań) oraz czterema bossami. Wersja dla iOS będzie oferować opcjonalne ułatwienia przeznaczone dla graczy sterujących za pomocą ekranu dotykowego. Osoby pragnące zachować oryginalny system sterowania znany z konsol i komputerów będą mogły jednak skorzystać z dodatkowego kontrolera.

Gra Dead Cells w wersji dla iOS dostępna jest obecnie w App Store w przedsprzedaży, w promocyjnej cenie 37,99 zł. Premierę gry zaplanowano na 17 lipca, a jej standardowa cena wyniesie 47,99 zł. Wersja dla macOS dostępna jest obecnie do nabycia w sklepach GOG i Steam, gdzie kosztuje odpowiednio 72,09 zł i 89,99 zł.

[Aktualizacja] Premiera gry Dead Cells w wersji dla iOS została przełożona na 28 sierpnia.

Pobierz Dead Cells