Po ogromnym sukcesie Pokémon GO wiele firm postanowiło spróbować swoich sił w tworzeniu podobnych gier wykorzystujących znane marki. Na przestrzeni ostatnich lat w App Store pojawiły się więc gry terenowe oparte na takich seriach jak The Walking Dead, Ghostbusters, Jurassic Park i Harry Potter (a także jedna dość zaskakująca produkcja, w której przemierzamy miasto poszukując katolickich świętych). Podczas tegorocznych targów E3 firma Netflix zapowiedziała nową grę tego typu, bazującą na popularnym serialu Stranger Things.

Wspomniana produkcja, niemająca jeszcze oficjalnego tytułu, będzie łączyć w sobie elementy RPG, gry logicznej oraz terenowej gry w stylu Pokémon GO, zaś jej oprawa graficzna ma być stylizowana na seriale animowane z lat osiemdziesiątych. Podobnie jak większość tytułów tego typu będzie ona opierać się na integracji z mapami Google, dzięki której obszar gry stanowić będzie całe najbliższe otoczenie gracza. Naszym zadaniem będzie rozwiązywanie problemów związanych z „drugą stroną" - znanym z serialu równoległym wymiarem zamieszkiwanym przez niebezpieczne istoty. W trakcie rozgrywki będziemy musieli udawać się we wskazane na mapie miejsca i wypełniać różnego rodzaju zadania. Za prace nad grą odpowiada studio Next Games, mające już na swoim koncie jedną produkcję tego typu - The Walking Dead: Our World.

Terenowa gra na podstawie serialu Stranger Things ma pojawić się w App Store w 2020 roku, jednak twórcy nie ujawnili jeszcze dokładnej daty premiery. Wiadomo już za to, że będzie to tytuł typu freemium, dostępny do pobrania za darmo lecz oferujący opcjonalne mikropłatności. Warto też przypomnieć, że nie jest to jedyna gra w planach wydawniczych Netflixa. Już w przyszłym miesiącu do sprzedaży ma trafić także Stranger Things 3: The Game - arcade'owy beat'em up stylizowany na lata osiemdziesiąte, dostępny m.in. na platformach iOS i macOS. Przed końcem tego roku swoją premierę ma mieć także The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics - strategiczna gra turowa bazująca na nowym serialu „Ciemny kryształ: Czas buntu" (który z kolei bazuje kultowym filmie fantasy „Ciemny kryształ" z 1982 roku), która ma być dostępna także na komputerach firmy Apple.

Źródła: PocketGamer.biz, What's On Netflix


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019