Aula Flinta (Flint Center) na terenie kampusu De Anza College w Cupertino to miejsce, w którym w 1984 roku Steve Jobs pokazał publicznie komputer Macintosh, a w 1998 roku pierwszego iMaca. Tego pierwszego wyjął z torby i przy dźwiękach muzyki Vangelisa z filmu „Rydwany Ognia” uruchomił z dyskietki program demonstracyjny. Pięć lat temu Apple wróciło do tego miejsca, by zaprezentować tam zegarek Apple Watch oraz iPhone'y 6 i 6 Plus. Niestety budynek ten już niedługo zniknie z krajobrazu Cupertino. Ma bowiem zostać wyburzony.

W 2014 roku mieliśmy okazję odwiedzić to miejsce. Odbywały się tam bowiem obchody 30 rocznicy prezentacji Macintosha. Na scenie znalazło się wielu członków zespołu, który stworzył ten komputer, m.in. Daniel Kotke, Marc LeBrun, Larry Tesler, Rod Holt, George Crow, Steve Caps, Bill Atkinson i Andy Hertzfeld. Pośród widzów z kolei znalazł się m.in. John Sculley. Więcej o tej imprezie pisaliśmy tutaj i tutaj.

Flint Center mieści do 2400 widzów a jego budowa rozpoczęła się w 1968 roku. Budynek z zewnątrz wydaje się niepozorny. Dopiero w środku robi ogromne wrażenie. Nie zdecydowano jeszcze co powstanie w tym miejscu.

Prezentacja pierwszego Macintosha:

Kilka naszych zdjęć z 30 urodzin Macintosha we Flint Center

Razem z Leanderem Kahney'em z Cult of Mac, autorem biografii Jonathana Ive'a i Tima Cooka.

Źródło: 9To5Mac


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019