Oryginalna wersja gry Hyper Light Drifter miała swoją premierę w 2016 roku, szybko zdobywając nie tylko uznanie graczy i krytyków, ale też liczne nominacje do prestiżowych nagród. Dwa lata później doczekała się ona specjalnej, odświeżonej edycji dla konsoli Nintendo Switch. Od kilku dni można ją także nabyć w App Store w wersji dla iPhone'a i iPada.

Hyper Light Drifter to zręcznościowa gra akcji z elementami RPG, utrzymana w stylistyce retro. Jak twierdzą jej autorzy, ich celem było stworzenie gry łączącej w sobie elementy serii The Legend of Zelda i Diablo. Pomimo inspiracji dwiema popularnymi, rozpoznawalnymi markami, gra posiada jednak własny unikalny charakter, który zawdzięcza głównie pixelartowej oprawie wizualnej oraz ciekawie zaprojektowanemu światu, w którym toczy się jej akcja. W grze wcielamy się w podróżnika poszukującego lekarstwa na wyniszczającą go chorobę. Fabuła jest przedstawiona w bardzo minimalistyczny sposób, dając graczom sporo miejsca na interpretację. Esencję rozgrywki stanowi tu jednak walka, która jest trudna, dynamiczna i wymagająca.

Gra Hyper Light Drifter dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 23,99 zł. Jest to tytuł typu premium, w którym nie znajdziemy żadnych reklam ani mikropłatności.

Pobierz Hyper Light Drifter